THE-URBAN x

Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon

Vhodná
do mesta
Skvelý pomer
cena / výkon

THE-URBAN xR1 a xT1 je elektrická kolobežka z najnovšej rady značky THE-URBAN (Walberg Urban Electrics GmbH). Je výnimočná svojou odolnosťou voči striekajúcej vode a elektronickým imobilizérom proti neoprávneným osobám.

`

THE-URBAN x

New product

Product Options
Veľkosť pneumatík: *
8,5"
- 0 €
10"
+ 83 €
  • 10"
  • 8,5"

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Nemecko
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

THE-URBAN xR1 a xT1 je elektrická kolobežka z najnovšej rady značky THE-URBAN (Walberg Urban Electrics GmbH). V prípade tohoto modelu máte na výber z dvoch variánt veľkosti kolies. Okrem toho má hneď dva veľmi dôležité benefity, a to odolnosť voči striekajúcej vode a elektronický imobilizér v podobe žiadosti o PIN, ktorý kolobežku zaisťuje a chráni ju tak pred prístupom neoprávnených osôb. Či si už vyberiete 8,5 palcové alebo 10 palcové vzduchom plnené kolesá, k pohodliu vám prispieva aj dobrý pocit, že kolobežka má dve kotúčové brzdy. Maximálna nosnosť tejto kolobežky je oproti modelu xC1 výrazne vyššia, pretože pohodlne odvezie jazdca s váhou 120 kg. To sa však odráža na jej o niečo málo vyššej váhe 16 kg. Má dojazd približne 25 km, a preto ju zaraďujeme medzi kolobežky určené skôr na kratšie trasy mestom.

 

Využitie a praktickosť

Tento model svojím dojazdom oproti ostatným modelom tejto značky obzvlášť nevyniká. Tiež je vhodný na kratšie trasy a odporúčame ho na presuny po meste do vzdialenosti 12 km denne. Dojazd je síce 25 km, ten ale ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a v neposlednom rade jeho štýl jazdy. Nezanedbateľný je aj fakt, že vybíjanie batérie na nulu ju výrazne ničí, čím skracuje jej životnosť. Ak hľadáte praktickú, spoľahlivú mestskú kolobežku, ste na správnom mieste. Medzi výhody môžeme zaradiť aj jej skladné rozmery po plnom zložení, kedy je možné ľahko a rýchlo zložiť celú kolobežku. Rovnako jednoducho ju do pár sekúnd a hlavne intuitívne rozložíte do stavu plnej pripravenosti na ďalšiu nezabudnuteľnú jazdu. Jej váha 16 kg má už trošku ďalej od kategórie ultra-ľahkých kolobežiek. Napriek tomu ju stále bez väčších problémov zvládnete preniesť po schodoch, alebo naložiť do auta či električky. Vďaka dobrej skladnosti ju môžete so sebou zobrať zloženú aj do kancelárie, či reštaurácie kde nebude zavadzať a nemusíte ju tak nechávať zamknutú na ulici. Ak je to však nevyhnutné, nemusíte sa o ňu báť, pretože pred osobami s "lepkavými rukami" je zabezpečená žiadosťou o PIN. Tiež ju bez problémov zmestíte do kufra bežného auta a ešte vám v ňom ostane dostatok miesta pre inú potrebnú batožinu. Pri téme "praktickosť" je určite potrebné spomenúť, že ako jedna z mála kolobežiek je odolná voči striekajúcej vode. Čiže v prípade vlhšej vozovky, či slabšieho dažďa nemusí ostať smutná doma.

 

Dojazd, výkon a bezpečnosť

Kolobežka disponuje batériou s 36 V a 7,8 Ah, čo zodpovedá 280,8 Wh uloženej energie a na jedno nabitie zvládne dojazd 25 km. Ako sme už spomínali, ten je závislý na okolnostiach, do ktorých určite patrí stav vozovky, stúpanie, váha jazdca a samozrejme hlavne jeho štýl jazdy. Preto by sme sa spoliehali radšej na o trochu kratšie trasy do 20 kilometrov. Kolobežka je poháňaná motorom priamo v zadnom kolese a podáva maximálny výkon 500 W (trvalý 300 W), čo na bežnú jazdu mestom určite stačí. Nabíjanie batérie z 0 na 100% trvá približne 3 - 4 hodiny. Bezpečnej a spoľahlivej jazde prispievajú diskové mechanické brzdy na obidvoch kolesách. S týmto modelom sa nemusíte obávať ani vlhšej vozovky či malého dažďa, nakoľko kolobežka je odolná voči striekajúcej vode. Vďaka systému osvetlenia je cesta pred vami dobre viditeľná a zároveň aj vy pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Kolobežka je vybavená 8,5 palcovými alebo 10 palcovými vzduchom plnenými kolesami, preto odporúčame vyhýbať sa väčším nerovnostiam, ktoré by mohli viesť k defektu. Vzduchom plnené kolesá by mohli zdanlivo hovoriť v neprospech tejto kolobežky. Práve naopak, je to efektívne a spoľahlivé riešenie voči chýbajúcemu odpruženiu.

 

Pohodlie a dizajn

Kolobežka sa vyrába v zaujímavej farebnej kombinácii spočívajúcej v čiernej kostre, ktorú oživujú drobné prvky v sviežej zelenej farbe alebo čakankovej modrej v závislosti od výberu veľkosti kolies. Narozdiel od väčšiny modelov od spoločnosti Walberg Urban Electrics, model xR1 a xT1 vďaka hranatému tvaru platformy aj skladacieho mechanizmu pôsobí skôr futuristicky. Zadný blatník nielen, že pôsobí funkčne ale zároveň taký aj je. Strach zo zablatených nohavíc, či lýtok v prípade nežného pohlavia, môžete rozhodne hodiť za hlavu. Dizajn pôsobí jednoducho, ale účelne a podčiarkuje praktickosť samotnej kolobežky. Sklápací mechanizmus je dizajnovo zladený so zvyškom tela a pôsobí elegantne. Tento model disponuje buď 8,5 palcovými alebo 10 palcovými vzduchom plnenými kolesami, jazda na ňom je však práve vďaka nim pohodlná. V prípade tých väčších koliesok samozrejme o niečo pohodlnejšia. Pomáhajú odfiltrovať vibrácie a nerovnosti, ale väčšie diery radšej obchádzajte, aby ste sa vyhli defektu či už predného alebo zadného kolesa. K pohodliu prispieva aj relatívne nízka váha, vďaka ktorej dokážete kolobežku v prípade potreby ľahko preniesť.

 

Naše hodnotenie

Tento model nás milo prekvapil hneď viacerými vecami. Počnúc svojím príjemne sviežim farebným prevedením, možnosťou výberu veľkosti kolies, ale hlavne tým, že výrobca pokročil v boji proti krádežiam zavedením elektronického imobilizéra. Svojim dojazdom a výkonom je predurčená k využitiu v mestskom prostredí, kde ju jednoducho a bez námahy prenesiete po schodoch, alebo aj zoberiete so sebou do kancelárie či do reštaurácie. Kolobežku za pár sekúnd ľahko zložíte a odložíte či už do kufra auta, alebo napríklad pod váš stôl. Ďalšou významnou vlastnosťou kolobežky je jednoznačne odolnosť voči striekajúcej vode. Len veľmi málo kolobežiek má právo "to o sebe povedať". Jednoduchá manipulácia a systém riadenia pomocou palcovej páčky, robia každú jazdu veselou a bezprostrednou. Kolobežka má praktický stojan, vďaka ktorému vie samostatne stáť. Rovnako ako v prípade xC1 je potrebné mať na mysli jej maximálny dojazd 25 km. Na dlhšie vzdialenosti, aj keď len po meste, by sme určite odporúčali zvážiť kúpu inej kolobežky, napríklad Egret TEN V3 X. Ak máte obmedzený rozpočet, alebo ste si jednoducho povedali, že nechcete veľa investovať, tento model je určite vhodný kompromis. Ak však limit nemáte a sympatizujete práve s touto značkou, určite odporúčame "hodiť očkom" aj na model xH1.

 

Servis

Egret-logoSme oficiálnym dovozcom a predajcom značky THE-URBAN pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich pobočkách v Prahe, Brne a Bratislave. Náhradné diely držíme skladom a sme certifikovaným poskytovateľom záručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

 

O značke

Nemecká spoločnosť Walberg Urban Electrics predáva značku životného štýlu THE-URBAN od roku 2017. Jedná sa o "mladšiu sestru” prémiovej značky EGRET, ktorú má spoločnosť v ponuke už od roku 2012 a distribuovala ju už v počte viac ako 60 000 kusov. Jej zakladateľ, Florián Walberg začínal ako používateľ elektrických kolobežiek. Vďaka vlastnej skúsenosti si uvedomil obrovský potenciál tejto novej formy mobility. Podľa neho v nadchádzajúcich rokoch budú musieť mestá usporiadať cesty a chodníky novým spôsobom - od vozidiel so spaľovacím motorom smerom k alternatívnym formám mobility. Elektrické kolobežky, najmä tie sklopné, je možné ľahko kombinovať s prostriedkami verejnej dopravy alebo s vlastným autom. A my s ním úplne súhlasíme. Značky EGRET a THE-URBAN sú veľmi obľúbené najmä v Nemecku a to vďaka svojej nemeckej kvalite, spoľahlivosti a štýlovému dizajnu.

4/10
Komfort
4/10
Ľahkosť údržby
25 km/h
Rýchlosť
16 kg
Váha
500 W
Výkon
25 km
Dojazd
Brzda vpredu
Motor vzadu
Brzda vzadu
Vhodná do mesta
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Vzduchové kolesá
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 16 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 4 h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 25 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 500 W Zatiaľ netestované
Dojazd 25 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 107 cm podľa konfigurácie: 107 cm, 113 cm  
      Výška 120 cm podľa konfigurácie: 120 cm, 123 cm  
      Šírka 46,5 cm  
      Dĺžka zložená 107 cm  
      Výška zložená 48 cm  
      Šírka zložená 47 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 7,8 Ah  
      Energia v batérii 280,8 Wh  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Zadná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 8.5" podľa konfigurácie: 8.5", 10"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vzadu 8.5" podľa konfigurácie: 8.5", 10"  
      Odpruženie bez odpruženia  
      Osvetlenie predné a zadné  
      Farby black with green elements podľa konfigurácie: black with green elements, čierna s modrými prvkami  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe