INOKIM MINI 2

Vhodná
do mesta
Vysoká
spoľahlivosť
Veľmi
ľahká

Vhodná
do mesta
Vysoká
spoľahlivosť
Veľmi
ľahká

Najskladnejšia a najprenosnejšia kolobežka vo svojej triede. Mini 2 váži iba tesne nad 10 kilogramov a napriek tomu dosiahne rýchlosť až 25 km/h, pričom si udržala extrémnu praktickosť a skladnosť, čo sú vlastnosti, o ktorých môžu mnohé mestské kolobežky iba snívať.

`

INOKIM MINI 2

New product

Product Options
Farba: *
 
 

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Najskladnejšia a najprenosnejšia kolobežka vo svojej triede. INOKIM vstúpil do segmentu ľahkých a skladných kolobežiek s plnou parádou a s prémiovým produktom. INOKIM vždy znamená kvalitu, bezpečnosť a nádherný dizajn. Toho sa drží aj tento ultra-ľahký model, určený ako riešenie na krátke presuny po meste. Preto ak sa obzeráte po skvelej elektrickej kolobežke, ale váha je hlavný parameter, našli ste ju.

Z celej kolobežky je cítiť skúsenosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred jedenástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine "nováčikov" na trhu. Mini 2 váži iba tesne nad 10 kilogramov a napriek tomu dosiahne rýchlosť až 25 km/h, pričom si udržala extrémnu praktickosť a skladnosť, čo sú vlastnosti, o ktorých môžu mnohé mestské kolobežky iba snívať.

 

Využitie a praktickosť

Mini 2 je určená ako ideálne riešenie posledných kilometrov každej plánovanej trasy. Či sú to kilometre priamo od vás z domu, alebo po vystúpení z hromadnej prepravy, či záchytného parkoviska, vždy ich prejdete elegantne a s úsmevom na tvári. Napriek svojej ultra ľahkej váhe iba tesne nad 10 kg má viac než dostatočné parametre na krátke vzdialenosti po meste. Svoju Mini 2 so sebou zoberiete kamkoľvek potrebujete a potom zoberie ona vás. Možnosť zloženia a ťahania za sebou ako batožinu s kolieskami nemá takmer žiadna iná kolobežka na svete, táto navyše aj prakticky zostane stáť na výšku a tak zaberá minimum miesta. Dosiahne až 25 km/h, plne sa nabije za 3,5 hodiny a v prípade potreby vás odvezie až 25 kilometrov. Pri tak nízkej váhe je úžasné, že INOKIM vyriešil aj odpruženie formou pružného spoja v platforme kolobežky. Nosnosť kolobežky je odporúčaná do 75kg. Poteší vás integrovaná nabíjačka na telefón – pomocou vyvedeného USB portu si môžete kedykoľvek dobiť svoj smartphone a využiť tak veľkú kapacitu batérie v INOKIM Mini 2.

 

 

Bezpečnosť

Značka INOKIM kladie bezpečnosť pred všetko ostatné. Inak tomu nie je ani pri tomto ľahkom modeli, určenom najmä na kratšie trasy po meste. Cieľom je udržať extrémne nízku váhu, ale zároveň bezpečnosť. Preto má Mini 2 špeciálnu dôkladne testovanú elektrickú brzdu a v prípade potreby viete zvýšiť brzdný účinok aj klasickou nášľapnou brzdou pritlačením blatníka o zadné koleso. Kolobežka má poháňané zadné koleso, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť v prípade poruchy motoru. Predné koleso je nafukovacie, takže pomáha tlmiť nerovnosti a zadné má plnú pneumatiku čím minimalizuje riziko defektu – kolobežka tak má to najlepšie z oboch svetov.

 

Dizajn

Ide o kolobežku, ktorú si nepomýlite so žiadnou inou. INOKIM sa nehrá na kompromisy ani pri dizajne. Vďaka elektrickej brzde výzor nie je rušený žiadnymi káblami či bovdenmi a preto vynikne čistota celého dizajnu. Z kolobežky je cítiť ľahkosť a praktická štýlovosť. Dokonca aj odpruženie je integrované do tela kolobežky a preto vôbec neruší. Vyzerá skvelo, či už za jazdy, alebo zložená v ruke aj elegantne stojaca na pomocných kolieskach. Príjazd na stretnutie na nej je tak vždy elegantný a hodí sa na každú príležitosť, či už ide o stretnutie v kaviarni, škole, kancelárii alebo luxusnej reštaurácii. Navyše, po zložení ju viete skryť pod prvú stoličku alebo stôl, prípadne nechať stáť na pomocných kolieskach na výšku – zaberá tak minimum miesta a vyzerá skvelo. V tejto polohe navyše nevie zostať žiadna iná kolobežka, čím je opäť o niečo unikátnejšia.

 

Výkon

Nenechajte sa zmiasť údajom o výkone. Má síce „iba“ 250 W, ale tie aj skutočne plne dodá a prenesie na cestu cez zadný motor integrovaný priamo v kolese. Navyše, batéria má až 36 V, čo je v tejto kategórii nadštandard. Vďaka tomu je prenos sily veľmi efektívny a svojou živosťou vás prekvapí. Koliesko je malé, má iba 6 palcov a preto má kolobežka slušné zrýchlenie – je to ako keby ste mali na bicykli zvolený ľahší prevod. Dosiahne až 25 km/h, čo do mesta bohate stačí.

 

Pohodlie

Predná vzduchom plnená 6 palcová pneumatika pomáha tlmiť nerovnosti spolu s kyvným tlmičom z elastickej gumy, ktorý je integrovaný priamo v tele kolobežky. Ten má chod vyše 2cm, čo síce neznie ako veľa, ale výrazne pomáha tlmiť nárazy a vibrácie, čo iné kolobežky s podobnou váhou a pevným podvozkom vôbec nemajú. Zadné koleso je plné, takže znižuje riziko defektu. Vzhľadom na minimalistickú váhu a rozmery kolobežky ide o dobré riešenie, ktoré prispieva ku komfortu jazdy a je citeľne pohodlnejšie ako riešenia bez odpruženého podvozku. Samozrejme, má ďaleko od pohodlia plne odpružených ťažších modelov, ale treba povedať, že to nie je jej úloha. Je určená na kratšie presuny po meste a nie na to, aby zvládala desiatky kilometrov po zlom povrchu. Vzhľadom na jej poslanie je tak pohodlie dostatočné a určite ju ocenia najmä tí, ktorí hľadajú extrémne ľahkú, praktickú skladateľnú kolobežku na kratšie vzdialenosti. K pohodliu prispieva aj integrovaný USB port na nabíjanie smartphone, ktorý máte neustále k dispozícii a tiež jej úplná bezúdržbovosť – stačí sa postaviť a jazdiť.

 

Dojazd

Kolobežka napriek nízkej váhe nešetrí na batérii a skrýva až 36 V 7,8 Ah batériu s celkovou uloženou energiou 280Wh a článkami od LG. Pri váhe cca 10kg ide o výborné parametre, ktoré postačia pri ekonomickej jazde na dojazd takmer 28 km. To je mnohonásobok bežnej trasy, pre ktorú je tento model určený, a preto by mal postačiť každému. Navyše, pre dobro batérie je aj tak lepšie kolobežku každý večer nabiť, než jazdiť na doraz. Samotné nabíjanie úplne prázdnej batérie zvládne pod 4 hodiny.

 

Naše hodnotenie

Ide o ultra-ľahkú elektrickú kolobežku, čomu zodpovedá aj jej praktickosť a parametre. Svojou cenou je v danej kategórii ľahkých modelov v prémiovom segmente, čo však vyvažuje parametrami, dizajnom, praktickosťou aj spoľahlivosťou. Stačí ju zapnúť a jazdiť bez akejkoľvek údržby s výnimkou občasnej kontroly tlaku v prednom kolese. Navyše, vyzerá naozaj skvelo a vďaka pomocným kolieskam dokáže nie len stáť v zloženom stave na výšku, ale je aj super praktická, pretože ju za sebou môžete ťahať ako batožinu a nemusíte ju nosiť. Odporúčame ju na trasy do 5 km do mesta pre jazdcov s váhou do 75 kg. Ak plánujete dlhšie trasy, alebo vážite viac, tento model nebude pre vás a budete musieť obetovať váhu a zaobstarať si niečo trošku ťažšie. Na druhú stranu, ak nemáte dlhú trasu alebo kolobežku budete často presúvať napríklad v hromadnej doprave či autom, odvďačí sa vám svojou mušou váhou a slušnými parametrami.

 

Servis

Sme výhradným a jediným dovozcom a predajcom značky INOKIM pre celú strednú Európu. Samozrejme preto my poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Prahe, Brne a Bratislave. Všetky náhradné diely držíme skladom a sme jediným certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

INOKIM je jedným z mála výrobcov, ktorí držia všetko pod jednou strechou. Od dizajnu, vývoju hardware a software, až po výrobu, predaj a servis. Každý jeden diel, každá jedna súčiastka je na mieru vyvíjaná a testovaná INOKIMom, čo je naozaj neobvyklý unikát, vďaka ktorému patrí INOKIM medzi absolútnu špičku. Vývoj, výskum a dizajn sídli v rodisku tejto značky – v Izraelskom Tel-Avive. Výroba prebieha v Číne v meste Ningbo vo vlastnej fabrike a pod prísnym kvalitatívnym dohľadom.

INOKIM začal ako garážový projekt Nimroda Sapira Riccarda v roku 2009 a dnes patrí medzi skutočne globálne značky so zastúpením v takmer každej krajine sveta. Nimrod je stále vo firme aktívny a dodnes má na starosti práve dizajn produktov a je preto dizajnérom modelu Mini 2.

Voltride je hrdým partnerom tejto značky pretože zdieľame spoločné nadšenie a vášeň pre osobnú elektromobilitu a od roku 2019 sme jediným a výhradným zastúpením INOKIM pre celú strednú Európu. Vzhľadom na globálnosť značky nebudete mať problém so servisom, či náhradnými dielmi kdekoľvek na svete, pretože partneri INOKIM držia globálnu záruku kvality kdekoľvek sa nachádzate a bez ohľadu na to, v ktorej krajine ste si svoj INOKIM kúpili.

3/10
Komfort
9/10
Ľahkosť údržby
25 km/h
Rýchlosť
10,5 kg
Váha
350 W
Výkon
28 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Veľmi ľahká
Vzduchové kolesá
Viaceré farebné varianty
Voľnobežka
Dobre skladateľné
Vysoká spoľahlivosť
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 10,5 kg 10,3 kg jedna z najľahších kolobežiek na svete s týmito parametrami
Doba nabíjania 4 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 25 km/h 31,79 km/h pri tejto váhovej kategórii je max rýchlosť dostatočná, navyše kolobežka má pomerne svižné zrýchlenie
Výkon 350 W 413,6 W na krátke vzdialenosti do mesta postačuje
Dojazd 28 km 22,78 km Pri kolobežke určenej na krátke vzdialenosti je to skvelé číslo. Výrobca ho udáva v ECO móde (15 k/h)
Dojazd v mestskom cykle - 19,53 km
Vzdialenosť na zrýchlenie 0 - 20 km/h - 21,4 m
Vzdialenosť na zrýchlenie 0 - 30 km/h - 125,2 m
Čas na zrýchlenie z 0 na 20 km/h - 5,96 s
Čas na zrýchlenie z 0 na 30 km/h - 19,86 s
Brzdná dráha z 20 km/h - 4,8 m
Brzdná dráha z 30 km/h - 10,5 m
Šprint na 100m - 16,9 s
Šprint na 250m - 34,58 s
Šprint na 1000m - 123,31 s
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Merania Voltride

Nezávislé Výsledky Meraní

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami.

Viac o testovaní
Výsledky závisia od konfigurácie, prosím vyberte si:
Táto varianta ešte nebola otestovaná, zobrazujem výsledky pre:
31,79
km/h
Max. rýchlosť
413,5
wattov
Max. výkon
22,78
km
Max. dojazd
19,53
km
Mestský dojazd
20,98
km
Min. dojazd
16,90
sekúnd
Čas na
100 m
34,58
sekúnd
Čas na
250 m
123,31
sekúnd
Čas na
1 km
5,96
sekúnd
Čas do
20 km/h
19,86
sekúnd
Čas
do 30 km/h
1,89
sekúnd
Čas z
20 km/h
2,74
sekúnd
Čas z
30 km/h
21,4
metrov
Dráha do
20 km/h
125,2
metrov
Dráha do
30 km/h
4,8
metrov
Dráha z
20 km/h
10,5
metrov
Dráha z
30 km/h
Zrýchlenie
Brzdenie
Výkon
Porovnať viaceré modely

Vyberte si do porovnania aj iné modely.
Dáta sa zobrazia v grafoch, tabuľkách a pri všetkých hodnotách.

Porovnať rôzne modely

Vyberte si iné modely z možností nižšie:

Primárna konfigurácia:

Zvoliť
Časy zrýchlenia
10 15 20 25 30 31,79
0
0 10
1,85
0 10
INOKIM Mini 2 1,85
0 15
3,31
0 15
INOKIM Mini 2 3,31
0 20
5,96
0 20
INOKIM Mini 2 5,96
0 25
9,18
0 25
INOKIM Mini 2 9,18
0 30
19,86
0 30
INOKIM Mini 2 19,86
0 31,79
32,19
0 31,79
INOKIM Mini 2 32,19
10
10 15
1,46
10 15
INOKIM Mini 2 1,46
10 20
4,11
10 20
INOKIM Mini 2 4,11
10 25
7,33
10 25
INOKIM Mini 2 7,33
10 30
18,01
10 30
INOKIM Mini 2 18,01
10 31,79
30,34
10 31,79
INOKIM Mini 2 30,34
15
15 20
2,65
15 20
INOKIM Mini 2 2,65
15 25
5,87
15 25
INOKIM Mini 2 5,87
15 30
16,55
15 30
INOKIM Mini 2 16,55
15 31,79
28,88
15 31,79
INOKIM Mini 2 28,88
20
20 25
3,22
20 25
INOKIM Mini 2 3,22
20 30
13,90
20 30
INOKIM Mini 2 13,90
20 31,79
26,23
20 31,79
INOKIM Mini 2 26,23
25
25 30
10,69
25 30
INOKIM Mini 2 10,69
25 31,79
23,01
25 31,79
INOKIM Mini 2 23,01
30
30 31,79
12,32
30 31,79
INOKIM Mini 2 12,32
Dráha zrýchlenia
10 15 20 25 30 31,79
0
0 10
3,25
0 10
INOKIM Mini 2 3,25
0 15
8,38
0 15
INOKIM Mini 2 8,38
0 20
21,36
0 20
INOKIM Mini 2 21,36
0 25
41,88
0 25
INOKIM Mini 2 41,88
0 30
125,24
0 30
INOKIM Mini 2 125,24
0 31,79
230,43
0 31,79
INOKIM Mini 2 230,43
10
10 15
5,13
10 15
INOKIM Mini 2 5,13
10 20
18,11
10 20
INOKIM Mini 2 18,11
10 25
38,63
10 25
INOKIM Mini 2 38,63
10 30
121,99
10 30
INOKIM Mini 2 121,99
10 31,79
227,18
10 31,79
INOKIM Mini 2 227,18
15
15 20
12,97
15 20
INOKIM Mini 2 12,97
15 25
33,50
15 25
INOKIM Mini 2 33,50
15 30
116,85
15 30
INOKIM Mini 2 116,85
15 31,79
222,05
15 31,79
INOKIM Mini 2 222,05
20
20 25
20,53
20 25
INOKIM Mini 2 20,53
20 30
103,88
20 30
INOKIM Mini 2 103,88
20 31,79
209,07
20 31,79
INOKIM Mini 2 209,07
25
25 30
83,35
25 30
INOKIM Mini 2 83,35
25 31,79
188,54
25 31,79
INOKIM Mini 2 188,54
30
30 31,79
105,19
30 31,79
INOKIM Mini 2 105,19
Brzdné časy
30 25 20 15 10 0
31,79
31,79 30
0,01
31,79 30
INOKIM Mini 2 0,01
31,79 25
0,41
31,79 25
INOKIM Mini 2 0,41
31,79 20
0,87
31,79 20
INOKIM Mini 2 0,87
31,79 15
1,32
31,79 15
INOKIM Mini 2 1,32
31,79 10
1,79
31,79 10
INOKIM Mini 2 1,79
31,79 0
2,76
31,79 0
INOKIM Mini 2 2,76
30
30 25
0,40
30 25
INOKIM Mini 2 0,40
30 20
0,86
30 20
INOKIM Mini 2 0,86
30 15
1,31
30 15
INOKIM Mini 2 1,31
30 10
1,78
30 10
INOKIM Mini 2 1,78
30 0
2,74
30 0
INOKIM Mini 2 2,74
25
25 20
0,46
25 20
INOKIM Mini 2 0,46
25 15
0,91
25 15
INOKIM Mini 2 0,91
25 10
1,38
25 10
INOKIM Mini 2 1,38
25 0
2,35
25 0
INOKIM Mini 2 2,35
20
20 15
0,45
20 15
INOKIM Mini 2 0,45
20 10
0,92
20 10
INOKIM Mini 2 0,92
20 0
1,89
20 0
INOKIM Mini 2 1,89
15
15 10
0,47
15 10
INOKIM Mini 2 0,47
15 0
1,44
15 0
INOKIM Mini 2 1,44
10
10 0
0,97
10 0
INOKIM Mini 2 0,97
Brzdné dráhy
30 25 20 15 10 0
31,79
31,79 30
0,09
31,79 30
INOKIM Mini 2 0,09
31,79 25
3,01
31,79 25
INOKIM Mini 2 3,01
31,79 20
5,79
31,79 20
INOKIM Mini 2 5,79
31,79 15
7,86
31,79 15
INOKIM Mini 2 7,86
31,79 10
9,42
31,79 10
INOKIM Mini 2 9,42
31,79 0
10,62
31,79 0
INOKIM Mini 2 10,62
30
30 25
2,92
30 25
INOKIM Mini 2 2,92
30 20
5,71
30 20
INOKIM Mini 2 5,71
30 15
7,78
30 15
INOKIM Mini 2 7,78
30 10
9,34
30 10
INOKIM Mini 2 9,34
30 0
10,54
30 0
INOKIM Mini 2 10,54
25
25 20
2,78
25 20
INOKIM Mini 2 2,78
25 15
4,85
25 15
INOKIM Mini 2 4,85
25 10
6,41
25 10
INOKIM Mini 2 6,41
25 0
7,61
25 0
INOKIM Mini 2 7,61
20
20 15
2,07
20 15
INOKIM Mini 2 2,07
20 10
3,63
20 10
INOKIM Mini 2 3,63
20 0
4,83
20 0
INOKIM Mini 2 4,83
15
15 10
1,56
15 10
INOKIM Mini 2 1,56
15 0
2,76
15 0
INOKIM Mini 2 2,76
10
10 0
1,20
10 0
INOKIM Mini 2 1,20

Skutočné výsledky namerané našimi testovacími jazdami. Používame tak vedecký prístup ako je to len možné a profesionálne meracie prístroje.

Viac o testovaní
Ukázať viac Ukázať menej
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Min. rýchlosť obmedzovača 15 km/h (ECO režim)  
      Max. rýchlosť obmedzovača 25 km/h (max rýchlosť)  
      Dĺžka 100 cm  
      Výška 113,5 cm  
      Šírka 38,4 cm  
      Dĺžka zložená 96 cm  
      Výška zložená 30 cm  
      Šírka zložená 38,4 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 7,8 Ah  
      Energia v batérii 281 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat nie  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom áno  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda bez  
      Zadná brzda elektrická + nožná  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 6"  
      Typ kolesa vzadu plné  
      Veľkosť kolesa vzadu 6"  
      Odpruženie vzadu  
      Odporúčaný tlak v pneumatikách viac ako 35 Psi (2,4 Bar)  
      Predné zavesenie pevné (bez odpruženia)  
      Zadné zavesenie kyvné rameno + gumený blok  
      Osvetlenie žiadne  
      Brzdové svetlo nie  
      Max. záťaž 75 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.46 on the scale 1 - 5 based on 23 customer reviews
Overený nákup

Nema svetlo, naozaj to chyba vecer ked idem nic nevidim.
27km/h mi ukazuje dedinska tabula na meranie rychlosti :D

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Mal som radsej kupit nieco ine, fakt male kolieska, katastrofa... ale inak vykon fajn

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Bola som u nich na predajni, sú úplne zlatí, všetko mi vysvetlili, chodím s ňou do práce 2 km, absolútne vyhovuje.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Vyskúšal som si ju na mieste, asi najrýchlejšia mala kolobežka čo som našiel, ide rýchlejšie ako xiaomi čo som mal pred tým. Keby som vedel kúpim si hneď túto. Myslel som si ze potrebujem s väčšími kolečkami, ale na tie moje 4 km mi stačí aj toto.
Ochotný predajca, majú aj servis, čiže za mňa paráda.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Kupila som si ju cez e-shop, o 2 dni som ju mala.
Je drahá, dlho som zvažovala, či idem toľko peňazí investovať do obyčajnej kolobežky.
Ale som veľmi veľmi spokojná, rýchlo sme si "na seba zvykli" :-)

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe