Dualtron Achilleus

-19%
Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Rovnako ako zapôsobil najväčší z gréckych bojovníkov Achilleus na svojich nepriateľov, rovnako tak na vás zapôsobí elektrická kolobežka Dualtron Achilleus. Tento cestný bojovník vás dostane už na prvý pohľad. Nahrádza obľúbený model Dualtron Thunder prvej generácie a ponúka mnohé vylepšenia. Špičkový výkon sa síce znížil z 5 400 W na 4 648 W, ale zákazníci určite nebudú sklamaní.

`

Dualtron Achilleus

New product

Product Options
Farba: *
 

- 1 €
 

- 1 €
 

- 1 €
Limited time offer:
Pôvodná cena Akčná cena

3 349 €vrátane DPH

2 699 €vrátane DPH

- 19%

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Objednávky do

Dnes

týka sa eshop objednávok

Odošleme

Zajtra

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 1 deň.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Voltride Central
Fyzicky skladom na predajni alebo sklade
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

 Spoločnosť Minimotors vyvinula elektrickú kolobežku Achilleus s ohľadom na všetky najnovšie trendy, pokročilé technológie a požiadavky jazdcov. Ide v podstate o vylepšený model obľúbeného Dualtronu Thunder prvej generácie. Tento nový model je ešte elegantnejší a štýlovejší. Inžinieri Minimotors zachovali osvedčené prvky a ako obvykle pridali niečo naviac. Zachovali veľkosť batérie 60 V 35 Ah na zachovanie dlhého dojazdu a významne prepracovali dizajn. Výsledkom je prakticky bezchybný model s názvom Dualtron Achilleus. Štýlový zovňajšok dopĺňajú špičkové vlastnosti a funkcie, vďaka ktorým sa jedná o jednu z najlepších elektrických kolobežiek vo svojej triede. Minimotors však nezabudol ani na maximálnu bezpečnosť, výkon a spoľahlivosť! Môžete si bezstarostne vyraziť na výlet do prírody alebo dochádzať napríklad do práce. Výkonné motory tejto kolobežky umožnia rozpohybovať Achilleusa na maximálnu rýchlosť až 80 km/ha disponujú tiež nevídaným krútiacim momentom a zrýchlením. S dojazdom až 120 km a nastaviteľným trojstupňovým systémom variabilného odpruženia sa tak môžete vydať v ústrety dobrodružstvom naplneným nutnou dávkou adrenalínu. Je to jednoducho Dualtron a toto meno vo svete elektromobility už niečo znamená!

 

Dizajn, konštrukcia a výbava

Minimotors je so svojimi vysoko prispôsobenými high-tech produktmi, ktoré nie sú obmedzené rozpočtom ani dizajnom, priekopníkom pokročilých technológií v oblasti elektromobility. Dualtron Achilleus je veľmi odolná a robustná elektrická kolobežka a spája futuristický štýl s najmodernejšími technológiami, ktoré vám poskytnú neprekonateľný zážitok z jazdy. Má moderný čistý dizajn, ktorý vás očarí hneď na prvý pohľad. Achilleus sa vyznačuje prepracovanou a priestrannou nášľapnou plochou, širokými 11-palcovými pneumatikami, LED podsvietením na bokoch nášľapnej plochy, na bokoch stĺpika riadenia a tiež na predných aj zadných ramenách kolies. Elektrická kabeláž je tradične skrytá vo vnútri tela kolobežky, aby bola chránená pred vonkajšími vplyvmi. Rám a riadidlá sú vyrobené z kvalitnej zmesi špeciálnej kovanej hliníkovej zliatiny a ultraľahkých uhlíkových vlákien. Hriadele kolies sú vyrobené z chróm-molybdénovej legovanej ocele s prímesou uhlíka s označením SCM440. Prémiové materiály a precízne spracovanie dodávajú kolobežke pevnosť, ktorú ocení každý jazdec. Model Achilleus si môžete zaobstarať v čiernej, žltej alebo červenej farbe, ale tradičná čierna jej pristane najviac. Tento stroj je vybavený dvoma bezkartáčovými motormi, ktoré za ideálnych podmienok dosiahnu maximálnu rýchlosť až 80 km/h, pričom vysoký krútiaci moment bez problémov odvezie jazdca až do hmotnosti 120 kg. Kolobežka Dualtron Achilleus je tiež veľmi zdatná pri jazde do kopca a dokáže prekonať stúpanie až 39 stupňov. Je vybavená výkonnou batériou, ktorá za ideálnych podmienok zabezpečí pôsobivý dojazd až 120 km na jedno nabitie. Výborným doplnkom je chladič, umiestnený v spodnej časti tela kolobežky, odvádzajúci teplo a zabraňujúci prípadnému prehriatiu a tým poškodeniu riadiacich jednotiek. Vďaka vylepšenému skladaciemu mechanizmu, ktorý prvýkrát debutoval pri Dualtrone Storm, je možné pri Dualtrone Achilleus sklopiť tyč riadenia a ľahko ho transportovať. Môžete sklopiť aj madlá riadidiel, vďaka čomu má kolobežka ešte kompaktnejšie rozmery a nebude tak problém ju naložiť do batožinového priestoru bežného auta. Dualtron Achilleus je vybavený veľkým a ľahko čitateľným displejom EYE, vyrobeným priamo spoločnosťou Minimotors. Displej zobrazuje všetky dôležité údaje ako sú rýchlosť, aktuálny rýchlostný stupeň, denné najazdené kilometre (TRIP), celkovo najazdené kilometre (ODO) a aktuálny stav úrovne nabitia batérie. Vďaka vysokému jasu je displej čitateľný aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Plynová páčka sa ovláda ukazovákom a je možné ňou ovládať aj tempomat. Displej môžete taktiež prepojiť s čítačkou odtlačkov prstov, aby ste svoju kolobežku mohli odomknúť len vy. Oproti predchádzajúcemu modelu Thunder prvej generácie, má Achilleus vzadu novú svetelnú rampu, ktorá funguje aj ako opierka nôh. Vaša jazda tak bude ešte bezpečnejšia a pohodlnejšia.

 

 

Pohodlie a kvalita jazdy

 

Kolobežka Dualtron Achilleus má vysoko kvalitný systém odpruženia, ktorý ponúka optimálnu stabilitu a pohodlie najmä pri jazde cez prekážky. Má predné a zadné odpruženie s gumovými kazetami, ktoré ľahko absorbujú nerovnosti povrchu, ktoré tak nenarušujú váš pôžitok z jazdy. Tuhosť odpruženia si môžete podľa vašich preferencií nastaviť zmenou uhla ramien do troch rôznych polôh – vysoké, stredné a nízke. Pokiaľ vám ani toto nastavenie nestačí, môžete si vybrať z celkom piatich kaziet s rôznou tuhosťou elastoméru. Tento typ odpruženia nevyžaduje vôbec žiadnu údržbu a vyniká vysokou spoľahlivosťou. Achilleus sa ľahko ovláda vďaka svojej ľahkej konštrukcii a obratnému polomeru otáčania. Pre zvýšenie jazdnej stability si jazdec môže ako doplnok dodatočne zaobstarať tlmič riadenia. Priestranná nášľapná plocha so špeciálnou opierkou nôh zaistí, aby sa jazdec pri jazde cítil čo najlepšie. Nášľapná plocha je zabezpečená poťahom zo šmirgľového papiera, ktorý zabraňuje podkĺznutiu nôh. Rukoväte riadidiel sú pogumované a ergonomicky tvarované, takže podopierajú zápästie v tej najpohodlnejšej polohe.

 

 

Bezpečnosť

Okrem stabilnej a pevnej konštrukcie je Dualtron Achilleus disponuje dômyselným systémom osvetlenia pre zvýšenie vašej bezpečnosti najmä za zníženej viditeľnosti. Je vybavený nastaviteľným LED osvetlením po stranách nášľapnej plochy, na stĺpiku riadenia a ramenách kolies vpredu aj vzadu. K tomuto svetelnému systému sa dodáva diaľkový ovládač, ktorým je možné svetlá nastaviť, vypnúť alebo sa pohrať s farbami. Kolobežka tiež disponuje predným bielym a zadným oranžovým núdzovým LED osvetlením umiestneným v nášľapnej ploche, zatiaľ čo koncové červené svetlá a brzdové svetlo sú zapustené do zadnej opierky nôh. Kolobežka Dualtron Achilleus má aj dynamický brzdný systém. Je vybavená prednou a zadnou hydraulickou brzdou Zoom doplnenou elektrickým brzdovým systémom E-ABS, ktorý výrazne zvyšuje brzdný výkon. Elektrický brzdový systém s E-ABS nie je pri elektrických kolobežkách bežný a hodí sa predovšetkým pri jazde v teréne a na klzkej vozovke. Hydraulické brzdy v kombinácii s E-ABS poskytujú väčšiu účinnosť a tým aj bezpečnosť, pretože zabraňujú šmyku, pokiaľ jazdec siaha po núdzovom brzdení. Achilleus je osadený masívnymi 11-palcovými bezdušovými pneumatikami využívajúci technológiu "never flat", ktoré jazdcovi zaistia bezpečnú a pohodlnú jazdu. Pomocou tejto technológie sa znižuje riziko prepichnutia pneumatiky a úniku vzduchu, pretože pneumatiky sú naplnené špeciálnou hmotou, ktorá v prípade prepichnutia pneumatiky dieru okamžite zacelí. K vyššej bezpečnosti prispieva tiež možnosť aktivácie funkcie, tzv. „kick-start“, zamedzujúcej nechcenému štartu z miesta. Pokiaľ spočiatku budete mať problémy skrotiť výkon tejto kolobežky, môžete ho znížiť voľbou nižšieho rýchlostného stupňa a plný výkon si užiť neskôr, keď sa na to budete cítiť. Na verejných komunikáciách je však nutné dodržiavať dopravné predpisy, takže to s rýchlosťou určite nepreháňajte a buďte ohľaduplní.

 

Výkon a dojazd

Dualtron Achilleus je jednou z najlepších elektrických kolobežiek vo svojej kategórii vďaka fantastickému designu, výkonu a účinnosti. Je vybavený dvoma bezkartáčovými elektromotormi s maximálnym špičkovým výkonom až 4648 W. Motory sú riadené dvoma regulátormi (každý 35 A). Kolobežka má bezkonkurenčné zrýchlenie a podľa reálnych testov dosiahne rýchlosť 60 km/h za menej ako 9 sekúnd. Okrem toho si poradí s kopcovitým terénom so sklonom až 39 stupňov pri maximálnom zaťažení až 120 kg. Za ideálnych poveternostných podmienok a plne nabitou batériou môže kolobežka na rovnom povrchu s jazdcom s hmotnosťou 75 kg dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 80 km/h, čo z nej robí jednu z najrýchlejších kolobežiek vo svojej kategórii. Dualtron Achilleus je vybavený výkonnou lítium-iónovou batériou 60 V 35 Ah s kapacitou 2100 Wh, ktorá zaistí pôsobivý dojazd až 120 km na jedno nabitie (pri splnení ideálnych podmienok). Lítium-iónovú batériu dodáva spoločnosť LG Electronics. Na jej plné nabitie je potrebných 4-20 hodín podľa spôsobu nabíjania. So štandardne dodávanou 1,75 A nabíjačkou trvá doba nabíjania úplne vybitej batérie cca 20 hodín, pri použití dvoch štandardných 1,75 A nabíjačiek sa doba skracuje na polovicu, teda na cca 10 hodín a pri použití rýchlej 6,5 A nabíjačky približne na 5,3 hodiny. Pri kombinácii rýchlonabíjačky a štandardnej nabíjačky dosiahnete plné nabitie za cca 4 hodiny.

 

 

Využitie a praktickosť 

Vďaka pôsobivému zrýchleniu a dojazdu sa jedná o ideálny dopravný prostriedok nielen pre dochádzajúcich, ktorí hľadajú štýlovú a zároveň praktickú alternatívnu prepravu z domu do práce alebo do školy, ale aj pre výletníkov, ktorí hľadajú trochu vzrušenia. Výkonný krútiaci moment Dualtronu Achilleus poskytne jazdcovi fantastický zážitok z jazdy a umožní mu udržiavať vysokú rýchlosť bez straty výkonu. Budete si pochvaľovať veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na mačacích hlavách v meste, ako aj na poľnej ceste. Kolobežku je možné tiež behom niekoľkých sekúnd rýchlo zložiť do kompaktnejších rozmerov 125 x 27,5 x 56 cm (D x Š x V). Stačí sklopiť riadidlá, uvoľniť rýchloupínacie páčky, zdvihnúť zaisťoví jazdec a potom preklopiť stĺpik riadenia smerom k nášľapnej ploche. Avšak, prenášanie a nakladanie do auta môže byť pre niektorých jazdcov ťažšie vďaka hmotnosti kolobežky okolo 40 kg. Majte tiež na pamäti, že Achilleus nemá oficiálnu IP certifikáciu, takže dažďu a jazde vodou sa radšej vyhýbajte.

 

 

 

Naše hodnotenie

Elektrická kolobežka Dualtron Achilleus je vysoko kvalitná a dobre navrhnutá kolobežka a môžeme ju tak vrelo odporučiť. Je konštruovaná na jazdu na dlhé vzdialenosti bez toho, aby z vás "vymlátila dušu". Je rýchla, dokáže prekonať prudké stúpanie, zvládne jazdu ľahkým terénom a vďaka dvom výkonným bezkartáčovým elektromotorom odvezie aj ťažších jazdcov. Kolobežka vám poskytne zážitok z jazdy vďaka priestrannej nášľapnej ploche, 11-palcovým ultra širokým pneumatikám a výkonnému systému dvojitého odpruženia. Vyšší výkon túto kolobežku predurčuje skôr pre nadšencov silnejších strojov, ktorí ich vedia skrotiť. Kolobežka spĺňa papierové parametre deklarované výrobcom, má praktický a moderný dizajn a je vysoko bezpečná. Môžete sa na ňu spoľahnúť v každej situácii. Ani po rokoch používania sa vám neomrzí a jazda na nej bude vždy neskutočný zážitok. Mrzí nás však absencia IP certifikácie, takže si radšej odpustite jazdu v daždi alebo cez mláky. Minimotors by tiež mohol zapracovať na Bluetooth konektivite a aplikácii pre smart telefóny.

 

 

minimotors-logo

Servis

Sme autorizovaným predajcom značky Dualtron pre Česko, Slovensko a ďalšie krajiny. Poskytujeme záručný aj pozáručný servis, ktorý je zaisťovaný na všetkých našich pobočkách. Väčšinu náhradných dielov máme na sklade a ostatné diely, vďaka nášmu priamemu napojeniu na výrobcu, vieme zaistiť vo veľmi krátkom čase. Pri kúpe tejto kolobežky sa teda nemusíte obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov. Vďaka našim skúsenostiam a kontaktom si poradíme aj so zložitejšími závadami a diagnostikou.

 

 

O značke

Spoločnosť Minimotors je známa ako jeden z najlepších a najspoľahlivejších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Bola založená v roku 1999 v Pusane (Busane) v Južnej Kórei. Krátko po svojom založení sa spoločnosť preslávila sériovo vyrábanými elektromotormi. Od roku 2010 začala s vývojom a výrobou elektrických kolobežiek ako vynikajúcou alternatívou osobnej mobility k benzínovým jednostopovým vozidlám. Ešte v tom istom roku dodala na trh sériu elektrokolobežiek s názvom Speedway. Z dôvodu veľkého dopytu a s tým spojenej potreby zvýšenia produkcie, presunula spoločnosť Minimotors výrobu do svojej novej továrne v Číne a v roku 2015 dokončila vývoj a začala výrobu nového typu elektrokolobežky s názvom Dualtron Ultra. Vďaka obrovskému úspechu spoločnosť pokračovala s vývojom a výrobou ďalších modelov a modelových radov. V súčasnej dobe spoločnosť ponúka modelové rady Dualtron, Speedway a Futecher, ktoré sú obľúbené medzi nadšencami elektromobility po celom svete a meno Minimotors je tak s elektrickými kolobežkami nerozlučne späté. Hoci neustále vzniká mnoho nových spoločností zaoberajúcich sa elektromobilitou, chýbajú im skúsenosti, ktoré Minimotors nazhromaždil v priebehu rokov. Mnoho z týchto nových spoločností pre nízku kvalitu svojich výrobkov a následný nezáujem trhu od svojich zámerov zase upúšťa. Spoločnosť Minimotors dodáva na svetové trhy produkty tej najvyššej kvality a stala sa tak lídrom v oblasti elektromobility.

10/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
80 km/h
Rýchlosť
40 kg
Váha
4648 W
Výkon
120 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Motor vpredu
Vhodná do mesta
Extrémny výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
Viaceré farebné varianty
Dobre skladateľné
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 40 kg Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 80 km/h Zatiaľ netestované
Špičkový výkon 4648 W Zatiaľ netestované
Dojazd 120 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 125 cm  
      Výška 124 cm  
      Šírka 61,5 cm  
      Dĺžka zložená 125 cm  
      Výška zložená 56 cm  
      Šírka zložená 27,5 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Výrobca batérie LG  
      Napätie batérie 60 V  
      Kapacita batérie 35 Ah  
      Energia v batérii 2100 Wh  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vpredu 11"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vzadu 11"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe