SXT Velox MAX

Vhodná
do mesta

Bicykel, na ktorom pôjde pedálovanie ako pomasle? Práve ste ho našli. Skladačka s hmotnosťou 27,7 kg a dojazdom až do 80 km (v ECO režime), ktorá je oproti svojmu predchodcovi, SXT Velox, doplnená o prevodový mechanizmus a disponuje väčšími, až 20 palcovými pneumatikami.

`

SXT Velox MAX

New product

Product Options
Farba: *
 
 
Cena s DPH

1 549 €vrátane DPH

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Nemecko
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Ako naznačuje názov, nový SXT Velox MAX je maxi verzia SXT Velox, ktorá bola úspešne uvedená na trh v roku 2019. Rovnako ako model SXT Velox, aj SXT Velox MAX disponuje pedálmi, nemôžeme ho zaraďovať medzi klasické elektrické kolobežky, ale medzi bicykle. Zo sveta elektrických kolobežiek a bicyklov, rovnako ako jeho predchodca SXT Velox, skrátka ponúka tie najlepšie parametre bez zbytočných kompromisov. Rozdiely sú v ráme a vo veľkosti pneumatík. Elektrobicykel SXT Velox MAX má navyše prevodový mechanizmus, takže môžete pohodlne cestovať aj na dlhšie vzdialenosti. Áno, vyzerá ako bicykel, je to bicykel, no napriek tomu vám jazda pôjde oveľa jednoduchšie. Tajomstvom je prídavný elektrický pohon počas pedálovania zo zabudovaného elektromotora. Jazda bude veľmi pohodlným zážitkom aj vďaka odpruženiu, veľkým, 20-palcovým nafukovacím kolesám a aj tým, že si počas cesty posedíte. Vďaka svojej kapacite batérie zvládne dojazd až do 80 km, pričom batéria je pohodlne vyberateľná, čo určite oceníte, pretože elektrobicykel nemusíte ťahať až domov a stačí zobrať iba samotnú batériu. S hmotnosťou 27,7 kg a s ergonomickou skladateľnou konštrukciou sa zmestí takmer kamkoľvek.

 

 

Dojazd, výkon a bezpečnosť

SXT Velox MAX má výkon 250 W, čo stačí nie len na pohodlnú jazdu mestom, ale s troškou pomoci aj náročnejším terénom. Jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na 25 km/h. Disponuje lítiovou batériou s uloženou energiou 280 Wh (36 V a 5,2 Ah). Na plné nabitie, ktoré trvá iba 5 hodín, zvládne dojazd do 80 km. Rám je zostrojený z osvedčenej magnéziovej zlatiny jeho predchodcu a je vybavený mechanickými kotúčovými brzdami na obidvoch kolesách, takže vždy bezpečne zastavíte. Vzadu disponuje centrálnym tlmičom, čo prispieva nie len k pohodliu, ale aj stabilite za jazdy. K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Vďaka veľkým 20 palcovým vzduchom plneným kolesám je jazda ešte viac pohodlnejšia, stabilnejšia a tým aj bezpečnejšia. Väčšie kolesá zabezpečujú aj silnejší efekt gyroskopickej stabilizácie, takže má lepšiu smerovú stabilitu za jazdy.

 

 

Pohodlie a dizajn

Špecialitou, na ktorú sme právom hrdí, je high-endový rám vyrobený z magnéziovej zliatiny. Navyše je bez akýchkoľvek zvarov alebo spojov, čo mu dodáva extrému stabilitu a odolnosť. Vďaka pedálom je SXT Velox  MAX certifikovaný ako bežný elektrobicykel, môžete ho teda využívať na cestách a iných verejných komunikáciách. SXT Velox MAX je jednoducho skladateľný do malých rozmerov, v pár ľahkých krokoch a vďaka sklápaciemu mechanizmu ho zmenšíte do extrémne kompaktného „balíčku“. Hneď vedľa skladacieho mechanizmu sa nachádza priestor, v ktorom je umiestnená lítiová 36 V (Lithium-Ion) batéria, napájaná vysoko kvalitnými článkami, ktoré sú chránené proti krádeži. Na rozdiel od SXT Velox, má SXT Velox MAX 6-stupňovú prehadzovačku Shimano Tourney, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať aj na dlhších vzdialenostiach pri rôznych rýchlostiach.

 

 

Využite a praktickosť

Pokiaľ hľadáte maximálne pohodlný a štýlový spôsob prepravy SXT Velox MAX je pre vás tá správna voľba. Kombinuje výhody bicykla s pohodlím elektrického pohonu, čím sa zaraďuje medzi modely vhodné na stredne dlhé trasy. Či po meste, alebo aj náročnejším terénom necháme na vás. Či to bude cesta do lesa, cez lúku, pole alebo len do potravín, určite do cieľa neprídete zadýchaný. Vďaka 20 palcovým vzduchom plneným širokým pneumatikám dobre zvláda nerovnosti a nástrahy terénu. Vzadu disponuje centrálnym tlmičom. Ergonomicky tvarované sedadlo je výškovo nastaviteľné. SXT Velox MAX pohodlne odvezie aj ťažšieho jazda, pretože nosnosť je až 120 kg. Na riadidlách je pripevnená aj kontrolná jednotka s LCD displejom, na ktorej si viete pozrieť stav batérie, aktuálnu rýchlosť, odjazdenú vzdialenosť či nastavený mód jazdy. Veľmi užitočná a praktická je jeho možnosť zloženia doslova na polovičnú veľkosť. Napriek tomu, že ide o skladačku je pevný a robustný. Vďaka váhe 27,7 kg nejde o ťažký stroj, takže ho stále dokážete preniesť napríklad po schodoch, ak to bude nevyhnutné.

 

 

Naše hodnotenie

SXT Velox MAX je pre tých, ktorí dokážu oceniť výhody bicykla, ale chcú si užiť väčšiu pohodu s prídavným výkonom elektromotora počas pedálovania.Vyberateľná batéria ho umožňuje nechať bez obáv zamknutý a nemusíte ho brať celý zablatený domov iba preto, aby ste batériu dobili. Navyše, ak ho chcete nechať pripútaný spolu s ňou, samotná batéria je zamykateľná tiež. Vďaka tomu, že ide o skladačku ho zmestíte aj do kufra bežného auta, ale veľa miesta vám pre ďalšiu batožinu žiaľ už nezvýši. Napriek svojej robustnosti je naozaj nádherný s prepracovaným dizajnom, takže váš príjazd bude štýlový v každej situácii. Pocit z jazdy s prídavným elektrickým výkonom je vynikajúci, čo oceníte najmä pri pedálovaní do kopcov. Ide o stroj, na ktorý sa môžete spoľahnúť a o výbornú alternatívu k bicyklom či bežným elektrickým kolobežkám a ktorý vás vždy dovezie bezpečne domov. A pokiaľ vám náhodou dôjde "šťava" v batérii, stále môžete zvyšok cesty dopedálovať klasickým spôsobom.

 

 

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe a Brne a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

 

6/10
Komfort
4/10
Ľahkosť údržby
25 km/h
Rýchlosť
27,7 kg
Váha
250 W
Výkon
80 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Brzda vpredu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Vzduchové kolesá
Viaceré farebné varianty
Dobre skladateľné
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 27,7 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 5 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 25 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 250 W Zatiaľ netestované
Dojazd 80 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 158 cm  
      Výška 110 cm  
      Šírka 58 cm  
      Dĺžka zložená 90 cm  
      Výška zložená 80 cm  
      Šírka zložená 42 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 7,8 Ah  
      Energia v batérii 280 Wh  
      Systém ovládania asistencia pedálov  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Zadná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 20"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 20"  
      Odpruženie vzadu  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe