Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

-11%
Vhodná
do mesta
Veľmi
ľahká

Vhodná
do mesta
Veľmi
ľahká

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

New product

Elektrická kolobežka Xiaomi Essential je jedným z nových modelov, ktoré preberajú žezlo od svojich predchodcov M365 a M365 Pro. Ide o model s najmenšou batériou z čoho vyplýva aj menší dojazd - 20 km.

Limited time offer:
Pôvodná cena Akčná cena

379 €vrátane DPH

339 €vrátane DPH

- 11%

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Objednávky do

Dnes

týka sa eshop objednávok

Odošleme

Zajtra

Dostupnosť modelu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 1 deň.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Voltride Central
Fyzicky skladom na predajni alebo sklade
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Zistiť viac
VYBERTE SI INÚ

Alternatívy k tomuto produktu

Prečo ponúkame alternatívy? Lebo chceme aby ste si vybrali lepší a kvalitnejší model. V elektrickej mobilite sa vyznáme a preto vám s tým poradíme.

HX X7
HX X7

Kvalitnejšia kolobežka za rovnakú cenu. Disponuje odnímateľnou batériou, ktorú má vloženú priamo v tyči riadenia, vďaka čomu je aj odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru (úroveň IP54).

Viac info Otestuj si tento model v: Bratislava
Plusy
 • vymeniteľná batéria
 • 10 palcové pneumatiky
 • tri brzdy
 • predné, zadné osvetlenie a brzdové svetlo
Mínusy
 • žiadne
HX X8
HX X8

Výkonnejšia kolobežka s dlhším dojazdom. Disponuje odnímateľnou batériou, ktorú má vloženú priamo na tyči riadenia, vďaka čomu je aj odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru (úroveň IP54).

Viac info Otestuj si tento model v: Bratislava
Plusy
 • dlhší dojazd
 • vymeniteľná batéria
 • 10 palcové pneumatiky
 • tri brzdy
 • predné, zadné osvetlenie a brzdové svetlo
Mínusy
 • o niečo vyššia cena
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
 • Doživotná zľava 50% na servis
 • Zľava 10% na náhradné diely
 • Zľava 10% na náhradnú batériu
 • Prvý servis úplne zadarmo
 • Zľava na ďalší nákup
 • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
 • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Intuitívna, ľahko ovládateľná, prenosná a skladná. Tak sa dajú všeobecne charakterizovať populárne kolobežky od Xiaomi. Kompaktné rozmery a rýchly skladací mechanizmus umožňujú kolobežke Xiaomi Essential zvládnuť každodenné kombinované dochádzanie a vždy vás bezpečne dopraví do vášho cieľa. Váha 12 kg ju predurčuje k častému prenášaniu a nebude tak problém si ju vziať napríklad do mestskej hromadnej dopravy alebo odniesť do svojej kancelárie. So svojou rýchlosťou 20 km/h a dojazdom 20 km, je táto kolobežka určená pre každého nadšenca elektromobility, ktorý s touto formou dopravy práve začína. Tento model ťaží z osvedčenej konštrukcie predchádzajúcich modelov Xiaomi a pridáva rôzne vylepšenia, aby bol váš zážitok o čosi lepší. Od svojho predchodcu, modelu M365 Pro, sa vizuálne odlišuje len žltými odrazkami. Keby sme ho porovnali s modelom 1S, hlavným a jediným rozdielom je menšia batéria, vďaka ktorej dosahuje nižšiu rýchlosť a má kratší dojazd.

 

 

Konštrukcia, design a výbava

Minimalistický dizajn a jednotný geometrický vzhľad kolobežky vás zaujmú hneď na prvý pohľad. Kolobežka funguje rovnako jednoducho, ako vyzerá. Pevný rám kolobežky je vyrobený z leteckého hliníka typického svojou nízkou hustotou a vysokou konštrukčnou pevnosťou, ktorý unesie jazdca s váhou až 100 kg, čo je vzhľadom na jej nízku váhu slušná nosnosť. Rám má tiež skvelú tepelnú vodivosť a je vysoko odolný voči korózii, vďaka čomu dlhšie vydrží. Pre svoju váhu iba 12 kg je elektrokolobežka Xiaomi Essential perfektne prispôsobená na prenášanie a manévrovanie na schodoch či chodníku. Zložíte ju jednoducho v troch krokoch. Pridržíte páčku, zložíte, zacvaknite zvonček kolobežky do západky na zadnom kolese a je hotovo. Výsledkom je kompaktný a bezpečný tvar, ktorý skvele poslúži pri uskladnení doma, v kancelárii alebo v aute. Všetky jazdné štatistiky máte na dosah vo svojom mobile. Upnite ho do držiaka na riadidlá, prepojte cez Bluetooth a v aplikácii môžete sledovať svoju aktuálnu rýchlosť, zostávajúcu výdrž batérie a ďalšie jazdné štatistiky v reálnom čase. Pravidelná aktualizácia operačného systému vám zabezpečí aj ten najlepší možný zážitok z jazdy.

 

 

Bezpečnosť a kvalita jazdy

Aj značka Xiaomi dbá na bezpečnosť svojich zákazníkov, a preto vybavila kolobežku protišmykovými rukoväťami. Tie poskytujú pohodlné uchopenie a skvelú kontrolu nad kolobežkou, dokonca aj pri dlhších jazdách. Pod absolútnou kontrolou máte aj svoju rýchlosť. Zľahka stlačte palcovú páčku smerom nadol a pridávajte, kým nedosiahnete požadovanú rýchlosť. Výkonné predné svetlá pre nočnú jazdu sú absolútne nevyhnutné, a napriek tomu ich nie všetky kolobežky majú. Elektrické kolobežky Xiaomi sú z bezpečnostných dôvodov vybavené vysoko výkonnými 1,1 W LED svetlami s dosahom až 6 metrov. K dispozícii máte aj červené zadné svetlo pre prípad brzdenia. Pri stlačení brzdovej páčky sa zadné svetlo pre výstrahu ostatným chodcom a vozidlám na ceste jasne rozsvieti na červeno. Kolobežka je vybavená zadnou mechanickou kotúčovou brzdou a tiež regeneračným protiblokovacím brzdným systémom E-ABS pre efektívne a citlivé brzdenie s brzdnou dráhou iba 4 metre. Nafukovacie pneumatiky naopak zaistia hladkú jazdu. Obe 8,5 "kolesá pohlcujú nárazy a majú protišmykový dezén.

 

Výkon a dojazd

Elektrická kolobežka Xiaomi Essential disponuje jedným predným bezuhlíkovým elektromotorom s výkonom 250 W, ktorý v špičke produkuje celkový výkon až 500 W. Kvalitná batéria 5,2 Ah sa skladá z niekoľkých vysokokapacitných lítiových batérií a ponúkne vám 20 km dlhú jazdu na jedno nabitie. Inteligentná správa spotreby prostredníctvom aplikácie zobrazí stav batérie a okamžite vás upozorní, ak by sa vyskytol problém. Aby sa predĺžila životnosť batérie, kolobežka Xiaomi Essential premieňa pri zrýchlení kinetickú energiu na elektrickú, ktorú následne ukladá späť do batérie. Rekuperačná brzda sa tiež podieľa na vyššom výkone, čím napomáha núdzovému brzdeniu a zároveň predlžuje životnosť batérie. Xiaomi Essential tiež využíva algoritmus na obdobnej báze, ako sú adaptívne tempomaty u áut, ktorý prijíma signál zo snímača rýchlosti a udržiava tak plynulé a stabilné tempo jazdy. Vďaka tomu sa znižujú nároky na užívateľa, čo eliminuje jeho únavu a zároveň je tým umožnené optimálne využitie batérie pri dlhších jazdách.

 

 

 

xiaomi zadne svetlo

Využitie a praktickosť

Pevná konštrukcia a dostatočný výkon predurčuje túto kolobežku len do mestskej prevádzky. Vďaka spoľahlivému elektromotoru a nízkej váhe je vhodná k častejšiemu prenášaniu a tým určite poteší pravidelne dochádzajúcich. Nafukovacie pneumatiky dokážu čiastočne odfiltrovať drobné nerovnosti a vaša jazda tak bude o niečo pohodlnejšia. Nemusíte sa báť ani náhlej dažďovej prehánky, pretože kolobežka má IP54 certifikáciu, to znamená, že je odolná voči striekajúcej vode. Vzhľadom k nízkej hmotnosti 12 kg je vhodná aj pre ženy. Aj pri dlhšom prenášaní sa určite veľmi nezapotíte.

 

 

Naše hodnotenie

Kolobežka Xiaomi Essential bola navrhnutá k jednoduchosti a staré porekadlo hovorí, že v jednoduchosti je krása. Rám kolobežky, komponenty aj doplnky využívajú rovnaký geometrický dizajn, ktorý kladie dôraz na použiteľnosť pre užívateľov. Kolobežku prebudíte k životu jediným tlačidlom a žlté doplnky jej dodávajú na modernosti. Xiaomi Essential vám poskytne dobrý vzhľad i pocit z jazdy. Pre práve začínajúcich jazdcov, ktorí si chcú vyskúšať slobodnú jazdu a nemajú s touto formou prepravy ešte žiadne skúsenosti je kolobežka Xiaomi Essential dobrou voľbou. Aby sme však boli úplne úprimní, myslíme si, že určite lepšou a kvalitnejšou voľbou je napríklad elektrická kolobežka HX X7, alebo modely od značky THE-URBAN, ktoré patria tiež do nižšej cenovej kategórie.Pri kúpe tejto elektrickej kolobežky myslite na to, že "dobrá" znamená na koncoročnom vysvedčení "za tri". V jednoduchosti je síce krása, ale nie vždy to stačí.

 

 

 

 

Servis

Sme dovozcom a predajcom značky Xiaomi pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Prahe, Brne a Bratislave. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme jediným certifikovaným poskytovateľom záručných opráv v regióne. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

xiaomi-spolocnostSpoločnosť Xiaomi Corporation je čínska nadnárodná elektronická spoločnosť so sídlom v Pekingu, ktorá bola založená v apríli 2010. Spoločnosť vydala svoj prvý smartphone v auguste 2011 a rýchlo získala podiel na trhu v Číne, kde sa v roku 2014 stala najväčšou spoločnosťou v oblasti smartphonov. Na začiatku druhého štvrťroku 2018 bolo Xiaomi už štvrtým najväčším výrobcom smartphonov na svete. Produkty Xiaomi sú v súčasnosti prítomné na viac ako 90-tich trhoch sveta. Xiaomi tiež vyvinula širšiu škálu spotrebnej elektroniky, vrátane ekosystému produktov inteligentných domácností (IoT), ktoré prepája už viac ako 100 miliónov inteligentných zariadení. Je lídrom v inováciách a kvalitu výrobkov neustále sleduje pomocou užívateľských skúseností a prevádzkovej efektivity. Spoločnosť neúnavne vyrába úžasné produkty s čestnými cenami, aby umožnila každému na svete užiť si lepší život vďaka inovatívnej technológii. Jedným z týchto produktov je aj celosvetovo preslávená elektrická kolobežka, ktorá je neustále vylepšovaná a právom si vydobyla uznanie a pevné miesto na trhu.

3/10
Komfort
5,/10
Ľahkosť údržby
20 km/h
Rýchlosť
12 kg
Váha
500 W
Výkon
20 km
Dojazd
Brzda vpredu
Motor vpredu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Tempomat
Predné osvetlenie
Veľmi ľahká
Vzduchové kolesá
Dobre skladateľné
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 12 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 5 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 20 km/h Zatiaľ netestované
Špičkový výkon 500 W Zatiaľ netestované
Dojazd 20 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 108 cm  
      Výška 114 cm  
      Šírka 43 cm  
      Dĺžka zložená 108 cm  
      Výška zložená 49 cm  
      Šírka zložená 43 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Lítiová  
      Výrobca batérie Čína - bez značky  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 5,2 Ah  
      Energia v batérii 187,2 Wh  
      Rekuperácia áno  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti nie  
      Štart odrazom zvoliteľný  
      Pohon predný náhon  
      Predná brzda elektrická  
      Zadná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 8.5"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 8.5"  
      Odpruženie bez odpruženia  
      Osvetlenie zadné  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 100 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

XIA.ESCESS

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe