INOKIM OXO 2024

-20%
Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Najlepšia
v triede
Skvelý pomer
cena / výkon

Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Najlepšia
v triede
Skvelý pomer
cena / výkon

Inokim OXO model 2024 patrí na špicu prémiových výkonných kolobežiek. Ohúri nie len unikátnym dizajnom, ale aj svojimi parametrami, dvoma motormi, či veľmi pohodlným nastaviteľným podvozkom. Kolobežku s podobnými parametrami, pohodlím a bezpečnosťou na trhu v rovnakej alebo podobnej cene nenájdete. Ide o jeden z našich najobľúbenejších a najpredávanejších modelov.

`

INOKIM OXO 2024

New product

Product Options
Farba: *
 

- 1 €
 

- 1 €
 

- 1 €
Limited time offer:
Pôvodná cena Akčná cena

2 499 €vrátane DPH

1 999 €vrátane DPH

- 20%

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Bratislava Sklad
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Vlajková loď značky INOKIM hlási svoj kolosálny "comeback" - ešte krajšia, lepšia, kvalitnejšia. Jednoducho dokonalá elektrická kolobežka Inokim OXO model 2024 je tu. Ide o doslova legendárny model, ktorý pozná každý fanúšik osobnej elektromobility.

Kolobežka je stelesnením skúseností tejto spoločnosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred päťnástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine spoločností na dnešnom trhu. Preto je OXO výnimočne kvalitne spracovaná do posledného detailu. Za svoj dizajn získala prestížnu cenu, Red dot design award, ktorou sa nevie pochváliť len tak hocikto. K tejto cene jej pribudlo aj ocenenie Najlepšia kolobežka na dochádzanie pre rok 2024 (Best Commuter Scooter 2024), cena sa vola Rider's Choice Awards.

OXO model 2024 prináša plno drobných zlepšení, ktoré zvyšujú spoľahlivosť a kvalitu tejto kolobežky. 

 

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v prípade značky INOKIM na prvom mieste. OXO model 2024 je tiež zostrojený z pevnej zliatiny hliníka, používanej v leteckom priemysle rovnako ako pôvodná verzia. Celá konštrukcia je dômyselne vyvážená, aby bola stabilná aj vo vysokých rýchlostiach okolo 65 km/h, ktoré dokáže tento stroj dosiahnuť. Extrémny výkon dokážu skrotiť hneď dve kotúčové hydraulické brzdy. Patentovaný systém podvozku OSAP prispieva nie len k pohodliu, ale aj k bezpečnosti, keď udržuje stabilitu aj pri vysokých rýchlostiach a pri jazde po horšom povrchu. Pre menej skúsených jazdcov je možnosť obmedzenia maximálnej rýchlosti a tiež je možné vypnúť jeden z motorov a tým znížiť výkon na polovicu. K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Bezpečnosti prispieva aj batéria zložená z kvalitných článkov značky LG. Pevnosť celej kolobežky umožňuje nosnosť až 120kg. Kolobežka má tiež funkciu kick-start, zamedzujúcu nechcenému štartu.

 

 

Výkon

OXO model 2024 aj naďalej patrí medzi extrémne modely. Rýchlosť cez 65 km/h pre ňu nie je žiaden problém. Špičkový výkon je až 2600 W (1300 na každom kolese)! Dlhodobý výkon je 2000W, čo je viac než dostatočné v každej situácii. Áno, na trhu existujú aj extrémnejšie stroje, žiaden z nich však tento výkon nepodá tak bezpečne a elegantne ako práve Inokim OXO. To všetko pri znesiteľnej váhe 33,5 kg. Má príjemný rozbeh bez zbytočného trhania a plnú akceleráciu dodá spôsobom, ktorý si dokážete naplno užiť bez strachu v očiach. Keďže sú nezávisle poháňané obe kolesá, je vhodná aj do terénu a prudkých stúpaní. Ak aj nevyužijete zakaždým plný výkon tejto extrémnej kolobežky, tá sa vám odmení obrovským dojazdom a príjemným pocitom, že výkon je kedykoľvek k dispozícii ak ho budete potrebovať a ak aj pôjdete na cestu medzi autá, nebudete v meste určite brzdiť premávku.

 

Dizajn

Medzinárodné ocenenie Red dot design award hovorí za všetko. Nie len amatéri, ale aj odborná porota hodnotí dizajn tejto kolobežky ako jeden z najlepších na svete. Je jednoducho nádherná a zároveň iná, ako všetky ostatné kolobežky tejto výkonnostnej kategórie, ktoré sú podobné ako vajce vajcu. Asymetrické kyvné uchytenie kolies je určite jedným z hlavných dizajnových prvkov, vďaka ktorému sa vám kolobežka rýchlo neopozerá, keďže z každej strany vyzerá inak. Z jednej strany uvidíte krásnu kyvku držiacu koleso a z druhej strany kolesá vyzerajú ako keby ich na kolobežke nič nedržalo. Tyč riadenia je krásne aerodynamicky tvarovaná a pôsobí robustným dojmom, čo sa aj od kolobežky idúcej šesťdesiatkou očakáva. OXO model 2024 prichádza rovno v 3 farebených variantách, pričom gro kolobežky ostáva elegantné čierne. Vybrať si môžete z čierno-modrej, čierno-zelenej a ich tradičnej čierno-oranžovej kombinácie. Nová verzia prináša aj malú čerešničku v podobe nového loga v predu a nápisu Landsurfer z bodku kokolobežky. OXO má pomerne dobre maskované aj brzdové hadičky a ďalšie káble, ktoré nerušia celkový dojem z tohto unikátneho dizajnového stroja. Cela kolobežka pôsobí agresívne a luxusne zároveň.

 

Pohodlie

O pohodlie pri jazde sa stará patentovaný systém podvozku OSAP, pričom kolesá sú asymetricky uchytené na kyvkách. Unikátne je, že OXO má podvozok s nastaviteľnou výškou, a tak si viete ľahko zmeniť svetlú výšku podľa toho, či budete jazdiť v teréne alebo v meste. Kolobežka zvládne aj horší terén, jazdili sme s ňou aj po lúke, rozbitých, či poľných cestách a ani po dlhšej jazde sme necítili únavu z prílišných vibrácií. K pohodliu prispievajú aj desať palcové kolesá s pneumatikami a dušami od CST, ktoré pomáhajú tlmiť nerovnosti. Vďaka rozmeru desať palcov a značkovému výrobcovi pneumatík nie je OXO príliš náchylná na defekty. K pohodliu prispeje aj podsvietený prehľadný LCD displej priamo z ich vlastnej výroby. OXO má tiež dĺžkovo nastaviteľný bočný stojan, ktorý si viete prispôsobiť zvolenej svetlej výške podvozku. Skladací mechanizmus tiež prešiel inováciou, vďaka čomu je jej zloženie ešte jednoduchšie a odolnejšie. Teší nás, že aj novej verzii v zloženej polohe ostanú riadidlá zaháčknuté o vyvýšenú časť nášľapnej plochy a OXO je tak možné dobre uchytiť za tyč riadenia a preniesť bez toho, aby sa vám v rukách krútila. S novinkami nekončíme, pretože model 2024 prichádza aj s úplne novým deckom.

 

 

 

Dojazd

Extrémny výkon potrebuje kvalitnú a objemnú batériu. V prípade OXO má napätie až 57,6V s článkami od LG, a kapacitu 25,6 A/h, čo zodpovedá veľmi nadštandardným 1 474,56 Wh. Pri úplnom vybití však treba počítať až s 13 hodinami nabíjania. Výrobca udáva dojazd 110 km pri "slušnej" jazde 25km/h na rovinke, čo patrí pri tejto váhe a výkonnostnej kategórii medzi jeden z najlepších dojazdov. Udávaný dojazd je pri využití jedného motora. Pri dynamickej jazde s využitím oboch motorov je samozrejme potrebné počítať s menším dojazdom, ktorý sa môže skrátiť aj pod polovicu, keďže v týchto rýchlostiach už množstvo energie spotrebujete iba na prekonanie odporu vzduchu. Každopádne, s touto kolobežkou sa o dojazd báť nemusíte, je viac než dostatočný.

 

 

Využitie a praktickosť

Vďaka jej konštrukcii a výkonu ide o jednu z najuniverzálnejších kolobežiek na svete. Vzhľadom na pohon oboch kolies nepohrdne ani terénom, či prudším kopcom. V meste určite oceníte jej výkon pri jazde do kopca a tiež jej dojazd, nemusíte sa báť pokiaľ potrebujete absolvovať dlhšiu trasu, alebo ju nemáte čas cez deň nabíjať. V našich podmienkach vám doslova učaruje veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na poľnej ceste, ako aj na našich rozbitých cestách. Napriek jej univerzálnosti nejde určite o to najpraktickejšie riešenie do mesta, to určite nechceme tvrdiť. Musíte počítať s váhou okolo 33kg, takže prípadné schody vás určite nepotešia. Tiež si ju už pri jej rozmeroch jednoducho nezložíte a nezoberiete do reštaurácie, ale väčšinou ju budete musieť zamknúť vonku ako bicykel. Jej váha je stále zdvihnuteľná jedným človekom bez prílišnej námahy a jej prenos na menšiu vzdialenosť nie je problém, ale niesť ju na také štvrté poschodie po schodoch by ste nechceli. Zmestíte ju do kufra bežného auta, ale veľa miesta sa vám tam už nezvýši, preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení, pretože vám tak zostane voľný kufor. Mimo svojej vyššej váhy ide o fantastické riešenie do mesta, ale aj mimo neho.

 

Naše hodnotenie

Túto kolobežku milujeme odkedy som ju prvýkrát videli a jazdili. O to viac sa tešíme, že ju výrobca ďalej zveľaďuje a skvalitňuje.  Ide o jednu z najuniverzálnejších kolobežiek na trhu - o enduro medzi kolobežkami. Je z nej cítiť, že značka dbá nie len na papierové parametre a dizajn, ale aj na bezpečnosť a spoľahlivosť. Či pôjdete off-road po poľňačke, alebo šesdesiatkou po ceste, či krokom niekde v centre mesta, vždy vám vyčarí úsmev na tvári a vždy budete cítiť, že je ako stvorená na danú situáciu. Bude vyzerať skvelo v kaviarni, ale aj na ceste do práce, zaparkovaná v kancelárii, či cez víkend zaprášená niekde za mestom na lúke. Každý pohľad na ňu vás poteší a nezunuje sa vám ani po rokoch každodenného používania. OXO je jednoducho neodolateľná spokojnosť na dvoch kolesách v každej situácii. Tentokrát prichádza s novým deckom, vylepšením sklápacím mechanizmom, tromi farebnými prevedeniami a my sa už teraz nevieme dočkať s čím Inokim príde najbližšie.

Niekoľkokrát sme osobne INOKIM navštívili v ich centrále v Tel-Avive a počas obedu s dizajnérom a "otcom" celej značky Nimrodom Sapirom Riccardom odznela jedna myšlienka, ktorá vystihuje nie len túto kolobežku, ale aj celú značku INOKIM: "Áno, vieme o tom, že existujú výkonnejšie, či lacnejšie kolobežky. Samozrejme, že by sme dokázali vyrobiť ešte rýchlejšiu, ešte šialenejšiu a možno aj lacnejšiu kolobežku, ale toto nie je súťaž, ktorej sa chceme zúčastniť, pretože to jednoducho nie je to, čo svet teraz potrebuje. INOKIM je rodina, je to životný štýl, INOKIM prináša radosť a príjemné vzrušenie, prináša kvalitu ale hlavne INOKIM vás dovezie každý večer bezpečne domov k svojej rodine. A to je pre nás dôležitejšie, ako vyhrať rebríček najšialenejších kolobežiek sveta.

 

Servis

Sme výhradným a jediným dovozcom a predajcom značky INOKIM pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený v našom servisnom stredisku. Všetky náhradné diely držíme skladom a sme jediným certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

INOKIM je jedným z mála výrobcov, ktorí držia všetko pod jednou strechou. Od dizajnu, vývoju hardware a software, až po výrobu, predaj a servis. Každý jeden diel, každá jedna súčiastka je na mieru vyvíjaná a testovaná INOKIMom, čo je naozaj neobvyklý unikát, vďaka ktorému patrí INOKIM medzi absolútnu špičku. Vývoj, výskum a dizajn sídli v rodisku tejto značky – v Izraelskom Tel-Avive. Výroba prebieha v Číne v meste Ningbo vo vlastnej fabrike a pod prísnym kvalitatívnym dohľadom.

INOKIM začal ako garážový projekt Nimroda Sapira Riccarda v roku 2009 a dnes patrí medzi skutočne globálne značky so zastúpením v takmer každej krajine sveta. Nimrod je stále vo firme aktívny a dodnes má na starosti práve dizajn produktov a je preto aj dizajnérom modelu OXO.

Max Blinker je hrdým partnerom tejto značky pretože zdieľame spoločné nadšenie a vášeň pre osobnú elektromobilitu a od roku 2019 sme jediným a výhradným zastúpením INOKIM pre celú strednú Európu. Vzhľadom na globálnosť značky nebudete mať problém so servisom, či náhradnými dielmi kdekoľvek na svete, pretože partneri INOKIM držia globálnu záruku kvality kdekoľvek sa nachádzate a bez ohľadu na to, v ktorej krajine ste si svoj INOKIM kúpili.

10/10
Komfort
7/10
Ľahkosť údržby
65 km/h
Rýchlosť
33,5 kg
Váha
2600 W
Výkon
110 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Motor vpredu
Vhodná do mesta
Extrémny výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
Viaceré farebné varianty
Dobre skladateľné
Max Blinker odporúča
Vysoká spoľahlivosť
Najlepšia v triede
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 33,5 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 13,5 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 65 km/h Zatiaľ netestované
Špičkový výkon 2600 W Zatiaľ netestované
Dojazd 110 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 120 cm  
      Výška 130 cm  
      Šírka 59 cm  
      Dĺžka zložená 122 cm  
      Výška zložená 54 cm  
      Šírka zložená 59 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Výrobca batérie LG články  
      Napätie batérie 57,6 V  
      Kapacita batérie 25,6 Ah  
      Energia v batérii 1474,56 Wh  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom áno  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie kyvné rameno + nastaviteľný skrutný gumenný blok  
      Zadné zavesenie kyvné rameno + nastaviteľný skrutný gumenný blok  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe