Dualtron X Limited

-21%
Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Dualtron X Limited

New product

Nástupca už tak extrémnej elektrickej kolobežky Dualtron X2 je tu a posúva hranice nemožného. Najväčšia, najsilnejšia a najextrémnejšia elektrická kolobežka na trhu. Kto si jazdu na Dualtron X Limited raz vyskúša, ten už nebude chcieť jazdiť na žiadnej inej. Toto je totiž vrcholné dielo po všetkých stránkach a zhmotnená predstava, čoho je elektrická kolobežka schopná.

Limited time offer:
Pôvodná cena Akčná cena

8 869 €vrátane DPH

6 999 €vrátane DPH

- 21%

- +

Objednávky do

11:00

týka sa eshop objednávok

Odošleme

Dnes

Dostupnosť modelu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 1 deň.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (1 - 2 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Absolútny vrchol medzi elektrickými kolobežkami

Tam, kde ostatné elektrické kolobežky končia, Dualtron X Limited len začína. S najdlhším dojazdom, najvýkonnejšia, najrýchlejšia a najextrémnejšia elektrická kolobežka, aká kedy bola vyrobená. Nástupca už aj tak výnimočného modelu Dualtron X2 posúva hranice individuálnej elektromobility do úplnej novej dimenzie. So špičkovým výkonom neuveriteľných 12 000 W dokážete vytiahnuť akýkoľvek kopec a svišťať rýchlosťou až 110 km/h! Vďaka 84 V batérii s kapacitou 60 Ah si jazdu na tejto beštii užijete až na 200 km na jedno nabitie. To však ani zďaleka nie sú jediné NAJ, ktoré na Dualtron X Limited nájdete.

 

 

Konštrukcia, výbava a design

Už na prvý pohľad vám bude jasné, že Dualtron X Limited nie je žiadna hračka, ale poriadny kus modernej technológie. S dĺžkou 145 cm, výškou 115 cm a šírkou 35,8 cm patrí k tým najväčším kolobežkám, aké na trhu vôbec nájdete. Každá jedna súčiastka Dualtron X Limited evokuje robustnosť a odolnosť, čo oceníte najmä na dlhých výletoch po cestách. To je aj prípad nášľapnej plochy, ktorá ponúka dostatok priestoru pre čo najpohodlnejšie státie počas jazdy. Z nej vystupuje široká tyč riadenia, na konci ktorej nájdete displej novej generácie EY4. Ten ponúka zobrazenie základných funkcií, ale aj teplotu riadiacej jednotky, napätie alebo aktuálny dojazd. Priamo na ňom si volíte medzi piatimi výkonnostnými stupňami alebo zapínate/vypínate ABS systém. Pod displejom si zase môžete počas jazdy nechať nabíjať váš telefón cez dvojicu USB konektorov. Že je Dualtron X Limited kolobežkou 21. storočia dokazuje možnosť jej pokročilej konfigurácie cez Bluetooth a mobilnú aplikáciu.

Okrem toho disponuje poriadne hlasným klaksónom a 13-palcovými extra širokými bezdušovými pneumatikami. Celkovo je konštrukcia stavaná na extrémne dlhé jazdy, preto výrobca na materiáloch vôbec nešetril. Veď z hliníka je aj trojica reflektorov. Ak by ste si aj napriek monštruóznym rozmerom a robustnej konštrukcii náhodou Dualtron X Limited nevšimli, po rozsvietení všetkých reflektorov a LED svetiel na tyči riadenia, nášľapnej ploche alebo ambientným podsvietením podvozka a kolies ju už neprehliadnete. Pre lepšiu predstavu, len svetlá napája samostatná 12V 192 Wh batéria. Všetky konštrukčné riešenia a prvky výbavy sa však odzrkadlili na váhe, ktorá sa vyšplhala na 82,9 kg.

 

Výkon a dojazd

Tá pravá muzika, ktorej je Dualtron X Limited schopná prichádza v momente, keď sa buď odrazíte (voliteľný Kick-start) alebo rovno zmačknete prstovú páčku akcelerátora. Vtedy pocítite špičkový výkon neskutočných 12000 W. Obe kolesá poháňajú motory z vylepšených materiálov, ktoré vydržia ešte vyšší výkon a záťaž. Aj napriek svojej váhe dokáže Dualtron X Limited jazdiť rýchlosťou až 110 km/h, na čo sa v kombinácii s 200 km dojazdom nechytá žiadny z konkurentov.

Taký výkon musí byť aj náležito zásobovaný energiou, o čo sa postará najväčšia batéria medzi elektrickými kolobežkami – LG 21700 s napätím 84V, kapacitou 60Ah a energiou 5040Wh. Masívne články potrebujú aj adekvátne chladenie, a tak konštruktéri do nášľapnej plochy zabudovali tri chladiace otvory, ktoré obvody udržiavajú v ideálnej teplote. Aj takáto obrovská batéria sa skôr či neskôr vybije, na čo poslúži trojica nabíjacích konektorov. Cez ne Dualtron X Limited s rýchlonabíjačkou doplna nabijete za 12 hodín, respektíve za 6 hodín s dvomi rýchlonabíjačkami.

 

Bezpečnosť a kvalita jazdy

K balíku dobre vyzerajúcej elektrickej kolobežky, ktorá trhá všetky jazdné rekordy chýba už len pohodlie a bezpečnosť. Veru, nezabudlo sa ani na tú. Aby ste pred prekážkou vždy včas a bezpečne zastavili, môžete sa spoľahnúť na dvojicu hydraulických bŕzd Nutt so štvorpiestovým strmeňom a systémom ABS. Tieto strmene zabraňujú chveniu kotúča počas brzdenia a tiež výrazne znižujú hlučnosť pri brzdení. Výsledkom je o 50 % účinnejšia brzdná sila než pri priamom predchodcovi Dualtron X2.

Inovácie sa dočkal aj systém odpruženia. Vpredu aj vzadu dominujú hydraulické tlmiče s pružinou, ktorých odozvu si môžete prispôsobiť až v 19 úrovniach. Veľkosť a citlivosť, s akou fungujú na ceste sa nedá porovnať so žiadnym iným systémom odpruženia, preto ani po dlhých desiatkach kilometrov nebudete cítiť žiadnu únavu.

Nezaostáva ani poriadne osvetlenie. Trojica hlavných reflektorov s dvomi dodatočnými na nášľapnej ploche sa bez problémov môžu rovnať, či dokonca predbehnúť svetelnú silu automobilov. Dokopy disponujú silou 100 W, čo po prepočte predstavuje hodnotu približne 8000 lumenov. Keď k nim pripočítate zadné, brzdové a smerové svetlá spolu s nespočtom ambientných svetiel, na ceste si vás všimne každý, a to aj v úplnej tme.

 

Využitie a praktickosť

Potenciál Dualtron X Limited odhalíte vtedy, keď s ňou vyrazíte na niekoľkohodinové výjazdy. Práve vtedy pochopíte, že pohodliu, výkonu, konštrukcii a dojazdu tejto elektrickej kolobežky sa nevyrovná žiadna iná. Dokonca sa svojimi vlastnosťami radí už skôr k motocyklu než ku kolobežke. Hodí sa pre všetkých, ktorí hľadajú stroj bez kompromisov a s extrémnymi hodnotami v každom ohľade aj pohľade. To podčiarkuje aj nosnosť kolobežky, a to rovných 150 kg.

Dualtron X Limited je stavaná na jazdenie. Ak ste mali ambíciu ju často prevážať v kufri auta alebo vynášať do schodov, rovno sa s touto predstavou rozlúčte. Tyč riadenia síce ide zložiť, no len po komplikovanom uvoľnení viacerých skrutiek. Aj v zloženom stave stále zaberá na dĺžku 145 cm, na výšku 77,5 cm a na šírku 64,8 cm, takže budete potrebovať dostatočne veľký batožinový priestor. Nehovoriac o váhe 82,9 kg, s čím si len ťažko poradí jeden človek. Najlepšie preto bude, keď sa s ňou budete preháňať na dlhých trasách po cestách.

 

 

Naše hodnotenie

Absolútny vrchol, aký medzi elektrickými kolobežkami vôbec môžete dostať. Dualtron X Limited je skutočne limitovaná pre tých, ktorí neradi robia kompromisy. Táto kolobežka ich totiž nerobí. Výkon, pohodlie, dojazd, dizajn či moderné technológie? Nič z toho výbava tejto extrémnej elektrickej kolobežky nevynecháva, skôr naopak, ešte posúva na vyššiu úroveň. Jednoducho zhmotnená špička individuálnej elektromobility, ktorá vás neomrzí ani na sekundu.

 

minimotors-logo

 

Servis

Sme autorizovaným predajcom značky Dualtron pre Česko, Slovensko a ďalšie krajiny. Poskytujeme záručný aj pozáručný servis, ktorý je zaisťovaný na všetkých našich pobočkách. Väčšinu náhradných dielov máme na sklade a ostatné diely, vďaka nášmu priamemu napojeniu na výrobcu, vieme zaistiť vo veľmi krátkom čase. Pri kúpe tejto kolobežky sa teda nemusíte obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov. Vďaka našim skúsenostiam a kontaktom si poradíme aj so zložitejšími závadami a diagnostikou.

 

 

O značke

Spoločnosť Minimotors je známa ako jeden z najlepších a najspoľahlivejších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Bola založená v roku 1999 v Pusane (Busane) v Južnej Kórei. Krátko po svojom založení sa spoločnosť preslávila sériovo vyrábanými elektromotormi. Od roku 2010 začala s vývojom a výrobou elektrických kolobežiek ako vynikajúcou alternatívou osobnej mobility k benzínovým jednostopovým vozidlám. Ešte v tom istom roku dodala na trh sériu elektrokolobežiek s názvom Speedway. Z dôvodu veľkého dopytu a s tým spojenej potreby zvýšenia produkcie, presunula spoločnosť Minimotors výrobu do svojej novej továrne v Číne a v roku 2015 dokončila vývoj a začala výrobu nového typu elektrokolobežky s názvom Dualtron Ultra. Vďaka obrovskému úspechu spoločnosť pokračovala s vývojom a výrobou ďalších modelov a modelových radov. V súčasnej dobe spoločnosť ponúka modelové rady Dualtron, Speedway a Futecher, ktoré sú obľúbené medzi nadšencami elektromobility po celom svete a meno Minimotors je tak s elektrickými kolobežkami nerozlučne späté. Hoci neustále vzniká mnoho nových spoločností zaoberajúcich sa elektromobilitou, chýbajú im skúsenosti, ktoré Minimotors nazhromaždil v priebehu rokov. Mnoho z týchto nových spoločností pre nízku kvalitu svojich výrobkov a následný nezáujem trhu od svojich zámerov zase upúšťa. Spoločnosť Minimotors dodáva na svetové trhy produkty tej najvyššej kvality a stala sa tak lídrom v oblasti elektromobility.

10/10
Komfort
5/10
Ľahkosť údržby
110 km/h
Rýchlosť
82,9 kg
Váha
12000 W
Výkon
200 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Brzda vpredu
Odpružený podvozok vpredu
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Motor vpredu
Brzda vzadu
Extrémny výkon
Vysoký výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Dobre skladateľné
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 82,9 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 12 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 110 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 4000 W Zatiaľ netestované
Špičkový výkon 12000 W Zatiaľ netestované
Dojazd 200 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 145 cm  
      Výška 140 cm  
      Šírka 64,8 cm  
      Dĺžka zložená 145 cm  
      Výška zložená 77, 5 cm  
      Šírka zložená 35,8 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie LG 21700  
      Napätie batérie 84 V  
      Kapacita batérie 60 Ah  
      Energia v batérii 5040 Wh  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom zvoliteľný  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda Hydraulická brzda / 4-piestový strmeň  
      Zadná brzda Hydraulická brzda / 4-piestový strmeň  
      Typ kolesa vpredu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vpredu 13"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vzadu 13"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie hydraulický pružinový tlmič  
      Zadné zavesenie hydraulický pružinový tlmič  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 150 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

MMRS.ESC.DT.X.LTD

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe