SXT Grizzy

Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon
Voltride
odporúča

Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon
Voltride
odporúča

Grizzy je skutočný gigant určený pre pohodlnú a bezpečnú jazdu terénom. Disponuje úžasným výkonom 2700 W a vyrába sa hneď v troch farebných prevedeniach. Kolobežka má sedadlo, ktoré zvyšuje komfort pri dlhšej jazde v teréne a zdvojené tlmiče, ktoré znesú aj drsnejšie zaobchádzanie. Jej veľkosť a robustnosť sú pochopiteľne premietnuté v jej pomerne vysokej váhe.

`

SXT Grizzy

New product

Product Options
Farba: *
 
 
 
Cena s DPH

2 399 €vrátane DPH

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Nemecko
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Gigant medzi kolobežkami, pri ktorom ťažko definovať či sa ešte stále jedná o kolobežku alebo motorku, pretože hranica je veľmi tenká. Miesto medzi extrémne výkonnými modelmi jej vyslovene prináleží. Môžete si vybrať hneď z troch farebných prevedení, a to z klasického čierneho, červeného či modrozeleného. Vďaka silnému motoru s maximálnym výkonom až 2700 W (trvalý výkon 2000 W) dosiahne rýchlosť 45 km/h a dojazd až 70 km. Táto mohutná kolobežka umožňuje pohodlnú jazdu v teréne, pričom ako jedna z mála modelov je vybavená sedadlom. Grizzy má veľké 12 palcové vzduchom plnené kolesá, ktoré sa svojou veľkosťou pomaly približujú kolesám, ktoré poznáme zo štvorkoliek. Vďaka nim je jazda skutočne pohodlná a nemusíte sa obávať ani mierneho terénu. Tento kolos poháňa motor priamo v zadnom kolese. K pohodliu výrazne prispieva aj odpružený podvozok na oboch stranách.

 

Výkon a dojazd

V prípade takto mohutnej kolobežky je výkon veľmi dôležitý, a preto je tento model vybavený silným motorom s maximálnym výkonom 2700 W (trvalý výkon 2000 W). Vďaka nemu sa nemusíte vyhýbať trošku náročnejšiemu terénu, či prípadnému stúpaniu, ktoré zvládne s ľahkosťou. Nebojí sa ani kombinácie náročnejšieho terénu s ťažším jazdcom, keďže vďaka nosnosti 200 kg je aktuálne bez pochýb medzi rekordmanmi v tejto kategórii. Disponuje veľkou lítiovou batériou s 60 V a 20 Ah, čo zodpovedá 1200 Wh uloženej energie, vďaka ktorej vás na jedno nabitie dokáže premiestniť maximálne do neuveriteľných 70 km. Je ale potrebné zdôrazniť, že “vyšťaviť” batériu na doraz nie je pre dĺžku jej životnosti prospešné, preto si radšej treba nechať rezervu aby sa predišlo každodennému nabíjaniu batérie z 0% na 100%. Doba nabíjania do plnej kapacity sú len 4 hodiny, čo je pri tak veľkej batérii skutočne “rýchlovka”. Rýchlosť 45 km/h určite poteší jazdcov so záľubou v troche adrenalínu.

 

Pohodlie

Svojou pohodlnosťou a výkonom jednoznačne a s veľkým náskokom prekonala svoju off-road sestru, kolobežku SXT Monster. Momentálne len veľmi ťažko nájdete kolobežku, ktorá by nad SXT Grizzy v týchto kategórách zvíťazila. Má veľké 12 palcové vzduchom plnené pneumatiky, ktoré zvyšujú pohodlie z jazdy a navyše je vybavená odpružením vpredu aj vzadu. Vpredu má zdvojený hydraulický tlmič a vzadu zdvojený tlmič s pružinou. Sedadlo vám zabezpečí lepšiu stabilitu a určite aj väčšiu mieru pohodlia. K nemu prispieva aj pokojný pocit z toho, že kolobežka má dve kotúčové hydraulické brzdy. Pochopiteľne, všetok tento komfort, odpruženie, veľká batéria a brzdy majú svoju váhu, a to nie len obrazne. Preto sa jazdec musí zmieriť s ťažšou váhou, ktorá je až 71 kg. Takáto váha absolútne diskvalifikuje kolobežku z kategórie ľahkých a jej prenášanie už nie je nič príjemné a je lepšie ho vykonávať vo dvojici. Kolobežka sa ovláda pomocou otočnej rukoväte, podobne ako to poznáte na motorke či skútri. To len umocňuje jej roadtrip gény a prevedenie, čím zároveň stiera rozdiely medzi kolobežkou a motorkou. Veľmi užitočný aj držiak na mobilný telefón s nabíjacím USB pripojením, ktorý je umiestnený priamo na riadidlách po ľavej strane. Môžte si tak spustiť navigáciu a prebádať doposiaľ neprebádané.

 

Bezpečnosť

SXT Grizzy je bez pochýb veľmi dobre vybavený aj z pohľadu vašej bezpečnosti. Dve hydraulické kotúčové brzdy kolobežku ľahko zastavia aj z vysokej rýchlosti, ktorú tento gigant dokáže predviesť. Pneumatiky zabezpečujú dobrú trakciu aj na horšom povrchu. Podvozok je tvorený dokopy až štyrmi tlmičmi, ktoré udržujú dobrú priľnavosť na zlom povrchu aj pri rýchlej jazde, či v náročnejšom teréne a tým prispieva nie len k pohodliu, ale najmä k efektívnemu brzdeniu. Disponuje zdvojeným hydraulickým tlmičom vpredu a zdvojeným tlmičom s pružinou vzadu. Vynikajúcu viditeľnosť vo dne i v noci zaisťujú LED svetlá vpredu aj vzadu, ktoré zodpovedajú súčasnému štandardu. Kolobežke je vybavená spätnými zrkadlami. Ak ich pri jazde nepotrebujete, je možné ich ľahko odmontovať aby ste ich prípadným pádom zbytočne nepoškodili. Keď si to neskôr rozmyslíte, jednoducho ich namontujete naspäť. Keď už sme pri bezpečnosti, dôležitá je aj bezpečnosť samotnej kolobežky ako takej. Okrem výstražného systému a imobilizéra nainštalovaného priamo v kolobežke, je na riadidlách aj zámok volantu, ktorý spoľahlivo chráni SXT Grizzy pred nežiadúcimi osobami.

 

Dizajn

SXT Grizzy je skutočne unikátnym strojom. Jeho robustnosť doslova demonštruje, že nejde o drobca do mesta, ale o plnohodnotný stroj na úžasné výlety. Okrem toho, že ide o “makača” dali si v SXT záležať aj na dizajne. Ten je v štýle motoriek typu chopper, pričom k tejto kategórii motoriek sa dajú aj prirovnať aj vlastnosti tejto kolobežky. Štýl amerických pohodlných motoriek je cítiť nie len z vysoko postavených riadidiel, dlhého odpruženia vpredu, či pohodlného sedadla, ale aj umiestnenia batérie ktorá je na mieste kde by ste u chopperu čakali motor. Grizzy dizajnom jasne odkazuje na maximálne pohodlie a americký pohľad na slobodu päťdesiatych rokov. Tyč riadenia je napriek svojej mohutnosti pekne a plynulo prepojená so sedadlom. Zároveň je s riadidlami elegantne tvarovaná a spolu so spätnými zrkadlami a predným svetlom dodávajú celej kolobežke výrazný retro nádych. Kabeláž je pomerne dobre schovaná do tela kolobežky a tá tak pôsobí čisto a elegantne. Jazda na tomto stroji púta zvedavé pohľady okoloidúcich a o to viac, ak si zvolíte modrozelené či červené farebné prevedenie. S touto kolobežkou môžete natočiť moderný remake filmu Easy rider, v ktorom bude namiesto hlučného výfuku a výparov benzínu počuť iba tiché vrčanie elektromotoru a svišťanie vetra. Vaše výlety po okolí tak budú nie len štýlové, ale aj ekologické.

 

 

Využitie a praktickosť

Jedná sa regulérne o najťažšiu kolobežku v našej ponuke a preto nie je možné hovoriť o jej jednoduchej prenosnosti. Pripravte sa na to, že prenášať ju budete iba vo dvojici a na jej prepravu budete potrebovať poriadne veľký kufor. Pokiaľ však toto nie je pre vás zásadná prekážka alebo neplánujete s kolobežkou často cestovať, odvďačí sa vám vynikajúcim pohodlím na dlhšom výlete, viac ako len slušným dojazdom a extrémnym výkonom. Hravo zvládne nie len zlé cesty, ale aj stúpanie, preto s ňou smelo počítajte po našich krásnych kopcoch, ale na presuny priamo cez horu na huby s ňou veľmi nepočítajte. Ak hľadáte vyslovene off-road model, pozrite si v našej ponuke model SXT Monster. Pokiaľ ju budete mať niekde v garáži, alebo na chalupe, nebudete sa už chcieť prepravovať žiadnym iným spôsobom. Či to bude cesta na lúku či pole, alebo len tak do potravín či do podniku, vždy dorazíte s úsmevom na tvári a kopou zvedavcov navôkol. Čo však bude chýbať určite sú emisie. Každý dobrodruh určite nedopustí na držiak na mobilný telefón umiestnený priamo na riadidlách po ľavej strane, vďaka ktorému si na svojom smartfóne môže spustiť navigáciu a vydať sa na nové čarovné miesta.

 

Naše hodnotenie

Ak kolobežku nepotrebujete často prenášať a viete ju pohodlne nabíjať niekde v garáži, alebo na chalupe, stane sa vašim hlavným dopravným prostriedkom po širšom okolí. Jej pohodlie oceníte najmä na poľných cestách či na dlhších výletoch a vždy všade dorazíte s úsmevom od ucha k uchu a so šťastím ako keby to bola vaša prvá jazda. Zakaždým sa do nej opäť zamilujete. SXT Grizzy je nie len o adrenalíne, ale aj o pohodlí, čo demonštruje tým, že má sedadlo. Druhým favoritom disponujúcim sedadlo je jednoznačne kolobežka SXT Monster, ktorá už ale svojou výbavou patrí doslova a dopísmena medzi off-road kolobežky. Tá ale nemá motor umiestnený priamo v náboji kolesa, takže o jednu starosť viac vďaka mazaniu reťaze. Pokiaľ však hľadáte off-road adrenalínové zážitky bez sedadla, pozrite si aj modely ZERO 11X, ZERO 10X a INOKIM OXO, ktoré je možné vybaviť aj terénnymi pneumatikami a tiež ponúkajú extrémne parametre čo sa týka rýchlosti aj dojazdu. Tiež sú lepšie prenosné a skladné. Ale teda ak hľadáte pohodlnú kolobežku so sedadlom, ktorá má extrémny výkon, veľký dojazd ale zároveň nemáte v pláne cesty po veľmi náročných terénoch, SXT Grizzy je stvorená presne pre vás. Ostáva už len otázka, ktoré farebné prevedenie si zvolíte.

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe a Brne a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

10/10
Komfort
4/10
Ľahkosť údržby
45 km/h
Rýchlosť
71 kg
Váha
2700 W
Výkon
70 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Vhodná do mesta
Extrémny výkon
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
Viaceré farebné varianty
Max Blinker odporúča
Sedadlo
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 71 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 4 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 45 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 2700 W Zatiaľ netestované
Dojazd 70 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 198 cm  
      Výška 110 cm  
      Šírka 86 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie LiFePO4  
      Napätie batérie 60 V  
      Kapacita batérie 20 Ah  
      Energia v batérii 1200 Wh  
      Systém ovládania otočná rukoväť  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 12"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 12"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie zdvojený tlmič  
      Zadné zavesenie zdvojený hydraulický tlmič + pružina  
      Osvetlenie predné a zadné  
      Farby čierna, červená, modrá  
      Max. záťaž 200 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe