Dualtron Storm LTD

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Dualtron Storm LTD

New product

Minimotors teraz prichádza s úplne novým a vylepšeným modelom nazvaným Dualtron Storm Limited, ktorý je ešte výkonnejší. Má oproti svojmu predchodcovi neodnímateľnú batériu 84 V 45 Ah a maximálny výkon narástol na neuveriteľných 11 500W! To nemá u žiadneho z konkurenčných modelov obdobu! Tento dravec sa nezľakne žiadneho terénu a dokáže vystúpať do každého kopca.

Cena s DPH

5 599 €vrátane DPH

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Na objednávku
Bratislava
Na objednávku
Bratislava Sklad
Na objednávku
Voltride Central
Na objednávku
Voltride Servis
Na objednávku
Zistiť viac
Predĺžená záruka zadarmo:
Skvelé mimosezónne ceny a k tomu záruka, ako keby ste kúpili za plné ceny až na jar! Urobte si radosť už teraz, ušetrite vďaka nákupu mimo sezónu a získajte predĺženie záruky.
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Predstavujeme Dualtron Storm Limited, vrchol technológie elektrických kolobežiek a horúcu novinku. Pokiaľ ste milovali výnimočný Dualtron Storm, potom sa zoznámte s jeho novou a takmer dvojnásobne výkonnejšou evolúciou, prichádza Dualtron Storm Limited. Monštrum všetkých elektrických kolobežiek a aktuálne jedna z najvýkonnejších kolobežiek na svete vôbec. Vďaka dvom silným elektromotorom poskytuje celkový výkon neuveriteľných 11 500 W. Zrýchlenie kolobežky je porovnateľné so zrýchlením elektromobilu Tesla. Skvelý výkon zaručuje aj dlhý dojazd a Storm Limited opäť v tejto oblasti exceluje. Za ideálnych podmienok ponúka ohromujúci dojazd až 220 km vďaka 84 V 45 Ah batérii, ktorá vám poskytne až 3 780 Wh energie! Na rozdiel od svojho predchodcu Dualtronu Storm, Storm Limited nemá vyberateľnú batériu, vďaka čomu bolo možné do tela kolobežky umiestniť väčšiu a výkonnejšiu batériu. Je to jednoducho Dualtron a toto meno vo svete nadšencov elektromobility už niečo znamená.

 

 

Konštrukcia, design a výbava

Kolobežka má moderný design a perfektné dielenské spracovanie. Dualtron Storm Limited prichádza s novými štandardmi, ktoré naprieč modelovým radom Dualtron neboli doposiaľ bežné. Najnovšie sa v základnej výbave môžete tešiť na zabudovanú čítačku odtlačkov prstov prepojenú s displejom, aby ste svoju jazdu mohli odomknúť len vy. V základnej výbave taktiež nájdete aj hydraulický tlmič riadenia, ktorý zamedzuje prípadnému rozkmitaniu predného kolesa vo vyšších rýchlostiach a rýchlonabíjačku 95,4 V a 4 A, s ktorou bude doplnenie energie veľkokapacitnej batérie LG 84 V 45 Ah s článkami 21700 hračkou. Novinkou sú aj 12 palcové nafukovacie bezdušové pneumatiky doplnené o technológiu "NO FLAT TIRE". Znamená to, že neustála obava z defektov je už minulosťou. Rám je rovnako ako u predchodcu Dualtronu Storm konštruovaný tak, aby poskytoval maximálnu odolnosť a jednoduchú údržbu. Je vyrobený zo špeciálne kovaného hliníka s označením 6082-T6, podobného tomu, ktorý sa používa v leteckom priemysle. Tým je zaistená maximálna odolnosť kolobežky a bezpečnosť jazdca. Hriadele kolies sú vyrobené z chróm-molybdénovej legovanej ocele s prímesou uhlíka s označením SCM440. O vaše pohodlie sa postarajú bezúdržbové a trvanlivé elastomérové ​​odpruženie podvozku a pohodlné ergonomické gripy. Ďalšie vylepšenia zahŕňajú nový chladič riadiacej jednotky, ktorý je umiestnený v zadnej opierke nohy, zosilnenú konštrukciu sklápacieho mechanizmu stĺpika riadenia s dvojitou svorkou a nové výkonnejšie motory, ktoré je možné odpojiť od káblov priamo v náboji kolesa. Môžete sklopiť aj riadidlá, vďaka ktorým má kolobežka kompaktnejšiu veľkosť. Nezabudnite na vstavaný elektrický klaksón, podsvietený kombinovaný spínač na riadidlách a hneď pochopíte, prečo Dualtron Storm Limited predstavuje to najlepšie z najlepších. Ako každý Dualtron je aj toto monštrum štandardne vybavené veľkým a ľahko čitateľným displejom EYE, vyrobeným spoločnosťou Minimotors. Displej zobrazuje všetky dôležité údaje ako je rýchlosť, aktuálny rýchlostný stupeň, denné najazdené kilometre (TRIP), celkovo najazdené kilometre (ODO) a aktuálnu úroveň nabitia batérie. Vďaka vysokému jasu je displej čitateľný aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Výkon kolobežky sa ovláda obľúbenou prstovou páčkou, ktorú je možné ovládať aj tempomat.

 

 

Bezpečnosť a kvalita jazdy

Storm Limited bol zostavený s cieľom poskytnúť zákazníkovi špičkovú kvalitu a technológiu bez akýchkoľvek kompromisov. Zaujímavo designovaný pevný rám vám zaistí bezpečnú jazdu aj v maximálnych rýchlostiach. K tomu prispieva aj hydraulický tlmič riadenia, ktorý pri správnom nastavení zabráni tak neobľúbenému rozkmitaniu predného kolesa, tzv. wobblingu. Revolučné elastomérové ​​odpruženie vpredu aj vzadu umocní vašu pohodlnú jazdu, a navyše je úplne bezúdržbové! Jedná sa o rokmi overený systém pruženia, používaný takmer v celom modelovom rade Dualtron. Pokiaľ sa vám zdá odpruženie príliš tuhé alebo naopak príliš mäkké, je možné jeho tuhosť ľahko nastaviť v troch krokoch alebo si jednoducho vybrať z ďalších piatich kaziet s rôznou tuhosťou elastoméru. Dualtron Storm LTD je dodávaný s dvojitými plne hydraulickými brzdami so 160 mm brzdovými kotúčmi, ktoré vám pri brzdení poskytnú neuveriteľnú a ľahko dávkovateľnú brzdnú silu. Spoločne s elektronickou brzdou si môžete byť istý, že vždy túto beštiu bezpečne skrotíte. Určite tiež oceníte možnosť rekuperačného dobíjania, ktoré čiastočne vráti energiu do vašej batérie. Ďalším dôležitým prvkom bezpečnosti je elektronické ABS zabraňujúce zablokovaniu kolesa počas prudkého brzdenia. Čo by to bolo za bezpečnosť bez riadneho osvetlenia? Dvojitý predný LED svetlomet, zadné svetlá, brzdové svetlá a ukazovatele smeru jazdy umiestnené vzadu na opierke nôh, vám najmä za zníženej viditeľnosti poskytnú zvýšenú bezpečnosť. Kolobežka má tiež možnosť aktivácie funkcie, tzv. "štartu s odrazom (kick-start)", zamedzujúcej nechcenému štartu z miesta alebo môžete brutálny výkon kolobežky znížiť vypnutím predného motora či voľbou nižšieho rýchlostného stupňa na displeji. Samozrejmosťou sú funkčné blatníky. Nemusíte sa teda báť nepriaznivého počasia a zašpinenia svojho oblečenia striekajúcou vodou, pokiaľ vás zastihne nečakaná prehánka. Avšak odporúčame sa vode, pokiaľ možno čo najviac vyhýbať, aby nedošlo k strate záruky poškodením elektrických komponentov vodou. Ako bonus je ľahko udržiavateľná nášľapná plocha zabraňujúca podklzu jazdca v nepriaznivom počasí či v extrémnej situácii.

 

Výkon a dojazd

 

Výkon a dojazd je z ríše snov, čo ocení každý nadšenec adrenalínu! Je to vlastne taká vaša osobná raketa na kolesách. Môžete si byť istý, že s dvoma motormi BLDC s výkonom 11 500 W budete kráľom hôr bez toho, aby ste pocítili zníženie výkonu. Pridajte extrémne odolnú a obrovskú batériu LG 84 V 45 Ah a dostanete (pri ideálnych podmienkach) neuveriteľný dojazd až 220 km! Taký dojazd vám poskytne slobodu jazdy bez toho, aby ste museli premýšľať o nutnosti dobíjania. Pokiaľ sa však vzdialenosť vášho výletu pretiahne, rýchlonabíjačka v základnej výbave vám rýchlo doplní energiu do vašej batérie. Dva nabíjacie porty sú umiestnené na hornej doske nášľapnej plochy a sú vybavené ochrannými krytkami zabraňujúcimi prieniku nečistôt dovnútra. Batériový blok netrpí nežiaducim pamäťovým efektom, preto vám pri správnom nabíjaní a údržbe vydrží veľa rokov! V kombinácii so zdvojenou 60 ampérovou riadiacou jednotkou vlastnej výroby Minimotors, umiestnenou z dôvodu lepšieho chladenia do zadnej opierky nohy, umožňuje kolobežka jazdcovi jazdu rýchlosťou až 120 km/h (v závislosti od hmotnosti jazdca, vonkajšej teploty a terénu).

 

 

 

Využitie a praktickosť

Vďaka pevnej konštrukcii a neuveriteľnému výkonu sa jedná o veľmi univerzálnu kolobežku určenú prevažne pre skúsených jazdcov a adrenalínových nadšencov. Vzhľadom na pohon oboch kolies a mimoriadny výkon nepohrdne Dualtron Storm Limited terénom či veľmi prudkým kopcom, avšak najlepšie sa bude cítiť na ceste. Nemusíte sa báť, že vás aj na dlhšej trase nechá v štichu. S 12 palcovými bezdušovými pneumatikami doplnenými o technológiu "NO FLAT TIRE" vám Storm Limited poskytne vynikajúce pohodlie, trakciu a bezpečnosť. Budete si pochvaľovať veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na mačacích hlavách, ako aj na poľnej ceste. Napriek univerzálnosti kolobežky môže byť pre niektorých jazdcov limitujúca váha okolo 50 kg, takže pri prenášaní či nakladaní do auta sa veľmi zapotíte. Rovnako tak výkon a robustná konštrukcia je príčinou horšej skladnosti, takže si ju ťažko vezmete napríklad dovnútra reštaurácie, ale budete ju musieť zamknúť vonku napr. ako bicykel. Aj s prepravou bežným autom môžete mať problémy. V zloženom stave má kolobežka rozmery 1210 x 605 x 318 mm a rozloženom stave 1210 x 1300 x 600 mm.

 

Naše hodnotenie

Storm Limited je jednoducho raketa na kolesách! Je vidieť, že Minimotors pokračuje v evolúcii svojich top modelov a prináša zase niečo naviac. Vyšší výkon si vyžadoval vylepšenie jednotlivých komponentov a tým aj zaistenie bezproblémovej prevádzky kolobežky. Účelom evolúcie je vždy vziať si niečo dobré z predchádzajúcich modelov a implementovať vylepšenia pomocou najnovších technológií do modelu úplne nového. A Storm Limited sa v tomto smere podaril. Všetko od motora, batérie, odolnosti a kvality kolobežky bolo prepracované a konečným výsledkom je elektrická kolobežka, ktorý skutočne patrí k absolútnemu vrcholu. Kolobežka spĺňa papierové parametre deklarované výrobcom, má moderný nadčasový dizajn a je vysoko bezpečná. Môžete sa na ňu spoľahnúť v každej situácii. Ani po rokoch používania sa vám neomrzí a jazda na nej bude vždy neskutočný zážitok.

 

 

minimotors-logo

Servis

Sme autorizovaným predajcom značky Dualtron pre Česko, Slovensko a ďalšie krajiny. Poskytujeme záručný aj pozáručný servis, ktorý je zaisťovaný na všetkých našich pobočkách. Väčšinu náhradných dielov máme na sklade a ostatné diely, vďaka nášmu priamemu napojeniu na výrobcu, vieme zaistiť vo veľmi krátkom čase. Pri kúpe tejto kolobežky sa teda nemusíte obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov. Vďaka našim skúsenostiam a kontaktom si poradíme aj so zložitejšími závadami a diagnostikou.

 

 

O značke

Spoločnosť Minimotors je známa ako jeden z najlepších a najspoľahlivejších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Bola založená v roku 1999 v Pusane (Busane) v Južnej Kórei. Krátko po svojom založení sa spoločnosť preslávila sériovo vyrábanými elektromotormi. Od roku 2010 začala s vývojom a výrobou elektrických kolobežiek ako vynikajúcou alternatívou osobnej mobility k benzínovým jednostopovým vozidlám. Ešte v tom istom roku dodala na trh sériu elektrokolobežiek s názvom Speedway. Z dôvodu veľkého dopytu a s tým spojenej potreby zvýšenia produkcie, presunula spoločnosť Minimotors výrobu do svojej novej továrne v Číne a v roku 2015 dokončila vývoj a začala výrobu nového typu elektrokolobežky s názvom Dualtron Ultra. Vďaka obrovskému úspechu spoločnosť pokračovala s vývojom a výrobou ďalších modelov a modelových radov. V súčasnej dobe spoločnosť ponúka modelové rady Dualtron, Speedway a Futecher, ktoré sú obľúbené medzi nadšencami elektromobility po celom svete a meno Minimotors je tak s elektrickými kolobežkami nerozlučne späté. Hoci neustále vzniká mnoho nových spoločností zaoberajúcich sa elektromobilitou, chýbajú im skúsenosti, ktoré Minimotors nazhromaždil v priebehu rokov. Mnoho z týchto nových spoločností pre nízku kvalitu svojich výrobkov a následný nezáujem trhu od svojich zámerov zase upúšťa. Spoločnosť Minimotors dodáva na svetové trhy produkty tej najvyššej kvality a stala sa tak lídrom v oblasti elektromobility.

10/10
Komfort
6/10
Ľahkosť údržby
120 km/h
Rýchlosť
50,5 kg
Váha
11500 W
Výkon
220 km
Dojazd
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
KERS - rekuperácia
Zvládne terén
Zvládne kopec
Hydraulická brzda vpredu
Motor vzadu
Motor vpredu
Vhodná do mesta
Extrémny výkon
Tempomat
Predné osvetlenie
Zadné osvetlenie
Hydraulická brzda vzadu
Vzduchové kolesá
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 50,5 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 9 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť pred odblokovaním 25 km/h Zatiaľ netestované
Max. konštrukčná rýchlosť 120 km/h Zatiaľ netestované
Špičkový výkon 11500 W Zatiaľ netestované
Dojazd 220 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Výrobca batérie LG články  
      Napätie batérie 84 V  
      Kapacita batérie 45 Ah  
      Energia v batérii 3780 Wh  
      Rekuperácia áno  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom áno  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vpredu 12"  
      Typ kolesa vzadu vzduchové bezdušové  
      Veľkosť kolesa vzadu 12"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie kyvné rameno s elastomérom  
      Zadné zavesenie kyvné rameno s elastomérom  
      Osvetlenie predné, zadné, brzdové a smerovky  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 150 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

DTR.ESCSTMLTD

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe