Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon
Voltride
odporúča

Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon
Voltride
odporúča

HX X8

New product

Jedinečná mestská elektrická kolobežka HX X8 s relatívne nízkou váhou, len 17 kg a dojazdom 40 km. Disponuje vstavanou batériou, hneď tromi brzdami a je odolná voči striekajúcej vode. 

Cena s DPH

529 €vrátane DPH

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Bratislava Sklad
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Skutočná alternatíva ku Xiaomi kolobežkám

hx-x8

HX X8 je elektrická kolobežka modelovej rady značky KIXIN. Táto kolobežka patrí do kategórie skvelého pomeru medzi cenou a výkonom a svoje uznanie a pozornosť si zaslúži z niekoľkých dôvodov. Disponuje odnímateľnou batériou, ktorú má vloženú priamo na tyči riadenia, vďaka čomu je aj odolná voči striekajúcej vode (úroveň IP54). A rovnako ako jej "kolegyňa" X7 nás dostala tiež tromi brzdami, vpredu elektrickou, vzadu diskovou mechanickou a ešte aj klasickou nožnou. Disponuje väčšími 10 palcovými vzduchom plnenými kolesami, ktoré prispievajú ku komfortu a príjemnému pocitu z jazdy, napriek tomu, že pre svoju nízku cenu absentuje odpruženie.

Napriek svojej váhe, už síce nepatrí do kategórie ultra-ľahkých kolobežiek ale so svojimi 17-timi kg je veľmi skladná, ľahko prenášateľná, inak povedané ako stvorená pre praktický každodenný mestský štýl. Vďaka svojmu dojazdu 40 km a maximálnej rýchlosti 25 km/h ju počítame medzi kolobežky určené na stredne dlhé trasy mestom. Cenovo sú modely X7 a H8 porovnateľné ku kolobežkám od Xiaomi, na rozdiel od tých však ponúkajú lepšie technické parametre, ale najmä väčšie, až 10 palcové kolesá, vďaka ktorým je jazda neporovnateľne pohodlnejšia, ako na konkurencii od Xiaomi.

 

 

Využitie a praktickosť

hx-x8

Tento model je vhodný na stredne dlhé trasy po meste do vzdialenosti okolo 20 km denne. Dojazd uvádzaný výrobcom je síce veľmi slušných 40 km, ten ale ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a v neposlednom rade jeho štýl jazdy. Nezanedbateľný je aj fakt, že vybíjanie batérie na nulu ju výrazne ničí, čím skracuje jej životnosť. Vďaka praktickému riešeniu v podobe uloženia batéria priamo na tyči riadenia a jednoduchému odnímaniu je možné kedykoľvek dojazd predĺžiť. Ako je to možné? Jednoducho. Stačí si zaobstarať druhú batériu, ktorú si nabitú zbalíte do ruksaku a v prípade potreby okamžite a za pár sekúnd vymeníte, bez toho aby ste boli povolaním servisný technik. To na Xiaomi kolobežkách vôbec možné nie je. Kolobežku viete ľahko, rýchlo a hlavne intuitívne celú zložiť a a do pár sekúnd naspäť rozložiť. Vďaka nízkej váhe ju bez ťažkostí viete nosiť po schodoch, alebo nakladať do auta či električky. Skladné rozmery oceníte napríklad po plnom zložení, kedy môžete so sebou zobrať zloženú kolobežku aj do kancelárie, či reštaurácie kde nebude zavadzať a nemusíte ju tak nechávať zamknutú na ulici. Tiež ju bez problémov zmestíte do kufra bežného auta a ešte vám v ňom ostane dostatok miesta pre inú potrebnú batožinu. Pri téme "praktickosť" je určite potrebné spomenúť, že ako jedna z mála kolobežiek je odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru, čomu tiež vďačí už spomínanému šikovnému uloženiu batérie na tyč riadenia. Čiže v prípade vlhšej vozovky, či slabšieho dažďa nemusí kolobežka ostať doma v kúte a vy bez vášho obľúbeného dopravného prostriedku napospas mestu.

 

Dojazd, výkon a bezpečnosť

Elektrická kolobežka HX X8 disponuje batériou s 36 V a 10 Ah, čo zodpovedá 360 Wh uloženej energie a na jedno nabitie, ktoré trvá 6 hodín zvládne dojazd 40 km. Netreba zabudnúť, že ten je závislý na okolnostiach, do ktorých určite patrí stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a samozrejme hlavne jeho štýl jazdy. Preto by sme sa spoliehali radšej na trasy do 20 kilometrov. Kolobežka je poháňaná motorom priamo v náboji predného kolesa a podáva maximálny výkon 350 W, čo na bežnú jazdu aj väčším mestom určite stačí. Keďže tento model disponuje až tromi brzdami, o to či bezpečne zastavíte sa rozhodne nemusíte báť. Spoľahlivej jazde prispieva elektrická brzda vpredu, disková mechanická brzda vzadu a tiež klasická nožná. S týmto modelom sa nemusíte obávať ani vlhšej vozovky či slabého dažďa, nakoľko kolobežka je odolná voči striekajúcej vode z akéhokoľvek smeru. Stále však platí, že jazdiť treba opatrne. Vďaka systému osvetlenia je cesta pred vami dobre viditeľná a zároveň aj vy pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Disponuje väčšími 10 palcovými vzduchom plnenými pneumatikami, preto odporúčame vyhýbať sa väčším nerovnostiam a predchádzať tak defektu. Vzduchom plnené kolesá by mohli zdanlivo hovoriť v neprospech tejto kolobežky. Naopak, je to efektívne a spoľahlivé riešenie voči chýbajúcemu odpruženiu. Práve 10 palcové kolesá sú veľkou výhodou oproti modelom Xiaomi, ktoré majú iba 8,5 palca.

 

Pohodlie a dizajn

Kolobežka sa vyrába v tradičnej čiernej farbe. Modely tohto výrobcu pôsobia veľmi jednoducho, odľahčenie a uhladene. Kabeláž je vidno len na malom kúsku, čo si menej pozorný divák nemusí ani všimnúť. Vďaka tomu by si dokonca mohol myslieť, že ide o "obyčajnú neelektrickú" kolobežku. Zadný blatník nielen, že pôsobí funkčne ale zároveň taký aj je. Strach zo zablatených nohavíc, či lýtok v prípade nežného pohlavia, môžete rozhodne hodiť za hlavu. Sklápací mechanizmus je dizajnovo zladený so zvyškom tela a pôsobí veľmi čisto a neprekombinovane. Tento model disponuje 10 palcovými vzduchom plnenými kolesami, jazda na ňom je vďaka nim pohodlná, pretože výrazne suplujú chýbajúce odpruženie. Pomáhajú odfiltrovať vibrácie a nerovnosti, ale väčšie diery radšej obchádzajte, aby ste sa vyhli defektu či už predného alebo zadného kolesa. Zaujímavosťou aj pri tomto modely je elegantne tenká nášlapná doska, ktorá naznačuje čistý vzhľad neelektrických kolobežiek, keďže batéria je šikovne umiestnená na tyči riadenia.

 

 

Naše hodnotenie

Kolobežku využijete najmä v meste, či už väčšom alebo menšom, kde ju jednoducho a bez námahy prenesiete po schodoch, alebo aj zoberiete so sebou do kancelárie či do reštaurácie. Kolobežka nás vzhľadom na nízku cenu veľmi prekvapila, tým čo všetko dokáže ponúknuť a spolu s modelom X7 ju považujeme za lepšiu voľbu ako modely od Xiaomi. Jedná sa o ideálnu voľbu pre tých, ktorí s elektrickými kolobežkami ešte len začínajú a nechcú do svojho "pokusu" veľa investovať. Medzi hlavné výhody kolobežky jednoznačne patrí odolnosť voči striekajúcej vode, tri rôzne brzdy, odnímateľná batéria, 10 palcové  kolesá a väčší dojazd v porovnaní X7. Takouto zaujimavou funkčnou kombináciou sa nemôže pochváliť žiadna iná značka elektrických kolobežiek. Kolobežka má praktický stojan, vďaka ktorému vie samostatne stáť. Maximálny dojazd 40 km je na jazdu po meste celkom dostačujúci, ale v prípade núdze sa dá nedostatočný počet kilometrov vyriešiť elegantne s náhradnou batériou. Absenciu pruženia vnímame ako malú nevýhodu, ale 10 palcové vzduchom plnené kolesá funkciu tlmičov dobre zastúpia a tak je jazda na lepšom povrchu na nerozoznanie od modelov s 8 palcovými kolesami a pružením. Čo viac dodať, je to jednoznačne najlepšia alternatíva do mesta oproti Xiaomi, najmä pokiaľ nechcete investovať do kúpy viac peňazí. 

 

Porovnanie modelov HX s Xiaomi

Kolobežka Kolesá Výkon Rýchlosť Dojazd Váha Vode-odolnosť Vymeniteľná batéria Energia batérie
HX X7 10 palcov 350 W 25 km/h 20 km 12,5 kg IP54 áno 180 Wh
HX X8 10 palcov 350 W 25 km/h 40 km 17 kg IP54 áno 360 Wh
Xiaomi Scooter Essential 8,5 palcov 250 W 20 km/h 20 km 12,5 kg IP54 nie 180 Wh
Xiaomi Scooter 1S 8,5 palcov 250 W 25 km/h 30 km 12,5 kg IP54 nie 275 Wh

 

Servis

Sme oficiálnym dovozcom a predajcom značky KIXIN pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Bratislave, Prahe a Brne. Náhradné diely držíme skladom a sme certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

Za značkou KIXIN stojí stabilná Čínska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2006 a momentálne má pod sebou viac ako 1000 zamestnancov na výrobnej ploche 20 000 metrov štvorcových. Jej víziou je byť globálnym lídrom v inteligentnom dopravnom priemysle. Zameriava sa na zlepšenie života a prostredníctvom veľmi kreatívnych riešení približuje svoje produkty k ľuďom a každodennému používaniu vďaka dostupnej cenovej politike. Exportuje do celého sveta, vrátane celej Európskej únie a USA a my sme radi, že aj k nám. Tento výrobca má vlastné oddelenie pre výskum a vývoj, čo mu umožňuje nie iba vyrábať, ale svoje produkty aj neustále inovovať. Má certifikáciu ISO9001 a BSCI, a produkty sú certifikované CE, RoHS a FCC.

4/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
25 km/h
Rýchlosť
17 kg
Váha
350 W
Výkon
40 km
Dojazd
Brzda vpredu
Motor vpredu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
Max Blinker odporúča
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 17 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 6 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 25 km/h 23,29 km/h
Špičkový výkon 350 W 425,5 W
Dojazd 40 km 33,36 km
Merania Voltride

Nezávislé Výsledky Meraní

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami.

Viac o testovaní
Výsledky závisia od konfigurácie, prosím vyberte si:
Táto varianta ešte nebola otestovaná, zobrazujem výsledky pre:
23,29
km/h
Max. rýchlosť
425,5
wattov
Max. výkon
33,36
km
Max. dojazd
22,44
km
Mestský dojazd
::badge-value:max_range::
km
Min. dojazd
18,46
sekúnd
Čas na
100 m
42,33
sekúnd
Čas na
250 m
161,67
sekúnd
Čas na
1 km
5,88
sekúnd
Čas do
20 km/h
::badge-value:time_to_30kmh::
sekúnd
Čas
do 30 km/h
1,57
sekúnd
Čas z
20 km/h
::badge-value:time_from_30kmh::
sekúnd
Čas z
30 km/h
21,5
metrov
Dráha do
20 km/h
::badge-value:distance_at_30kmh::
metrov
Dráha do
30 km/h
3,9
metrov
Dráha z
20 km/h
::badge-value:distance_from_30kmh::
metrov
Dráha z
30 km/h
Zrýchlenie
Brzdenie
Výkon
Porovnať viaceré modely

Vyberte si do porovnania aj iné modely.
Dáta sa zobrazia v grafoch, tabuľkách a pri všetkých hodnotách.

Porovnať rôzne modely

Vyberte si iné modely z možností nižšie:

Primárna konfigurácia:

Zvoliť
Časy zrýchlenia
10 15 20 23,29
0
0 10
1,78
0 10
HX X8 1,78
0 15
3,36
0 15
HX X8 3,36
0 20
5,88
0 20
HX X8 5,88
0 23,29
14,17
0 23,29
HX X8 14,17
10
10 15
1,58
10 15
HX X8 1,58
10 20
4,10
10 20
HX X8 4,10
10 23,29
12,40
10 23,29
HX X8 12,40
15
15 20
2,52
15 20
HX X8 2,52
15 23,29
10,81
15 23,29
HX X8 10,81
20
20 23,29
8,30
20 23,29
HX X8 8,30
Dráha zrýchlenia
10 15 20 23,29
0
0 10
3,12
0 10
HX X8 3,12
0 15
8,85
0 15
HX X8 8,85
0 20
21,46
0 20
HX X8 21,46
0 23,29
73,13
0 23,29
HX X8 73,13
10
10 15
5,73
10 15
HX X8 5,73
10 20
18,34
10 20
HX X8 18,34
10 23,29
70,01
10 23,29
HX X8 70,01
15
15 20
12,61
15 20
HX X8 12,61
15 23,29
64,28
15 23,29
HX X8 64,28
20
20 23,29
51,67
20 23,29
HX X8 51,67
Brzdné časy
20 15 10 0
23,29
23,29 20
0,21
23,29 20
HX X8 0,21
23,29 15
0,59
23,29 15
HX X8 0,59
23,29 10
0,99
23,29 10
HX X8 0,99
23,29 0
1,78
23,29 0
HX X8 1,78
20
20 15
0,38
20 15
HX X8 0,38
20 10
0,78
20 10
HX X8 0,78
20 0
1,57
20 0
HX X8 1,57
15
15 10
0,40
15 10
HX X8 0,40
15 0
1,19
15 0
HX X8 1,19
10
10 0
0,79
10 0
HX X8 0,79
Brzdné dráhy
20 15 10 0
23,29
23,29 20
1,18
23,29 20
HX X8 1,18
23,29 15
2,92
23,29 15
HX X8 2,92
23,29 10
4,21
23,29 10
HX X8 4,21
23,29 0
5,10
23,29 0
HX X8 5,10
20
20 15
1,74
20 15
HX X8 1,74
20 10
3,03
20 10
HX X8 3,03
20 0
3,92
20 0
HX X8 3,92
15
15 10
1,29
15 10
HX X8 1,29
15 0
2,18
15 0
HX X8 2,18
10
10 0
0,89
10 0
HX X8 0,89

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami. Používame tak vedecký prístup ako je to len možné a profesionálne meracie prístroje.

Viac o testovaní
Ukázať viac Ukázať menej
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 105,6 cm  
      Výška 116,6 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 10 Ah  
      Energia v batérii 360 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Pohon predný náhon  
      Predná brzda elektrická  
      Zadná brzda disková mechanická + nožná  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie bez odpruženia  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 100 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.60 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Zatial plni ucel. Len pre porovnanie, 80kg vaha a striedavy teren, kolobezka mala dojaz cca 15km na jedno nabitie

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

KIX.X8.10

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe