SXT Monster

Zvládne
terén
Vysoká
spoľahlivosť
Vysoký
výkon

Zvládne
terén
Vysoká
spoľahlivosť
Vysoký
výkon

Monster je skutočné monštrum určené pre pohodlnú jazdu v teréne. Cenu tejto off-road kolobežky určuje zvolená batéria a výkon motora. Kolobežka má sedadlo zvyšujúce komfort pri dlhšej jazde v teréne a zdvojené tlmiče, ktoré znesú aj drsnejšie zaobchádzanie. Jej veľkosti a robustnosti zodpovedá pomerne vysoká váha.

`

SXT Monster

New product

Product Options
Výkon: *
3000 W
- 1 €
Batéria: *
576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
- 1 €
960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
+ 458 €
1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion
+ 666 €
Cena s DPH

1 749 €vrátane DPH

 • 3000 W
 • 576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
 • 960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
 • 1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Nemecko
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
 • Doživotná zľava 50% na servis
 • Zľava 10% na náhradné diely
 • Zľava 10% na náhradnú batériu
 • Prvý servis úplne zadarmo
 • Zľava na ďalší nákup
 • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
 • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Monster-truck medzi kolobežkami, ktorý stiera hranicu medzi elektrickou kolobežkou a motorkou. Patrí medzi extrémne výkonné modely, pričom si môžete zvoliť 2000 W alebo 3000 W motor. Je možné vybrať si z troch batérií podľa požadovanej váhy a najmä dojazdu. So silnejším z dvojice motorov dosiahne rýchlosť až 60 km/h. Maximálny dojazd má až 65 km s 30 Ah Li-ion batériou.

Táto kolobežka umožňuje pohodlnú jazdu v teréne, pričom ako jedna z mála je vybavená sedadlom. Monster má obrovské vzduchom plnené kolesá, aké poznáte skôr zo štvorkoliek, než z kolobežiek, vďaka čomu je skutočne pohodlná a zvládne aj ťažší terén. Poháňané je zadné koleso, pričom o prenos výkonu sa stará reťaz. Pohodlie zabezpečuje podvozok, ktorý má aj vpredu aj vzadu zdvojené tlmiče.

 

 

Výkon a dojazd

Kolobežku si môžete nakonfigurovať podľa potreby s 2000 W, alebo až 3000 W motorom. Slabší postačí na rýchlosť 50 km/h, ten silnejší až na 60 km/h. Samozrejme, v prípade off-road kolobežky je výkon dôležitý aj na prekonanie prípadných stúpaní, takže ak máte nejaké vo vašej trase, prípadne ak máte vyššiu váhu, odporúčame silnejší motor. Monster má nosnosť až 140 kg, čím patrí medzi rekordmanov medzi kolobežkami.

Výkonnejší motor však mierne znižuje dojazd, takže ak potrebujete maximálny dojazd, môžete preferovať Li-ion batériu v kombinácii so slabším motorom. Dojazdy podľa batérií a motora sú zhrnuté aj v prehľadnej tabuľke na konci tohto textu, najväčší dojazd až 65 km zabezpečí Li-ion batéria s 2000 W motorom. V prípade, že zvolíte výkonnejší 3000 W motor, počítajte s dojazdom okolo 55 km.

 

 

Pohodlie

Medzi off-road kolobežkami len veľmi ťažko nájdete model, ktorý by bol pohodlnejší či výkonnejší ako SXT Monster. Má obrovské vzduchom plnené off-road pneumatiky CST rozmeru 145/70-6, ktoré zvyšujú pohodlie z jazdy a navyše je vybavená zdvojenými tlmičmi vzadu aj vpredu! Sedadlo zabezpečuje dobrú stabilitu a posed aj počas jazdy v teréne a určite patrí medzi tie pohodlnejšie. K pohodliu prispieva aj dobrý pocit z toho, že kolobežka má dve kotúčové brzdy. Samozrejme, všetok tento komfort, odpruženie, veľká batéria a brzdy niečo vážia, preto sa jazdec musí zmieriť s vyššou váhou, ktorá je 47 alebo 55 kg podľa batérie. Takáto váha diskvalifikuje kolobežku z kategórie ľahkých a napríklad jej prenesenie už nie je nič príjemné a je lepšie ju prenášať vo dvojici. Kolobežka sa ovláda pomocou plynovej rukoväte, podobne ako motorka či skúter, čo len umocňuje jej off-road gény a stiera rozdiely medzi kolobežkou a motorkou.

 

 

Bezpečnosť

SXT Monster je veľmi dobre vybavený aj z pohľadu bezpečnosti. Dve mechanické kotúčové brzdy kolobežku poľahky zastavia aj z vysokých rýchlostí, ktoré vie toto monštrum dosiahnuť. Off-road pneumatiky zabezpečujú dobrú trakciu v teréne, treba byť však na nich opatrnejší na asfalte. Podvozok je tvorený dokopy až štyrmi tlmičmi, ktoré udržujú dobrú priľnavosť aj pri rýchlej jazde na zlom povrchu, či v náročnom teréne a tým prispieva nie len k pohodliu, ale najmä k efektívnemu brzdeniu. Kolobežka má nastaviteľné a zdvojené osvetlenie vpredu, a vzadu svetlo kombinované nie len s brzdovým, ale dokonca aj so smerovkami. Smerovky sú navyše veľmi elegantne riešené s krásnym efektom ako na moderných autách a ich ovládanie je pohodlne umiestnené na riadidlách. Kolobežka disponuje aj mechanickým kľúčom, bez ktorého ju nie je možné naštartovať a tiež spätnými zrkadlami, za ktoré sa nepripláca a sú v cene. Ak ich v teréne nepotrebujete, je možné ich jednoducho odmontovať, aby ste ich prípadným pádom zbytočne nepoškodili.

 

 

Dizajn

SXT Monster patrí bez debaty medzi unikátne stroje. Obrie off-road pneumatiky kričia, že nejde o drobca do mesta, ale o plnohodnotný stroj do terénu. Napriek tomu, že ide o pracanta si dali v SXT záležať aj na dizajne. Teleskopicky nastaviteľná tyč riadenia je elegantne tvarovaná a ladí s tyčou sedadla a tiež so spätnými zrkadlami. Moderne poňaté zadné LED svetlo spojené s efektnými smerovkami dodáva celej kolobežke sci-fi nádych a kontrastuje s minimalisticky poňatými riadidlami. Kabeláž je pomerne dobre schovaná do tela kolobežky a tá tak pôsobí čisto a elegantne. Nastaviteľné predné svetlá krásne ladia k dvom strieborným predným tlmičom. Červené brzdiče kotúčových bŕzd vhodne zdôrazňujú športový charakter celej kolobežky. Jazda na tomto stroji púta zvedavé pohľady okoloidúcich. Čerešničkou na torte je však jednoznačne tvarovaná drevená platforma s logom SXT, ktorá je naozaj z dreva a dodáva celej kolobežke skutočne unikátny vzhľad.

 

 

Využitie a praktickosť

Ide o jednu z najťažších kolobežiek v našej ponuke a preto nie je možné hovoriť o jej jednoduchej prenosnosti. Pripravte sa na to, že prenášať ju budete iba vo dvojici. Tyč riadenia je síce možné sklopiť a sedadlo odmontovať, aj potom je však kolobežka pomerne rozmerná a na jej prepravu budete potrebovať poriadne veľký kufor. Pokiaľ však toto nie je pre vás zásadný problém a neplánujete s kolobežkou často cestovať, odvďačí sa vám vynikajúcim pohodlím v teréne aj mimo neho, slušným dojazdom aj výkonom. Zvládne nie len zlé cesty či terén, ale aj stúpanie. Pokiaľ ju budete mať niekde v garáži, alebo na chalupe, nebudete sa chcieť po okolí prepravovať žiadnym iným spôsobom. Či to bude cesta do hory na huby, na lúku či pole, alebo len tak do potravín či do podniku, vždy dorazíte s úsmevom na tvári, v pohodlí, nehlučne a bez emisií. Práve ticho si pochvaľujú mnohí zákazníci, ktorí nechcú spaľovacím motorom rušiť zvieratá či susedov. Pri jazde na SXT Monster budete počuť iba bzukot elektromotora a svišťanie reťaze.

 

Naše hodnotenie

Ak túto kolobežku nepotrebujete často prenášať a viete ju pohodlne nabíjať niekde v garáži, alebo na chalupe, stane sa vašim hlavným dopravným prostriedkom po širšom okolí. Jej pohodlie vás poteší aj na asfalte, ale najmä na poľných cestách či v teréne a vždy všade dorazíte s úsmevom od ucha k uchu, presne tak sa nám totiž vracajú zákazníci z každej jednej testovacej jazdy. Monster nie je úplne o adrenalíne, ale je skôr o pohodlí, čo vyjadruje aj tým, že má sedadlo. Pokiaľ hľadáte off-road adrenalínové zážitky bez sedadla, pozrite si aj modely ZERO 11X, ZERO 10X a INOKIM OXO, ktoré je možné vybaviť aj terénnymi pneumatikami a ponúkajú ešte extrémnejšie parametre čo sa týka rýchlosti aj dojazdu. Spomínané modely nemajú reťaz, ale motory umiestnené priamo v náboji kolesa, takže o jednu starosť menej (mazanie reťaze) a tiež sú lepšie prenosné a skladné. A aby sme nezabudli, tieto stroje sú s pohonom 2x2, čo znamená že sú poháňané obidve kolesá, každé samostatným motorom. Určite vás však od Monstra neodhovárame, je to jeden z našich obľúbených modelov a v tom, na čo je určený je naozaj skvelý. Preto pokiaľ hľadáte pohodlnú kolobežku so sedadlom, ktorá má dostatočný výkon, dojazd a terénne schopnosti, SXT Monster je presne to, čo potrebujete. Otázkou potom už nie je ktorý model a výrobcu si zvoliť, ale aký motor a batériu si do svojho nového Monstra vyberiete.

Porovnanie parametrov podľa motora a batérie

Výkon Batéria Váha Dojazd Rýchlosť Nabíjanie
2000 W Olovená 55 kg 30 km 50 km/h 8 h
3000 W Olovená 55 kg 25 km 60 km/h 8 h
2000 W LiFePO4 47 kg 45 km 50 km/h 10 h
3000 W LiFePO4 47 kg 38 km 60 km/h 10 h
2000 W Li-ion 47 kg 65 km 50 km/h 6 h
3000 W Li-ion 47 kg 55 km 60 km/h 6 h

 

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Max Blinker je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe a Brne a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Max Blinker ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

 

9/10
Komfort
3/10
Ľahkosť údržby
60 km/h
Rýchlosť
47 kg
Váha
3000 W
Výkon
65 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Extrémny výkon
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
Max Blinker odporúča
Vysoká spoľahlivosť
Odnímateľné sedadlo
Štart z nuly
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 47 kg podľa konfigurácie od 47 kg do 55 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 10 h podľa konfigurácie od 6 h do 10 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 60 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 3000 W Zatiaľ netestované
Dojazd 65 km podľa konfigurácie od 25 km do 65 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 135 cm  
      Výška 99 cm  
      Šírka 64 cm  
      Dĺžka zložená 135 cm  
      Výška zložená 57 cm  
      Šírka zložená 35 cm  
      Rázvor 102 cm  
      Svetlá výška 16 cm  
      Typ motoru bezkomutátorový (bezkartáčový) s reťazou  
      Typ batérie Li-Ion podľa konfigurácie: Li-Ion, Olovená  
      Napätie batérie 48 V  
      Kapacita batérie 30 Ah podľa konfigurácie: 12 Ah, 20 Ah, 30 Ah  
      Energia v batérii 1440 Wh podľa konfigurácie: 576 Wh, 960 Wh, 1440 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania otočná rukoväť  
      Tempomat nie  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom nie  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 14,5"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 14.5"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie zdvojený tlmič  
      Zadné zavesenie zdvojený tlmič  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 140 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.36 on the scale 1 - 5 based on 14 customer reviews
Overený nákup

Dnes sme ju kúpili, v obchode nam ju aj poskladali a nastavili. Možem odporučiť.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Super kolobežka, má sice tvrdé sedadlo ale ťahá dobre! :)

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Kolobežku sme kúpili minulý rok. Odišla nám olovená baterka, pneumatiky, brzdové platničky, a odtrhlo nám zadný blatník. Poslali sme to do servisu a za tyzden sme ju mali. Necakal som ze tak rychlo odide baterka, ale mohlo to byt sposobene asi aj tym ze som ju mal v garazi kde je nizka teplota v zime. Mal som radsej kupit tu lifepol a bol by pokoj.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Menili sme už reťaz a zadnú pneumatiku. Má to síce taky elektrický zvukový prejav, ale aspon je počuť že idem.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Super vozidlo, Les luky, chodniky, polne cesty to vsetko s tym chodim furt a nema to problem.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe