Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon
Voltride
odporúča

Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon
Voltride
odporúča

Výnimočná mestská elektrická kolobežka HX X7, ktorá šokuje hneď niekoľkými parametrami. Disponuje odnímateľnou batériou, až tromi brzdami a je odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru. Málo? Svojou váhou len 12,5 kg sa zaraďuje medzi ultra-ľahké a svojou cenou medzi ultra-dostupné kolobežky.

`

HX X7

New product

Product Options
Farba: *
 
 
Veľkosť pneumatík: *
8,5"
10"
Cena s DPH

469 €vrátane DPH

  • 10"
  • 8,5"

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

hx-x7

Skutočná alternatíva ku Xiaomi kolobežkám

HX X7 je elektrická kolobežka modelovej rady značky KIXIN. Nielen, že táto kolobežka patrí do kategórie skvelého pomeru medzi cenou a výkonom, ale svojou váhou len 12,5 kg sa zaraďuje aj do kategórie ultra-ľahkých kolobežiek. Svoje uznanie a pozornosť si zaslúži z niekoľkých dôvodov. Disponuje odnímateľnou batériou, ktorú má vloženú priamo v tyči riadenia, vďaka čomu je aj odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru (úroveň IP54). Poteší vás hneď tromi brzdami, elektrickou vpredu, diskovou mechanickou vzadu a ešte aj klasickou nožnou. Máte na výber z 8,5 palcových alebo 10 palcových vzduchom plnených kolies, ktoré prispievajú ku komfortu a príjemnému pocitu z jazdy.

Svojou nízkou váhou a skladnosťou je ako stvorená pre praktický každodenný mestský štýl. Vďaka svojmu dojazdu 20 km a maximálnej rýchlosti 25 km/h ju počítame medzi kolobežky určené skôr na kratšie trasy mestom. Cenovo sú modely X7 a H8 porovnateľné ku kolobežkám od Xiaomi, na rozdiel od tých však ponúkajú lepšie technické parametre, ale najmä väčšie, až 10 palcové kolesá, vďaka ktorým je jazda neporovnateľne pohodlnejšia, ako na konkurencii od Xiaomi. 

 

Využitie a praktickosť

Tento model je vhodný na krátke trasy mestom do vzdialenosti 7-10 km denne. Dojazd uvádzaný výrobcom je síce 20 km, ten ale ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a v neposlednom rade jeho štýl jazdy. Nezanedbateľný je aj fakt, že pravidelné vybíjanie batérie  až na nulu ju poškodzuje, čím skracuje jej životnosť. V prípade tejto kolobežky ale netreba zúfať. Vďaka sofistikovanému riešeniu v podobe uloženia batérie priamo v tyči riadenia a jednoduchému vyberaniu je možné kedykoľvek dojazd predĺžiť. Ako je to možné? Jednoducho. Stačí si zaobstarať druhú batériu, ktorú si nabitú zbalíte do ruksaku a v prípade potreby ju za pár sekúnd vymeníte, bez toho aby ste boli povolaním servisný technik. To na Xiaomi kolobežkách vôbec možné nie je. Kolobežku viete ľahko a hlavne intuitívne celú zložiť a do pár sekúnd naspäť rozložiť. Vďaka nízkej váhe ju bez ťažkostí viete nosiť po schodoch, alebo naložiť do auta či električky. Skladné rozmery oceníte napríklad po plnom zložení, kedy môžete so sebou zobrať zloženú kolobežku aj do kancelárie, či reštaurácie kde nebude zavadzať a nemusíte ju tak nechávať zamknutú na ulici. Tiež ju bez problémov zmestíte do kufra bežného auta a ešte vám v ňom ostane dostatok miesta pre inú potrebnú batožinu. Pri téme "praktickosť" je určite potrebné spomenúť, že ako jedna z mála kolobežiek je odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru, čomu tiež vďačí už spomínanému šikovnému uloženiu batérie do tyče riadenia. Čiže v prípade vlhšej vozovky, či slabšieho dažďa nemusí kolobežka ostať doma v kúte a vy bez vášho obľúbeného dopravného prostriedku napospas mestu.

 

Dojazd, výkon a bezpečnosť

Elektrická kolobežka HX X7 disponuje batériou s 36 V a 5 Ah, čo zodpovedá 180 Wh uloženej energie a na jedno nabitie, ktoré trvá len 3 hodiny zvládne dojazd 20 km. Netreba zabudnúť, že ten je závislý na okolnostiach, do ktorých určite patrí stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a samozrejme hlavne jeho štýl jazdy. Preto by sme sa spoliehali radšej na o trochu kratšie trasy do 7-10 kilometrov. Kolobežka je poháňaná motorom priamo v náboji predného kolesa, ktorý podáva výkon 350 W, čo na bežnú jazdu aj väčším mestom určite stačí. Keďže tento model disponuje až tromi brzdami, o to či bezpečne zastavíte sa rozhodne nemusíte báť. Spoľahlivej jazde prispieva elektrická brzda vpredu, disková mechanická brzda vzadu a tiež klasická nožná. S týmto modelom sa nemusíte obávať ani vlhšej vozovky či slabého dažďa, nakoľko kolobežka je odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru. Stále však platí, že jazdiť treba opatrne. Vďaka systému osvetlenia je cesta pred vami dobre viditeľná a zároveň aj vy pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Môžete si zvoliť z 8,5 palcových alebo 10 palcových vzduchovom plnených pneumatík. V oboch prípadoch odporúčame vyhýbať sa väčším nerovnostiam a predchádzať tak defektu. Vzduchom plnené kolesá by mohli zdanlivo hovoriť v neprospech tejto kolobežky. Práve naopak, je to efektívne a spoľahlivé riešenie voči chýbajúcemu odpruženiu. Ak si chcete dopriať pohodlie, určite zvoľte variantu s väčšími kolieskami. Práve 10 palcové kolesá sú veľkou výhodou oproti modelom Xiaomi, ktoré majú iba 8,5 palca. 

 

Pohodlie a dizajn

Kolobežka sa vyrába v klasickej čiernej farbe, prípadne elegentnej čierno-striebornej kombinácii. Modely tohto výrobcu pôsobia veľmi jednoducho, odľahčenie a uhladene. Kabeláž je vidno len na malom kúsku, čo si menej pozorný pozorovateľ nemusí ani všimnúť. Vďaka tomu by si dokonca mohol myslieť, že ide o "obyčajnú neelektrickú" kolobežku. Zadný blatník nielen, že pôsobí funkčne ale zároveň taký aj je. Strach zo zablatených nohavíc, či lýtok v prípade nežného pohlavia, môžete rozhodne hodiť za hlavu. Sklápací mechanizmus je dizajnovo zladený so zvyškom tela a pôsobí veľmi čisto a elegantne. Tento model disponuje 8,5 palcovými alebo 10 palcovými vzduchom plnenými kolesami a jazda na ňom je vďaka nim pohodlná. Platí to najmä v prípade 10 palcových, ktoré suplujú chýbajúce odpruženie výraznejšie a určite ich odporúčame. Pomáhajú odfiltrovať vibrácie a nerovnosti, ale väčšie diery radšej obchádzajte, aby ste sa vyhli defektu či už predného alebo zadného kolesa. Zaujímavosťou je krásna elegantne tenká nášľapná doska, ktorá naznačuje čistý vzhľad neelektrických kolobežiek, keďže batéria je šikovne schovaná v tyči riadnia. 

 

 

Naše hodnotenie

Kolobežku využijete najmä v meste, či už väčšom alebo menšom, kde ju jednoducho a bez námahy prenesiete po schodoch, alebo aj zoberiete so sebou do kancelárie či do reštaurácie.  Kolobežka nás vzhľadom na nízku cenu príjemne prekvapila tým, čo všetko dokáže ponúknuť a považujeme ju za lepšiu voľbu ako modely od Xiaomi. Jedná sa o ideálnu voľbu pre tých, ktorí s elektrickými kolobežkami ešte len začínajú a nechcú do svojho "pokusu" veľa investovať. Medzi hlavné výhody kolobežky jednoznačne patrí odolnosť voči striekajúcej vode, tri rôzne brzdy, odnímateľná batéria a 10 palcové kolesá. Takouto zaujímavou a funkčnou kombináciou sa nemôže pochváliť žiadna iná značka elektrických kolobežiek. Má tiež praktický stojan, vďaka ktorému vie samostatne stáť. Maximálny dojazd 20 km je na jazdu po meste celkom dostačujúci, ale v prípade núdze sa dá nedostatočný počet kilometrov vyriešiť elegantne s náhradnou batériou. Absenciu pruženia vnímame ako malú nevýhodu, ale 10 palcové vzduchom plnené kolesá funkciu tlmičov v meste dobre zastúpia a tak je jazda na lepšom povrchu na nerozoznanie od modelov s 8 palcovými kolesami a pružením. Čo viac dodať, je to jednoznačne najlepšia alternatíva do mesta oproti Xiaomi, najmä pokiaľ nechcete investovať do kúpy viac peňazí. 

 

Porovnanie modelov HX s Xiaomi

Kolobežka Kolesá Výkon Rýchlosť Dojazd Váha Vode-odolnosť Vymeniteľná batéria Energia batérie
HX X7 10 palcov 350 W 25 km/h 20 km 12,5 kg IP54 áno 180 Wh
HX X8 10 palcov 350 W 25 km/h 40 km 17 kg IP54 áno 360 Wh
Xiaomi Scooter Essential 8,5 palcov 250 W 20 km/h 20 km 12,5 kg IP54 nie 180 Wh
Xiaomi Scooter 1S 8,5 palcov 250 W 25 km/h 30 km 12,5 kg IP54 nie 275 Wh

 

Servis

Sme oficiálnym dovozcom a predajcom značky KIXIN pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Bratislave, Prahe a Brne. Náhradné diely držíme skladom a sme certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

Za značkou KIXIN stojí stabilná Čínska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2006 a momentálne má pod sebou viac ako 1000 zamestnancov na výrobnej ploche 20 000 metrov štvorcových. Jej víziou je byť globálnym lídrom v inteligentnom dopravnom priemysle. Zameriava sa na zlepšenie života a prostredníctvom veľmi kreatívnych riešení približuje svoje produkty k ľuďom a každodennému používaniu vďaka dostupnej cenovej politike. Exportuje do celého sveta, vrátane celej Európskej únie a USA a my sme radi, že aj k nám. Tento výrobca má vlastné oddelenie pre výskum a vývoj, čo mu umožňuje nie iba vyrábať, ale svoje produkty aj neustále inovovať. Má certifikáciu ISO9001 a BSCI, a produkty sú certifikované CE, RoHS a FCC.

4/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
25 km/h
Rýchlosť
12,5 kg
Váha
350 W
Výkon
20 km
Dojazd
Brzda vpredu
Motor vpredu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Veľmi ľahká
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
Viaceré farebné varianty
Max Blinker odporúča
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 12,5 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 3 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 25 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 350 W Zatiaľ netestované
Dojazd 20 km Zatiaľ netestované
Merania Voltride

Nezávislé Výsledky Meraní

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami.

Viac o testovaní
Výsledky závisia od konfigurácie, prosím vyberte si:
Táto varianta ešte nebola otestovaná, zobrazujem výsledky pre:
26,56
km/h
Max. rýchlosť
454,6
wattov
Max. výkon
18,14
km
Max. dojazd
11,02
km
Mestský dojazd
::badge-value:max_range::
km
Min. dojazd
17,22
sekúnd
Čas na
100 m
38,35
sekúnd
Čas na
250 m
144,01
sekúnd
Čas na
1 km
5,40
sekúnd
Čas do
20 km/h
::badge-value:time_to_30kmh::
sekúnd
Čas
do 30 km/h
1,49
sekúnd
Čas z
20 km/h
::badge-value:time_from_30kmh::
sekúnd
Čas z
30 km/h
19,8
metrov
Dráha do
20 km/h
::badge-value:distance_at_30kmh::
metrov
Dráha do
30 km/h
3,7
metrov
Dráha z
20 km/h
::badge-value:distance_from_30kmh::
metrov
Dráha z
30 km/h
Zrýchlenie
Brzdenie
Výkon
Porovnať viaceré modely

Vyberte si do porovnania aj iné modely.
Dáta sa zobrazia v grafoch, tabuľkách a pri všetkých hodnotách.

Porovnať rôzne modely

Vyberte si iné modely z možností nižšie:

Primárna konfigurácia:

Zvoliť
Časy zrýchlenia
10 15 20 25 26,56
0
0 10
1,46
0 10
HX X7 1,46
0 15
3,06
0 15
HX X7 3,06
0 20
5,40
0 20
HX X7 5,40
0 25
10,90
0 25
HX X7 10,90
0 26,56
15,62
0 26,56
HX X7 15,62
10
10 15
1,60
10 15
HX X7 1,60
10 20
3,94
10 20
HX X7 3,94
10 25
9,44
10 25
HX X7 9,44
10 26,56
14,16
10 26,56
HX X7 14,16
15
15 20
2,34
15 20
HX X7 2,34
15 25
7,84
15 25
HX X7 7,84
15 26,56
12,56
15 26,56
HX X7 12,56
20
20 25
5,50
20 25
HX X7 5,50
20 26,56
10,22
20 26,56
HX X7 10,22
25
25 26,56
4,72
25 26,56
HX X7 4,72
Dráha zrýchlenia
10 15 20 25 26,56
0
0 10
2,52
0 10
HX X7 2,52
0 15
8,23
0 15
HX X7 8,23
0 20
19,81
0 20
HX X7 19,81
0 25
55,17
0 25
HX X7 55,17
0 26,56
88,84
0 26,56
HX X7 88,84
10
10 15
5,71
10 15
HX X7 5,71
10 20
17,28
10 20
HX X7 17,28
10 25
52,65
10 25
HX X7 52,65
10 26,56
86,31
10 26,56
HX X7 86,31
15
15 20
11,57
15 20
HX X7 11,57
15 25
46,94
15 25
HX X7 46,94
15 26,56
80,60
15 26,56
HX X7 80,60
20
20 25
35,37
20 25
HX X7 35,37
20 26,56
69,03
20 26,56
HX X7 69,03
25
25 26,56
33,66
25 26,56
HX X7 33,66
Brzdné časy
25 20 15 10 0
26,56
26,56 25
0,09
26,56 25
HX X7 0,09
26,56 20
0,40
26,56 20
HX X7 0,40
26,56 15
0,77
26,56 15
HX X7 0,77
26,56 10
1,12
26,56 10
HX X7 1,12
26,56 0
1,89
26,56 0
HX X7 1,89
25
25 20
0,31
25 20
HX X7 0,31
25 15
0,67
25 15
HX X7 0,67
25 10
1,03
25 10
HX X7 1,03
25 0
1,80
25 0
HX X7 1,80
20
20 15
0,37
20 15
HX X7 0,37
20 10
0,73
20 10
HX X7 0,73
20 0
1,49
20 0
HX X7 1,49
15
15 10
0,36
15 10
HX X7 0,36
15 0
1,12
15 0
HX X7 1,12
10
10 0
0,77
10 0
HX X7 0,77
Brzdné dráhy
25 20 15 10 0
26,56
26,56 25
0,64
26,56 25
HX X7 0,64
26,56 20
2,45
26,56 20
HX X7 2,45
26,56 15
4,16
26,56 15
HX X7 4,16
26,56 10
5,31
26,56 10
HX X7 5,31
26,56 0
6,16
26,56 0
HX X7 6,16
25
25 20
1,82
25 20
HX X7 1,82
25 15
3,52
25 15
HX X7 3,52
25 10
4,68
25 10
HX X7 4,68
25 0
5,52
25 0
HX X7 5,52
20
20 15
1,71
20 15
HX X7 1,71
20 10
2,86
20 10
HX X7 2,86
20 0
3,71
20 0
HX X7 3,71
15
15 10
1,15
15 10
HX X7 1,15
15 0
2,00
15 0
HX X7 2,00
10
10 0
0,85
10 0
HX X7 0,85

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami. Používame tak vedecký prístup ako je to len možné a profesionálne meracie prístroje.

Viac o testovaní
Ukázať viac Ukázať menej
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 107,3 cm  
      Výška 117,6 cm  
      Šírka 40,1 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 5 Ah  
      Energia v batérii 180 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Pohon predný náhon  
      Predná brzda elektrická  
      Zadná brzda disková mechanická + nožná  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 8.5" podľa konfigurácie: 8.5", 10"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 8.5" podľa konfigurácie: 8.5", 10"  
      Odpruženie bez odpruženia  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Farby čierna, strieborná  
      Max. záťaž 100 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe