INOKIM OX ECO

Vhodná
do mesta
Veľmi
komfortná
Voltride
odporúča

INOKIM OX ECO

New product

OX ECO je najmenší brat modelov OX a OXO, ale stále patrí medzi prémiové kolobežky v tejto cenovej kategórii. Ohúri nie len unikátnym dizajnom, ale aj veľmi pohodlným nastaviteľným podvozkom. Pokiaľ aj nájdete kolobežku s podobnými parametrami a pohodlím, OX ECO stále zvíťazí bezpečnosťou. Ide o jeden z našich obľúbených modelov.

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Najlacnejšia verzia vlajkovej lode značky INOKIM stále stelesňuje všetky hodnoty tohto výrobcu. Kolobežka tak je na špici v tejto cenovej kategórii nie iba svojimi parametrami, ale aj bezpečnosťou, dizajnom, pohodlnosťou a spoľahlivosťou. Navyše, ide o doslova legendárny model, ktorý pozná každý fanúšik osobnej elektromobility. Celá modelová rada OX zdieľa identické telo a dizajn kolobežky a jednotlivé modely sa líšia najmä výkonom a kapacitou batérie. Porovnávacia tabuľka jednotlivých modelov z rodiny OX je na konci tohto textu. Z celej kolobežky je cítiť skúsenosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred jedenástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine "nováčikov" na trhu. Preto je OX ECO výnimočne kvalitne spracovaná do posledného detailu. Mimochodom, za svoj dizajn získala aj prestížnu cenu, Red dot design award, ktorou sa nevie pochváliť len tak hocikto.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v prípade značky INOKIM na prvom mieste. Preto je OX ECO zostrojená z výnimočne pevnej zliatiny hliníka, používanej v leteckom priemysle. Celá konštrukcia je dômyselne vyvážená, aby bola stabilná aj vo vysokých rýchlostiach. Kolobežku vždy bezpečne zastavia dve brzdy. Predná je kvalitná bezúdržbová bubnová a zadná je kotúčová. Patentovaný systém podvozku OSAP prispieva nie len k pohodliu, ale aj k bezpečnosti, keď udržuje stabilitu aj pri vysokých rýchlostiach a pri jazde po horšom povrchu. Pre menej skúsených jazdcov je možnosť obmedziť maximálnu rýchlosť. K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Pevnosť celej kolobežky umožňuje nosnosť až 120 kg. Kolobežka má tiež funkciu kick-start, zamedzujúcu nechcenému štartu.

Výkon

OX ECO stále patrí medzi pomerne výkonné modely. Rýchlosť 35 km/h dosiahne vďaka špičkovému výkonu 1050 W. Oproti svojim väčším bratom INOKIM OX a OXO má výraze nižší výkon, ale ten stále postačuje na bežné každodenné použitie v meste. Výhodou oproti modelu OXO je nižšia váha o viac ako 8 kg. Má príjemný rozbeh bez zbytočného trhania a plnú akceleráciu dodá kultivovaným spôsobom. Je vhodná aj do ľahkého terénu a menších stúpaní, pokiaľ má byť však takáto jazda jej hlavnou náplňou, zvážte modely OX alebo OXO. Na druhú stranu, pokiaľ plánujete najmä stredne dlhé presuny po meste okolo 20-30 km denne, model OX ECO sa odvďačí nižšou váhou, fantastickým pohodlím a nádherným dizajnom. Koniec koncov 35 km/h stále postačuje na bežnú jazdu a nie každý potrebuje adrenalín.

Dizajn

Medzinárodné ocenenie Red dot design award hovorí za všetko. Nie len amatéri, ale aj odborná porota hodnotí dizajn tejto kolobežky ako jeden z najlepších na svete. Je jednoducho nádherná a zároveň iná, ako všetky ostatné kolobežky tejto výkonnostnej kategórie, ktoré sú podobné ako vajce vajcu. Asymetrické kyvné uchytenie kolies je určite jedným z hlavných dizajnových prvkov, vďaka ktorému sa vám kolobežka rýchlo neopozerá, keďže z každej strany vyzerá inak. Z jednej strany uvidíte krásnu kyvku držiacu koleso a z druhej strany kolesá vyzerajú ako keby ich na kolobežke nič nedržalo. Tyč riadenia je krásne aerodynamicky tvarovaná a pôsobí robustným dojmom. Model OX ECO sa vyrába iba v exkluzívne pôsobiacej čierno - oranžovej kombinácii pripomínajúcej trošku medzi motorkármi známu značku KTM. OX ECO má proti modelu OXO čierne rúčky namiesto oranžových a tie sú penové a nie gumené, ale tie stále dobre vyzerajú a sú aj pohodlné na dotyk. OX ECO má pomerne dobre maskované aj brzdové hadičky a ďalšie káble, ktoré nerušia celkový dojem z tohto unikátneho dizajnového stroja. Čierno – oranžová kombinácia sa k tomuto dizajnu dokonale hodí, pôsobí agresívne a luxusne zároveň. ECO vyzerá ako kolobežka dvojnásobnej ceny.

Pohodlie

O pohodlie pri jazde sa stará patentovaný systém podvozku OSAP, pričom kolesá sú asymetricky uchytené na kyvkách. Unikátne je, že OX ECO má podvozok s nastaviteľnou výškou, a tak si viete ľahko zmeniť svetlú výšku podľa toho, či budete jazdiť v teréne alebo v meste. Kolobežka zvládne aj horší terén, jazdili sme s ňou aj po lúke, rozbitých, či poľných cestách a ani po dlhšej jazde sme necítili únavu z prílišných vibrácií. K pohodliu prispievajú aj 10 palcové kolesá s pneumatikami a dušami od CST, ktoré pomáhajú tlmiť nerovnosti. Vďaka rozmeru 10 palcov a značkovému výrobcovi pneumatík nie je OX ECO príliš náchylná na defekty. K pohodliu prispeje aj podsvietený prehľadný LCD displej. OX ECO má tiež dĺžkovo nastaviteľný bočný stojan, ktorý si viete prispôsobiť zvolenej svetlej výške podvozku. Skladanie kolobežky je jednoduchý a pohodlný proces, navyše v zloženej polohe ostanú riadidlá zaháknuté o vyvýšenú časť nášľapnej plochy a OX ECO je tak možné dobre uchytiť za tyč riadenia a preniesť bez toho, aby sa vám v rukách krútila. Za pohodlné považujeme aj celkovú bezúdržbovosť tohto modelu, stačí sa na kolobežku postaviť a jazdiť. Nabíjací konektor je dobre dostupný a nemusíte ho prácne hľadať. Model OX ECO je svojou váhou cca 25 kg o niečo pohodlnejší na prenášanie oproti modelu OX a najmä oproti extrémnemu modelu OXO.

Využitie a praktickosť

Vďaka jej konštrukcii a výkonu ide o jednu z najviac univerzálnych kolobežiek na svete. Nepohrdne ani ľahkým terénom či menším kopcom. V meste určite oceníte jej výkony pri danej cene a nemusíte sa báť pokiaľ potrebujete absolvovať stredne dlhú trasu, alebo ju nemáte čas cez deň nabíjať. V našich podmienkach vám doslova učaruje veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na poľnej ceste, ako aj na našich rozbitých cestách. Napriek jej univerzálnosti nejde určite o to najpraktickejšie riešenie do mesta, to určite nechceme tvrdiť. Musíte počítať s váhou okolo 25 kg, takže prípadné schody vás určite nepotešia. Tiež si ju už pri jej rozmeroch jednoducho nezložíte a nezoberiete do reštaurácie, ale väčšinou ju budete musieť zamknúť vonku ako bicykel. Jej váha je stále zdvihnuteľná jedným človekom bez prílišnej námahy a jej prenos na menšiu vzdialenosť nie je problém. Zmestíte ju do kufra bežného auta, ale veľa miesta sa vám tam už nezvýši, preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení. Mimo svojej vyššej váhy ide o fantastické riešenie do mesta, ale aj mimo neho, pričom v tejto triede ide stále o jednu z najľahších kolobežiek na trhu.

Naše hodnotenie

Celú modelovú radu OX jednoducho milujeme. Ide o jednu z najuniverzálnejších kolobežiek na trhu - o enduro medzi kolobežkami. Je z nej cítiť, že značka dbá nie len na papierové parametre a dizajn, ale aj na bezpečnosť a spoľahlivosť. Či pôjdete off-road po poľňačke, alebo tridsiatkou po ceste, či krokom niekde v centre mesta, vždy vám vyčarí úsmev na tvári a vždy budete cítiť, že je ako stvorená na danú situáciu. Bude vyzerať skvelo v kaviarni, ale aj na ceste do práce, zaparkovaná v kancelárii, či cez víkend zaprášená niekde za mestom na lúke. Každý pohľad na ňu vás poteší a nezunuje sa vám ani po rokoch každodenného používania. Pokiaľ ide o to, ktorý z modelov OX zvoliť, je to na vás podľa požadovaného výkonu a dojazdu. Ak chcete jazdu bez kompromisov, zvoľte OXO, ak dobrý dojazd a výkon a trošku nižšiu hmotnosť tak OX, a pokiaľ vám nevadí nižší výkon a dojazd a chcete ušetriť, OX ECO je určite tiež dobrá voľba. S rozhodnutím vám pomôže aj tabuľka na konci tohto textu.

Samozrejme, existujú aj extrémnejšie stroje, koniec koncov máme ich v ponuke a sami ich občas jazdíme. Žiadny z nich vám však nedá takú univerzálnosť a tak príjemný pocit ako táto vlajková loď od INOKIM. OX ECO je jednoducho neodolateľná spokojnosť na dvoch kolesách v každej situácii. Niekoľkokrát sme osobne INOKIM navštívili v ich centrále v Tel-Avive a počas obedu s dizajnérom a "otcom" celej značky Nimrodom Sapirom Riccardom odznela jedna myšlienka, ktorá vystihuje nie len túto kolobežku, ale aj celú značku INOKIM: "Áno, vieme o tom, že existujú výkonnejšie, či lacnejšie kolobežky. Samozrejme, že by sme dokázali vyrobiť ešte rýchlejšiu, ešte šialenejšiu a možno aj lacnejšiu kolobežku, ale toto nie je súťaž, ktorej sa chceme zúčastniť, pretože to jednoducho nie je to, čo svet teraz potrebuje. INOKIM je rodina, je to životný štýl, INOKIM prináša radosť a príjemné vzrušenie, prináša kvalitu ale hlavne INOKIM vás dovezie každý večer bezpečne domov k svojej rodine. A to je pre nás dôležitejšie, ako vyhrať rebríček najšialenejších kolobežiek sveta.".

Servis

Sme výhradným a jediným dovozcom a predajcom značky INOKIM pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Prahe, Brne a Bratislave. Všetky náhradné diely držíme skladom a sme jediným certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

INOKIM je jedným z mála výrobcov, ktorí držia všetko pod jednou strechou. Od dizajnu, vývoju hardware a software, až po výrobu, predaj a servis. Každý jeden diel, každá jedna súčiastka je na mieru vyvíjaná a testovaná INOKIMom, čo je naozaj neobvyklý unikát, vďaka ktorému patrí INOKIM medzi absolútnu špičku. Vývoj, výskum a dizajn sídli v rodisku tejto značky – v Izraelskom Tel-Avive. Výroba prebieha v Číne v meste Ningbo vo vlastnej fabrike a pod prísnym kvalitatívnym dohľadom.

INOKIM začal ako garážový projekt Nimroda Sapira Riccarda v roku 2009 a dnes patrí medzi skutočne globálne značky so zastúpením v takmer každej krajine sveta. Nimrod je stále vo firme aktívny a dodnes má na starosti práve dizajn produktov a je preto aj dizajnérom modelu OXO a OZO.

Voltride je hrdým partnerom tejto značky pretože zdieľame spoločné nadšenie a vášeň pre osobnú elektromobilitu a od roku 2019 sme jediným a výhradným zastúpením INOKIM pre celú strednú Európu. Vzhľadom na globálnosť značky nebudete mať problém so servisom, či náhradnými dielmi kdekoľvek na svete, pretože partneri INOKIM držia globálnu záruku kvality kdekoľvek sa nachádzate a bez ohľadu na to, v ktorej krajine ste si svoj INOKIM kúpili.

Porovnanie modelovej rady OX

Parameter OX ECO OX H OX S OXO
Výkon 1050 W 1300 W 1300 W 2600 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h 45 km/h 45 km/h 65 km/h
Dojazd 40 km 50 km 90 km 100 km (ECO režim)
Váha 25 kg 26 kg 28 kg 33,5 kg
Výrobca batérie Čína - bez značky Čína - bez značky Články LG Články LG
Energia batérie 624 Wh 780 Wh 1260 Wh 1536 Wh
Kapacita batérie 13 Ah 13 Ah 21 Ah 25,6 Ah
Napätie batérie 48 V 60 V 60 V 60 V
Počet motorov 1 - zadný 1 - zadný 1 - zadný 2 - predný aj zadný
Predná brzda bubnová bubnová bubnová kotúčová hydraulická
Zadná brzda kotúčová kotúčová kotúčová kotúčová hydraulická
Rukoväte penové gumené gumené gumené oranžové
Doba dobíjania 7 h 7 h 8 h 14 h

10/10
Komfort
6/10
Ľahkosť údržby
35 km/h
Rýchlosť
25 kg
Váha
1050 W
Výkon
40 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Brzda vpredu
Odpružený podvozok vpredu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Vysoký výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
Voľnobežka
Dobre skladateľné
Vysoká spoľahlivosť
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 25 kg 25,9 kg
Doba nabíjania 8 h Zatiaľ netestované Niektorí výrobcovia už umožňujú nabíjať naraz dvomi nabíjačkami a znížiť tak dobu nabíjania na polovicu.
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 35 k/h 34,34 km/h
Výkon 1050 W 808,4 W
Dojazd 40 km 48,42 km Dojazd postačujúci väčšine používateľov. Odporúčame však verziu OX S nie len kvôli kapacite, ale aj značkovým článkom LG
Dojazd v mestskom cykle - 35,56 km
Vzdialenosť na zrýchlenie 0 - 20 km/h - 13 m
Vzdialenosť na zrýchlenie 0 - 30 km/h - 43,4 m
Čas na zrýchlenie z 0 na 20 km/h - 3,93 s
Čas na zrýchlenie z 0 na 30 km/h - 8,15 s
Brzdná dráha z 20 km/h - 2 m
Brzdná dráha z 30 km/h - 4,3 m
Šprint na 100m - 14,32 s
Šprint na 250m - 30,4 s
Šprint na 1000m - 110,76 s
Zobraziť viac
Zobraziť menej
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Min. rýchlosť obmedzovača 6 km/h  
      Max. rýchlosť obmedzovača 25 km/h  
      Dĺžka 122 cm  
      Výška 130 cm  
      Šírka 59 cm  
      Dĺžka zložená 122 cm  
      Výška zložená 54 cm  
      Šírka zložená 59 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Výrobca batérie Čína - bez značky  
      Napätie batérie 48 V  
      Kapacita batérie 13 Ah  
      Energia v batérii 624 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom áno  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda bubnová  
      Zadná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Odporúčaný tlak v pneumatikách 40 - 50 Psi (2,7 - 3,5 Bar)  
      Predné zavesenie kyvné rameno + nastaviteľný skrutný gumenný blok  
      Zadné zavesenie kyvné rameno + nastaviteľný skrutný gumenný blok  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Farby čIerno-oranžová  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.54 on the scale 1 - 5 based on 20 customer reviews
Overený nákup

Radost jazdit. Keby som vedel, ze ma to tak dostane, zoberiem tu s vacsou bateriou.
Ta mi teraz dost chyba.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Už mám 800km za sebou.. žiadna porucha nenastala :) teším sa z nej každý deň

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Nadherný kus stroja. Myslel som si, že kolobežky nemôžu byť také dobré.
Hodnotim ju velmi pozotivne. Už teraz som zvedavý kam až tento segment bude napredovať.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Krasne prevedenie, tie disky su uzasne aj ten velky napis inokim je pekny na pohlad. Uz som sa stretol s typkom co mal OXO. Hned som vedel podla kotucovych brzd ze je to ta najsilnejsia. Hmm, snad nabuduce nasetrim viac :D

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Toto je to, čo som hľadal. Nemá konkurenciu , ani to Zero co tam mali mi neprišlo lepšie ...

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

INKM.OXE

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe