Kaabo Mantis GT

Veľmi
komfortná
Vysoký
výkon

Veľmi
komfortná
Vysoký
výkon

Kaabo Mantis GT

KBO.ESCMTSGT

New product

Kaabo Mantis GT (Pro) je navrhnutý pre náročného jazdca, ktorý nechce kompromisy. Má veľké zrýchlenie, vynikajúci výkon, batériu s kapacitou 24,5 Ah. Má neuveriteľný dojazd, vďaka ktorému si za ideálnych podmienok užijete jazdu na vzdialenosť až 80 km. Ani s rýchlosťou neostáva pozadu a dokáže sa rozbehnúť až na 60 km/h.

Cena s DPH

2 190 €vrátane DPH

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Kaabo Mantis GT (Pro) je štýlová a podmanivá kolobežka s najmodernejšími prvkami dizajnu, bezpečnosti a výkonu. Tento škorpiónik medzi elektrickými kolobežkami vám určite vyrazí dych a predčí vaše očakávania. Má neuveriteľný dojazd, vďaka ktorému si bez problémov užijete jazdu až 80 km. Navyše zvládne stúpanie až 35%. 60V batéria s kapacitou 24,5 Ah disponuje možnosťou rýchleho nabíjania, ktorá s voliteľnou nabíjačkou trvá len štyri hodiny. Dva výkonné 1000 W bezúhlikové elektromotory hravo zabrzdíte polo-hydraulickými brzdami, doplnenými pokročilým elektronickým systémom ABS, ktorý vám poskytne vyššiu istotu pri nutnosti náhleho a silného brzdenia. Konštrukčné súčasti tejto kolobežky boli navrhnuté a vyrobené spoločnosťou Kaabo, avšak osvedčená elektronika bola dodaná spoločnosťou Minimotors.

 

 

Konštrukcia, design a výbava

Kaabo Mantis GT (PRO) má výnimočnú kvalitu konštrukcie a je na rovnakej úrovni ako tie najlepšie kolobežky na svete. Konštrukcia je robustná a využíva mnoho silných kovových dielov, ktoré sú veľmi dobre a pevne zmontované. Kolobežka je veľmi tichá bez hrkajúcich alebo pískajúcich súčastí. Najhlučnejšou časťou kolobežky sú jeho masívne elektrické motory, čo vám určite nebude prekážať. Mantis má jednoducho, ale účelne riešený kokpit s relatívne širokými riadidlami v štýle bicykla a prstovú páčku regulujúcu výkon s displejom EY3 od Minimotors. Na pravej strane riadidiel, vedľa displeja, nájdete tlačidlá pre ovládanie režimu motora (jeden alebo obidva) a napájanie (režim ECO alebo rýchlejší turbo). Skvele riešený je skladací mechanizmus, ktorý sa ľahko ovláda a je veľmi stabilný. Mantis má sklopiteľnú tyč riadenia upevnenú sťahovacou objímkou, čo je v podstate kovové puzdro, ktoré sa posúva nahor alebo nadol a uzamyká či umožňuje sklopenie tyče riadenia. Niektoré podobné mechanizmy iných kolobežiek sa veľakrát ťažko uťahujú, čo vedie k uvoľňovaniu tyče riadenia. Mantis však používa objímku s protiľahlými rýchloupínačmi, ktoré sú oveľa pevnejšie a efektívnejšie ako tradičný typ. Akonáhle je mechanizmus správne zaistený, nemá žiadnu vôlu a pri zatlačení na riadidlá nevydáva žiadne nepríjemné škrípavé zvuky. Prstová páčka regulácie výkonu EY3 má vstavaný LED informačný displej, ktorý je dostatočne jasný, aby bol čitateľný aj na priamom slnku. Displej má zelené podsvietenie, ktoré oceníte predovšetkým pri nočnej jazde. Zobrazuje všetky dôležité údaje ako je rýchlosť, aktuálny rýchlostný stupeň, denné prejdené kilometre (TRIP), celkovo prejdené kilometre (ODO) a aktuálnu úroveň nabitia batérie. Svoju jazdu si môžete ľahko prispôsobiť pomocou nastavení takzvaných "P" volieb, ku ktorým sa dostanete stlačením tlačidla jazdného režimu a napájania. Kolobežka v rozloženom stave má rozmery 1267 x 210 x 1230 mm a v zloženej 480 x 210 x 1230 mm. Celková hmotnosť kolobežky 29 kg je na hranici prenosnosti a jej prenášanie vám dá asi trochu zabrať. Hlavná konštrukcia je vyrobená z pevného hliníka s označením 6082-T6, podobného tomu, ktorý sa používa v leteckom priemysle. Hriadele kolies sú vyrobené z chróm-molybdénovej legovanej ocele s prímesou uhlíka s označením SCM440. Celá elektrická kabeláž je dobre vedená a účelovo obalená puzdrom, ktoré ju udržuje pokope a zaisťuje dlhú životnosť.

 

Bezpečnosť a kvalita jazdy

Mantis je vybavený polo-hydraulickými kotúčovými brzdami ZOOM, ktoré vám dodajú pocit zamatovej hladkosti a poskytnú vynikajúci brzdný účinok. Okrem toho je súčasťou výbavy dvojitá elektronická brzda, ktorá má užívateľsky nastaviteľnú silu brzdenia. Ale pozor, elektronické brzdy môžu byť pri vyššom stupni nastavení dosť silné, takže si to dopredu radšej vyskúšajte! Mantis je rovnako vybavený elektronickým ABS (protiblokovací brzdový systém), ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies a možno ho jednoducho deaktivovať, ak by vám nevyhovoval. Celkom iste tiež oceníte možnosť rekuperačného dobíjania, ktoré čiastočne vracia energiu do vašej batérie. Pre menej skúsených jazdcov má kolobežka možnosť aktivácie funkcie, tzv. "Kick-start", zamedzujúcej nechcenému štartu z miesta alebo môžete jej veľký výkon znížiť vypnutím predného motora či voľbou nižšieho rýchlostného stupňa. Kolobežka je vybavená 10 palcovými pneumatikami s dušou, ktoré majú dobre zaoblený profil a poskytnú vám vynikajúcu kvalitu jazdy. Pneumatiky sú namontované na delenom ráfiku, čo je úžasný bonus, vďaka čomu je výmena pneumatiky a duše ľahšia než u kolobežiek s nedeliteľným ráfikom. Nesmieme zabudnúť ani na predné a zadné pružinové tlmiče, ktoré umocnia váš jazdný komfort. Negatívom sú lacné penové úchopy na riadidlách, ktoré si určite budete chcieť čo najskôr vymeniť. Kolobežke tiež chýba zvonček alebo húkačka. Oboje je však ľahko dostupné v bežných cyklistických obchodoch, takže si určite vyberiete. Mantis je vybavený prednými a zadnými LED svetlami a tiež bielymi LED pásikmi na oboch bokoch nášľapnej plochy. Pretože sú predné svetlá namontované veľmi nízko nad zemou, nedosiahnu tak ďaleko dopredu. Budete síce viditeľný pre ostatných účastníkov cestnej premávky, ale vy horšie uvidíte na cestu pred vami. Pre bezpečnejšiu jazdu v noci teda odporúčame dodatočne namontovaný vyššie umiestnený svetlomet. Nášľapná plocha kolobežky je pokrytá gumovou podložkou so znakom Mantis, ktorá dobre udrží vaše topánky za mokra i za sucha. Zakrýva tiež otvory na skrutky, ktorými je nášľapná doska pripevnená.

 

Výkon a dojazd

Kaabo Mantis GT (PRO) obsahuje veľké množstvo energie a dojazdu zabaleného do 29 kg váhy. Dva výkonné bezuhlíkové motory s jednotlivým výkonom 1000 W vám zaistia až 60 km/h rýchlu zábavnú jazdu a vyvezú vás až do 35% stúpania. Môžete ísť v režime s jedným motorom a šetriť batériu alebo zapnúť oba motory a užiť si poriadnu akceleráciu. Pridajte veľkú batériu LG či Samsung 60 V a 24,5 Ah a dostanete dojazd až 80 km (za ideálnych podmienok stanovených výrobcom). Takáto porcia dojazdu vám poskytne slobodu jazdy, bez toho aby ste museli premýšľať o nutnosti dobíjania. Nabíjací port je umiestnený na ľavej strane nášľapnej plochy a je vybavený ochrannou krytkou zabraňujúcou prieniku nečistôt dovnútra. Možno dokúpiť aj rýchlonabíjačku, s ktorou vašu batériu dobijete oveľa rýchlejšie. Akumulátor netrpí nežiaducim pamäťovým efektom, preto vám pri správnej údržbe vydrží veľa rokov!

 

 

Využitie a praktickosť

V režime oboch motorov a s maximálnym výkonom je kolobežka veľmi svižná a ľahko ovládateľná. Vďaka pevnej konštrukcii a pohodlnému tlmeniu sa jedná o univerzálnu kolobežku na akýkoľvek typ povrchu. Vzhľadom na pohon oboch kolies nepohrdne Mantis GT (PRO) ani terénom či veľmi prudkým kopcom. S dostatočne veľkou batériou sa tiež nemusíte obávať, že vám na vašej ceste dôjde energia. S 10 palcovými nafukovacími pneumatikami budete mať s Mantis vynikajúce jazdné pohodlie, trakciu a bezpečnosť. Váha kolobežky je akceptovateľných 29 kg, takže prenášať tento stroj po schodoch možno ešte zvládnuť. Problém nebudete mať ani s naložením do kufra svojho auta, pretože po zložení má kolobežka príjemné kompaktné rozmery.

 

 

 

Naše hodnotenie

Kaabo Mantis GT (Pro) je jednou z najlepších kompaktných elektrických kolobežiek na svete. Disponuje správnou rovnováhou medzi funkčnosťou, výkonom, dojazdom a hmotnosťou. Nie je to síce úplne lacná kolobežka, ale jej obstaraním získate vynikajúcu úžitkovú hodnotu, ak hľadáte špičkovú a výkonnú kolobežku v kompaktnom balení. Použitie niektorých komponentov Minimotors vám tiež dodá istotu, že máte v kolobežke to najlepšie, čo je možné v súčasnosti na trhu získať. Kolobežka je celkovo veľmi podarená a napĺňa tiež papierové parametre deklarované výrobcom. Má zaujímavý dizajn a je vysoko bezpečná. Ani po rokoch používania sa vám neomrzí a jazda na nej bude vždy neskutočná zábava.

 

 

 

 

Servis

Sme predajcom značky Kaabo pre Slovensko, Česko a Ukrajinu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Prahe, Brne, Bratislave a Užhorode. Náhradné diely držíme skladom a sme certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

Od prvopočiatku po svojom založení bola spoločnosť Zhejiang Kaaba Electronic Technology Co., Ltd. orientovaná na výrobu elektrických kolobežiek, elektrických jednokoliek a elektrických vyvažovacích kolies. Po rokoch inovácií a experimentovania boli jej výrobky pod značkou Kaabo exportované už do viac ako 30 krajín a regiónov v Európe, Amerike a Afrike. Výroba prvých elektrických kolobežiek sa začala v roku 2013 a táto spoločnosť sa tak stala priekopníkom elektrických kolobežiek určených pre každodennú mobilitu a zároveň lídrom vo vývoji a výrobe offroadovových strojov. Za tajomstvom úspechu spoločnosti sú neustále inovácie. Kaabo pravidelne zvoláva vynikajúcich vývojárov z celého sveta a iteraktívnou metodikou, založenou na cyklickom procese prototypovania, testovania, analýzy a zdokonaľovania produktov, sa postupne dopracováva až po finálne výrobky. V súčasnej dobe má spoločnosť Kaabo patentované technológie vo viac ako 24 krajinách a stanovila ostatným výrobcom pomyselnú vysokú latku v oblasti výskumu a vývoja. Od roku 2020 sa spoločnosť Kaabo znovu posunula vpred s úplne novým prístupom. Čeliac stále náročnejšiemu svetovému trhu zásadne prepracovala svoj distribučný model, ktorý partnerom prináša vysoko kvalitné produkty a zároveň pomáha pri marketingu a predaji. Všetci v Kaabo veria, že spoločnosť má žiarivú a vzrušujúce budúcnosť!

 

9/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
29 kg
Váha
2000 W
Výkon
80 km
Dojazd
60 km/h
Rýchlosť
Vhodná do mesta
Zadné osvetlenie
Predné osvetlenie
Zvládne kopec
Vzduchové kolesá
Dobre skladateľné
Brzda vpredu
Brzda vzadu
Motor vzadu
Motor vpredu
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Vysoký výkon
Tempomat
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 29 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 4 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť 60 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 2000 W Zatiaľ netestované
Dojazd 80 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 126,7 cm  
      Výška 123 cm  
      Šírka 56 cm  
      Dĺžka zložená 126,7 cm  
      Výška zložená 56 cm  
      Šírka zložená 48 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 60 V  
      Kapacita batérie 24,5 Ah  
      Energia v batérii 1470 Wh  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom zvoliteľný  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda polo-hydraulická  
      Zadná brzda polo-hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie pružina  
      Zadné zavesenie pružina  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Max. záťaž 120 kg  
      Výrobca batérie LG / Samsung  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Overený nákup

kvalitne a kompaktne Zihadlo

Stroj Kaabo Mantis 10 pro je vyvazene zariadenie co do kvality a vykonu, velka spokojnost po cca 800km, prijemne jazdne vlastnosti, dobre pruzenie, akceleracia, ziadny wobbling, co ma najviac tesi, ze vykonostne je natom velmi slusne, vyrobcom udavana rychlost je naozaj realna aj pri hmotnosti jazdca zo 100+ kg. Rozmery su kompaktne a vpohode sa zmesti "na kant" napr. do skoda fiabia combi III gen, bez nutnosti sklapat zadne sedadla, Nedostatky vidim v absenci IP certifikacie cize za dazda odporucam nepouzivat, resp je moznost si svojpomocne kriticke miesta utesnit silikonom. Az na tento nedostatok hodnotim Mantis 10 ako velmi vydarenu el. kolobezku.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe