FOBOS Model X

FOBOS Model X

New product

Svojim extrémnym výkonom zvýšeným z pôvodných 8 400 W na 10 080 W a rýchlosťou až 100 km/h ohromí každého jazdca a svojou výbavou poteší aj tých najnáročnejších zákazníkov. Obrovská batéria 72 V a 40 Ah sľubuje za ideálnych podmienok dojazd až 160 km a s integrovaným 4G modulom s GPS a Bluetooth môžete vo svojej aplikácii FOBOS sledovať svoje jazdné štatistiky či nastavovať funkcie kolobežky.

Limited time offer:
Pôvodná cena Akčná cena

4 289 €vrátane DPH

3 599 €vrátane DPH

- 16%

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Bratislava Sklad
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Na kvalite záleží. Slogan spoločnosti FOBOS uvedený v praxi. Dlho očakávaná kolobežka FOBOS Model X je konečne tu! Absolútny vrchol dizajnu a kvality prichádza do predaja. FOBOS dlhodobo načúval svojim zákazníkom a vytvoril kolobežku, ktorú si každý zamiluje. FOBOS Model X stelesňuje presne to, o čom sme celé tie roky snívali. Extrémny výkon 10 080 W zabalený v príjemnom a účelnom dizajne a s výbavou, ktorú inde nenájdete. Dosahuje rýchlosť až 100 km/h, preto je vybavená kvalitným hydraulickým tlmičom riadenia, ktorý zabraňuje rozkmitaniu predného kolesa a zvyšuje tak bezpečnosť jazdca. Skvelý výkon si zaslúži tiež veľký dojazd a Model X v tejto oblasti znova exceluje. S obrovskou batériou 72 V a 40 Ah ponúkne za ideálnych podmienok dojazd až neskutočných 160 km a ak vám to nebude stačiť, 5A rýchlonabíjačka v základnej výbave vám zaistí rýchle doplnenie energie do vašej batérie. Pri výrobe kolobežky FOBOS Model X boli použité len tie najkvalitnejšie materiály, a to vám dá istotu, že vám bude slúžiť veľmi dlhú dobu. FOBOS je značka, o ktorej určite budete počuť čoraz častejšie.

 

 

Konštrukcia, design a výbava

Dizajn tejto kolobežky je jedinečný a veľmi premyslený. FOBOS Model X je precízne spracovaná kolobežka s citom pre každý detail. Rám aj riadidlá sú vyrobené zo špeciálne kovaného leteckého hliníka tej najvyššej kvality, aby bola zaistená maximálna odolnosť a bezpečnosť jazdca. FOBOS Model X ako prvý na svete prichádza s predinštalovaným 4G IoT modulom, doplnenom o GPS, Bluetooth a aplikáciou pre mobilné telefóny. V aplikácii si tak môžete nastavovať funkcie kolobežky, sledovať stav batérie, prezerať jazdné štatistiky a v prípade odcudzenia ju podľa aktuálnej GPS pozície znovu nájsť. FOBOS išiel tak trochu proti prúdu oproti väčšine ostatných výrobcov a vybavil kolobežku palcovou páčkou, po ktorej veľa jazdcov dlhodobo volá. Okrem pevného hliníkového rámu sú niektoré kritické časti kolobežky vyrobené z legovanej ocele, aby bola zaistená maximálna pevnosť. Precízne spracovaný je aj skladací mechanizmus, aby sa zamedzilo vôli či nepríjemným škrípavým zvukom. Všetky diely konštrukcie k sebe presne pasujú, aby nedochádzalo k ich vibráciám. Masívny nastaviteľný stojan si môžete prispôsobiť podľa vašich preferencií, ak máte radšej väčší či menší náklon kolobežky pri jej zaparkovaní. Zdvojená 120 ampérová riadiaca jednotka je dimenzovaná tak, aby sa neprehrievala ani pri maximálnom zaťažení. Za zmienku tiež stojí prehľadný farebný informačný displej vlastnej výroby FOBOS, zobrazujúci všetky dôležité údaje ako je rýchlosť, aktuálny rýchlostný stupeň, denné prejdené kilometre (TRIP), celkové prejdené kilometre (ODO) a aktuálnu úroveň nabitia batérie. Vďaka vysokému jasu je displej čitateľný aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach a je vodeodolný.

 

 

Bezpečnosť a kvalita jazdy

FOBOS vyrobil Model X s cieľom poskytnúť zákazníkovi prvotriednu bezpečnosť a jedinečnú kvalitu bez kompromisov. Prvým dôležitým prvkom bezpečnosti je predinštalovaný hydraulický tlmič riadenia vlastnej výroby FOBOS, ktorý eliminuje rozkmitanie predného kolesa pri vyšších rýchlostiach. Jeho tuhosť je možné prispôsobiť otočným gombíkom umiestneným v spodnej časti tlmiča. FOBOS tiež dbá na to, aby údržba kolobežky bola pre jazdcov čo najjednoduchšia. Preto zvolil v prednej i zadnej časti kolobežky odpruženie vo forme vymeniteľných kaziet s elastomerom, ktoré vyniká svojou vysokou odolnosťou, spoľahlivosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu. Ak sa jazdcovi zdá odpruženie príliš tuhé alebo naopak príliš mäkké, možno jeho tuhosť upraviť a vybrať si inú kazetu s odlišnou tuhosťou elastoméru. FOBOS Model X je dodávaný s dvoma plne hydraulickými brzdami Nutt s 160 mm kotúčmi, ktoré vám pri brzdení poskytnú vysokú a ľahko dávkovateľné brzdnú silu. Spoločne s elektronickou rekuperačnou brzdou si môžete byť istí, že vždy bezpečne zabrzdíte z akejkoľvek rýchlosti. Tá vám tiež čiastočne vráti energiu späť do vašej batérie. Ďalším dôležitým prvkom bezpečnosti je elektronické ABS zabraňujúce zablokovaniu kolesa pri prudkom brzdení. Riadna bezpečnosť jazdca nemôže byť zabezpečená bez zodpovedajúceho osvetlenia, na ktorom si dal FOBOS obzvlášť záležať. Vybavil kolobežku silným predným LED svetlom umiestneným na stĺpiku riadenia a ďalej zadným červeným svetlom, ktoré pri stlačení brzdovej páčky výrazne zvýši svoju svetelnú intenzitu. Pre vašu viditeľnosť je FOBOS Model X tiež vybavený LED diódami v prednej a zadnej časti nášľapnej plochy a smerovkami. Na bokoch nášľapnej plochy a stĺpiku riadenia je potom integrované farebné podsvietenie loga FOBOS, ktorého farbu si môžete meniť za pomoci diaľkového ovládača podľa vašich preferencií. S takou výbavou sa teda nemusíte obávať ani nočnej jazdy a premýšľať nad nákupom dodatočného osvetlenia. Menej skúsení jazdci môžu extrémne vysoký výkon Fobos znížiť vypnutím predného motora či voľbou nižšieho rýchlostného stupňa priamo na displeji alebo v aplikácii svojho mobilného telefónu. FOBOS myslel aj na účelný dizajn oboch blatníkov, ktoré zabezpečia, že sa nemusíte obávať ani nepriaznivého počasia. Zadný blatník je navyše vystužený bočnou vzperou, aby bolo zamedzená jeho vibrácia. Ako bonus je ľahko udržiavateľná nášľapná plocha zabraňujúca pokĺznutiu jazdca v extrémnej situácii. Ak potrebujete kolobežku zdvihnúť a naložiť do auta alebo niekam preniesť, Model X je pre tento účel vybavený pohodlným držadlom, ktoré je umiestnené nad zadným blatníkom.

 

 

Výkon a dojazd

Výkon a dojazd je z ríše snov a nadšenci adrenalínu sa majú určite na čo tešiť! Dva motory s celkovým výkonom až 10 080 W, je už naozaj extrémny výkon, ktorý málokto vie využiť. Vyjdete každý svah a ak budete potrebovať, môžete doň aj kedykoľvek zrýchliť. FOBOS Model X je vybavený obrovskou 72 V a 40 Ah batériou, s ktorou dôjdete naozaj veľmi ďaleko. Za ideálnych podmienok Model X sľubuje dojazd až 160 km a to je už poriadna porcia. Taký dojazd vám poskytne slobodu jazdy, bez toho aby ste museli premýšľať o nutnosti dobíjania. Ak vám to však nestačí, 5A rýchlonabíjačka v základnej výbave vám umožní rýchle dobitie vašej batérie za veľmi krátku dobu. Ak je vám to stále málo, môžete pripojiť hneď dve rýchlonabíjačky alebo si voliteľne dokúpiť rýchlonabíjačku s dvojnásobným výkonom 10A. O správny manažment jednotlivých segmentov batériového bloku sa postará BMS (Battery Management System - Správca batérie), udržujúci konštantný prúd 60 mAh. Dva nabíjacie porty sú vybavené ochrannými krytkami zabraňujúcimi prieniku nečistôt dovnútra, takže sa nemusíte obávať ich poškodenia. Akumulátor netrpí nežiaducim pamäťovým efektom, preto vám pri správnom nabíjaní a údržbe vydržia veľa rokov! Zdvojená 100A riadiaca jednotka vlastnej výroby FOBOS umožňuje za ideálnych podmienok rozbehnúť Model X až na 100 km/h a to už je naozaj “pecka”.

 

 

Využitie a praktickosť

Vďaka vysokému výkonu, pevnej konštrukcii a precíznemu spracovaniu je kolobežka určená pre veľmi náročných jazdcov, ktorí nechcú robiť kompromisy. Vzhľadom na pohon oboch kolies nepohrdne FOBOS Model X terénom ani veľmi prudkým kopcom. S 11 palcovými a 90 mm širokými bezdušovými pneumatikami vám Model X poskytne vynikajúce pohodlie, bezpečnosť a trakciu ako na ceste, tak na nespevnenom povrchu. Bezdušové pneumatiky výrazne znižují riziko defektu. Vďaka nastaviteľnému a vymeniteľnému elastomerovému pruženiu bude vaša jazda veľmi pohodlná ako na mačacích hlavách, tak aj na poľnej ceste. Pretože u kolobežky FOBOS Model X je všetko extrémne, extrémna je preto aj jej hmotnosť 49 kg. Nie je teda určená k častému prenášaniu, čo je u tejto kategórie kolobežiek obvyklé. Vďaka skladaciemu stĺpiku riadenia a riadidlám ju možno naložiť do kufra auta, ale asi sa pri tom poriadne zapotíte. Ak sa však na tejto kolobežke zveziete, už ju nebudete chcieť nikdy pustiť z ruky a budete sa držať hesla: "Raz FOBOS, navždy FOBOS".

 

 

Naše hodnotenie

 

FOBOS Model X je presne to, na čo sme čakali po celé tie dlhé roky. Sofistikovaná a precízne spracovaná kolobežka, ktorá ohromí svojím výkonom a parametrami. Myšlienkou Fobos je vytvoriť dokonalú kolobežku, ktorá by svojim majiteľom robila iba radosť a vyžadovala minimálnu údržbu. A Model X tento prísľub skutočne plní. Motory, batéria, odolnosť a kvalita spracovania kolobežky sú jedinečné a výsledkom je elektrická kolobežka, ktorá skutočne patrí k absolútnemu vrcholu. Jej extrémny výkon ju predurčuje skôr pre náročnejších zákazníkov a nadšencov adrenalínu, sme si však istí, že urobí radosť každému, kto vie oceniť jej kvalitu. Kolobežka spĺňa parametre deklarované výrobcom, má moderný a praktický dizajn a vyniká vysokou spoľahlivosťou a bezpečnosťou. Ani po rokoch používania sa vám neomrzí a jazda na nej bude vždy neskutočný adrenalínový zážitok.

 

 

 

Servis

Sme autorizovaným predajcom značky Fobos pre Česko, Slovensko a ďalšie krajiny. Poskytujeme záručný aj pozáručný servis, ktorý je zaisťovaný na všetkých našich pobočkách. Väčšinu náhradných dielov máme na sklade a ostatné diely, vďaka nášmu priamemu napojeniu na výrobcu, vieme zaistiť vo veľmi krátkom čase. Pri kúpe tejto kolobežky sa teda nemusíte obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov. Vďaka našim priamym kontaktom a technickej podpore Fobos si poradíme aj s prípadnými zložitejšími poruchami a diagnostikou.

 

 

O značke

Predstavujeme FOBOS. Táto nedávno vzniknutá spoločnosť registrovaná v Taiwane a s továrňami v Číne je novým nádejným hráčom na trhu elektrickej mobility. Víziou spoločnosti je stať sa jednotkou v predaji elektrických kolobežiek, ktoré sa vyznačujú kvalitou, bezpečnosťou a príťažlivým dizajnom. Poslaním spoločnosti je uľahčovať každodenný život a zlepšovať svet. FOBOS má už rozsiahle skúsenosti z oblasti predaja a výroby elektrických kolobežiek a dobre pozná ich nedostatky. Každý problém starostlivo analyzuje a čaká na požiadavky svojich zákazníkov. Chce vyrábať elektrické kolobežky, ktoré budú cenovo dostupné a tej najvyššej kvality. FOBOS odmieta akékoľvek kompromisy a kvalitu uprednostňuje aj pred vlastnými ziskmi. Spoločnosť dlhodobo analyzuje trh s elektrickými kolobežkami a tvrdí, že voči zákazníkom nie je fér. Modely FOBOS sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov za použitia najmodernejších výrobných techník a kombinujú inovatívne nádych s dizajnom, ktorý si iste každý zamiluje. FOBOS neustále komunikuje so svojimi klientmi, ktorí sa chcú podieľať na inováciách, s cieľom vytvoriť kolobežku, s ktorou budú maximálne spokojní. Spoločnosť FOBOS má tiež kultúrne rozmanité prostredie, vďaka čomu lepšie chápe potreby a priania zákazníkov z celého sveta. Ak FOBOS zostane verný svojmu sloganu "Na kvalite záleží", máme sa načo tešiť určite aj v budúcnosti.

9/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
100 km/h
Rýchlosť
49 kg
Váha
10080 W
Výkon
160 km
Dojazd
Odpružený podvozok vpredu
KERS - rekuperácia
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vpredu
Vhodná do mesta
Extrémny výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
Skvelý pomer cena / výkon
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 49 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 8 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 100 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 10080 W Zatiaľ netestované
Dojazd 160 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 126 cm  
      Výška 135 cm  
      Šírka 62,5 cm  
      Dĺžka zložená 126 cm  
      Výška zložená 57 cm  
      Šírka zložená 31 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Výrobca batérie Samsung / LG / LS  
      Napätie batérie 72 V  
      Kapacita batérie 40 Ah  
      Energia v batérii 2880 Wh  
      Rekuperácia áno  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vpredu 11"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vzadu 11"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie kyvné rameno s elastomérom  
      Zadné zavesenie kyvné rameno s elastomérom  
      Osvetlenie predné, zadné, brzdové a smerovky  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 150 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

FBS.ESCX

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe