SXT Ultimate PRO

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

Zvládne
terén
Veľmi
komfortná
Extrémny
výkon

SXT Ultimate PRO

New product

Zlatá stredná cesta medzi výkonnými elektrickými kolobežkami značky SXT s pohonom obidvoch kolies. Celkový výkon 2640 W postačuje na dosiahnutie rýchlosti až 65 km/h. Má hydraulické brzdy, LED osvetlenie, alarm s imobilizérom a vzduchom plnené 10 palcové kolesá. Pri váhe 31,3 kg poskytuje dojazd slušných 50 km.

Cena s DPH

1 999 €vrátane DPH

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Nemecko
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

SXT Ultimate PRO je stredný z trojice extrémnych modelov od značky SXT (Ultimate LITE, Pro, Pro +). Patrí medzi extrémne výkonné modely a vďaka dvom elektrickým motorom s celkovým výkonom 2640 W dosiahne rýchlosť až 65 km/h. Vďaka kvalitnému podvozku so vzduchovými tlmičmi sa nezľakne ani terénu a jazda na nej je mimoriadne pohodlná aj vďaka vzduchom plneným 10 palcovým pneumatikám.

Ultimate PRO ponúka aj možnosť jazdy v ECO režime a tiež možnosť vypnúť jeden motor, ktorá je vhodná na zvýšenie dojazdu a tiež pre začiatočníkov aby si postupne zvykli na jej plný výkon. S váhou 31,3 kg už nejde o úplne ľahkú kolobežku, odvďačí sa však extrémnymi parametrami. Jazda do kopca nerobí tejto kolobežke najmenší problém. Odporúčame iba skúseným jazdcom.


 

Výkon a dojazd

SXT Ultimate PRO má poháňané obidve kolesá, z ktorých každé v sebe ukrýva motor o výkone 1320 W, spolu teda disponuje extrémnym výkonom 2640 W. Ten je prenášaný na cestu pomocou dvoch 10 palcových vzduchom plnených kolies. Vďaka pohonu 2x2 je pánom v každej situácii a to aj v teréne so svetlou výškou až 16 cm. Kolobežka dosiahne rýchlosť až 65 km/h a veľmi dobre zrýchľuje. Dojazd tohto modelu je limitovaný batériou, ktorá je technológie Li-ion a postačí na dojazd 50 km. Batéria má uloženú energiu 1092 Wh, čo zodpovedá pri napätí 60V kapacite 18,2 Ah. Ultimate PRO sa už radí medzi extrémne kolobežky a tomu zodpovedajú aj jej parametre. Jej zrýchlenie nezačne nudiť ani po rokoch používania a nemusíte sa obávať ani naozaj prudkého kopca. Oproti jej menšiemu bratovi Ultimate LITE pracuje s napätím batérie až 60V, ktorá v sebe ukladá o vyše 50% viac energie.

 

Pohodlie

Vzduchom plnené desať palcové kolesá výborne dopĺňa vzduchový podvozok, ktorý je navyše nastaviteľný zmenou tlaku v tlmičoch a ktorý tlmí predné aj zadné koleso. Jazda na vzduchom plnených pneumatikách v spojení so vzduchovými tlmičmi prináša úžasné pohodlie a zvládne aj poriadne rozbité cesty. Tlmiče sú nastaviteľné zmenou tlaku vzduchu, takže si kolobežku viete prispôsobiť svojmu štýlu jazdy a váhe.

Okrem toho je kolobežka vybavená tempomatom, takže aj dlhšie trasy budú o niečo pohodlnejšie. Tempomat sa aktivuje automaticky pokiaľ udržujete rovnakú rýchlosť niekoľko sekúnd a deaktivuje sa automaticky brzdením, alebo naopak pridaním rýchlosti. Kolobežka disponuje portom USB, z ktorého si môžete napríklad za jazdy dobíjať svoj smart-phone, alebo z neho napájať prídavné svetlá. Veľkým plusom je aj vstavaný alarm a imobilizér, takže svoju kolobežku môžete na chvíľku spustiť bez obáv z dohľadu. Kolobežka umožňuje štart z miesta bez potreby odrazenia, čo určite poteší skúsenejších jazdcov a pri štarte do kopca, či v teréne.

 

Bezpečnosť

SXT Ultimate PRO výborne brzdí vďaka dvom hydraulickým 160 mm kotúčovým brzdám značky NUTT. Ide tak o upgrade oproti verzii LITE, ktorá má 120 mm kotúče s hybridným spôsobom brzdenia. K bezpečnosti prispieva aj vzduchový nastaviteľný podvozok, ktorý sa skladá z dvoch tlmičov, na každom kolese je jeden. Ten skvele tlmí nerovnosti, čo prispieva k lepšej trakcii a brzdeniu. Kolobežka má nosnosť 120 kg a tá sa nesmie prekračovať práve kvôli dimenziám tlmičov. Disponuje predným a zadným osvetlením v platforme kolobežky, v ktorom je integrované aj brzdové svetlo. Vzduchom plnené pneumatiky prispievajú k bezpečnejšej jazde na zlom povrchu, ale treba si dávať pozor na správny tlak v pneumatikách. Určite poteší aj vstavaný alarm a imobilizér, ktorý sa ovláda pribaleným diaľkovým ovládačom, podobne ako auto.Dizajn

Industriálny minimalistický dizajn SXT Ultimate PRO jej dodáva až armádny nádych, keď je výzor podriadený funkčnosti a robustnosti. Ostré hrany, obdĺžniková platforma a kovová nášľapná plocha schovávajúca tlmič sa na nič nehrajú a navzájom utvárajú ucelený dojem funkcionality a pevnosti. Neobvyklé je umiestnenie brzdových kotúčov, pretože predný je na pravej strane a zadný na ľavej strane kolobežky. Brzdové strmene a páčky sú v rovnakej čiernej farbe ako celé telo kolobežky a zdôrazňujú jej športový charakter. Potrebná kabeláž je pomerne dobre integrovaná do tela a zbytočne neruší jej vzhľad. Rovnako dobre sú schované aj tlmiče, ktoré sú integrované a vďaka ich čiernej farbe nenápadné. Určite nejde o dizajnové veľdielo, ale niekedy je krása v jednoduchosti a funkčnosti. Čierna farba je použitá takmer všade a dopĺňa ju iba kovovo strieborná farba kotúčov, skrutiek, diskov a prechodiek hydraulických bŕzd. SXT sa pri tomto modeli drží starej múdrosti, že čiernou nič nepokazíte, pretože je nadčasová a elegantná.

 

Využitie a praktickosť

Nejde o typickú spratnú mestskú kolobežku. Jej váha je 31,3 kg, takže ju určite nebudete radi nosiť po schodoch. Na druhú stranu medzi kolobežkami s veľkým výkonom ide stále o jednu z tých menších a ľahších, takže stále ju dokážete preniesť ak je to potrebné. Vzduchový podvozok zabezpečí dostatočné tlmenie nerovností a vibrácií z jazdy s čím mu pomáhajú aj desať palcové vzduchom plnené pneumatiky. Táto kombinácia zabezpečuje extrémne pohodlnú jazdu. Široké riadidlá sú síce výhodou, pretože máte kolobežku lepšie pod kontrolou, avšak Ultimate PRO ich má pevné a rúčky sa nedajú sklopiť, preto je kolobežka pomerne široká aj po zložení tyče riadenia. Zmestíte ju aj do kufra bežného auta, ale veľa miesta už nezostane a preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení. Vzhľadom na vysoký výkon, pohon oboch kolies a slušnú svetlú výšku nepohrdne ani terénom, či prudším kopcom. Dojazd 50 km je postačujúci pre väčšinu jazdcov. Ide o extrémne výkonný model, ktorý nie je pre každého a vyžaduje skúseného jazdca, ktorý jazdí s rozumom.

Naše hodnotenie

SXT Ultimate PRO je výkonná kolobežka s pohonom obidvoch kolies, ktoré sú s dušou a plnené vzduchom s rozmerom desať palcov. O pohodlie sa stará vzduchový nastaviteľný podvozok, ktorý v spojení s vzduchom plnenými kolesami poskytuje mimoriadne pohodlnú jazdu. Pohodlie z jazdy ostro kontrastuje s extrémnymi parametrami tohto stroja, ktorý zvládne rýchlosť až 65 km/h. Na rozdiel od svojho menšieho brata ponúka Ultimate PRO slušný dojazd až 50 km. O ten sa stará 60 V 18,2 Ah Li-ion batéria s uloženou energiou 1092 Wh. Pokiaľ tak máte v pláne aj stredne dlhé výlety a hľadáte veľmi výkonnú, bezúdržbovú kolobežku, ktorá dokáže ísť až 65 km/h a má zároveň kvalitné brzdy, Ultimate PRO od SXT môže byť pre vás tá správna voľba. Na tomto modeli poteší aj vstavaný alarm s imobilizérom a diaľkovým ovládaním, tempomat a tiež možnosť dobíjať svoj telefón cez USB konektor. Ak seriózne uvažujete nad týmto modelom, pozrite si pred kúpou ešte jeho konkurenciu, najmä modely ZERO 10X a INOKIM OXO, ktoré ku vašej plánovanej kúpe môžu mať čo povedať. Všetky tieto modely odporúčame iba pre zodpovedných a skúsených jazdcov.

 

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre celú strednú Európu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe a Brne a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

Porovnanie výkonných kolobežiek s pohonom 2x2

Parameter SXT Ultimate LITE SXT Ultimate PRO SXT Ultimate PRO + ZERO 8X ZERO 10X INOKIM OXO ZERO 11X
Max. rýchlosť 50 km/h 65 km/h 80 km/h 55 km/h 65 km/h 65 km/h 95 km/h
Výkon 2000 W 2640 W 3600 W 3200 W 3200 W 2600 W 3600 W
Váha 28 kg 31,3 kg 41,64 kg 33 kg 35 kg 33,5 kg 54 kg
Dojazd 28 km 50 km 50 km 65 km 110 km 100 km 150 km
Napätie batérie 48 V 60 V 60 V 52 V 52 V 60 V 72 V
Energia batérie 720 Wh 1092 Wh 1380 Wh 780 Wh 1196 Wh 1536 Wh 2304 Wh
Podvozok 2x vzduchový tlmič 2x vzduchový tlmič 2x vzduchový tlmič 2x hydraulický tlmič + pružina 2x hydraulický tlmič + pružina nastaviteľný skrutný blok 2x hydraulický tlmič + pružina
Pneumatiky 8 palcov 10 palcov 11 palcov 8 palcov 10 palcov 10 palcov 11 palcov
Max. záťaž 100 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg
Brzdy disková hybridná disková hydraulická disková hydraulická disková mechanická disková hydraulická disková hydraulická disková hydraulická
9/10
Komfort
4/10
Ľahkosť údržby
31,3 kg
Váha
2640 W
Výkon
50 km
Dojazd
65 km/h
Rýchlosť
Zadné osvetlenie
Predné osvetlenie
Zvládne kopec
Vzduchové kolesá
Dobre skladateľné
Hydraulická brzda vpredu
Hydraulická brzda vzadu
Motor vzadu
Motor vpredu
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Extrémny výkon
Tempomat
Zvládne terén
Štart z nuly
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 31,3 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 9 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť 65 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 2640 W Zatiaľ netestované
Dojazd 50 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 122 cm  
      Výška 120 cm  
      Šírka 61 cm  
      Dĺžka zložená 126 cm  
      Výška zložená 44 cm  
      Šírka zložená 61 cm  
      Rázvor 97 cm  
      Svetlá výška 16 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 60 V  
      Kapacita batérie 18,2 Ah  
      Energia v batérii 1092 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom zvoliteľný  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda kotúčová hydraulická  
      Zadná brzda kotúčová hydraulická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie vzduchové pruženie  
      Zadné zavesenie vzduchové pruženie  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.24 on the scale 1 - 5 based on 17 customer reviews
Overený nákup

Vrelo odporúčam. Podľa mňa najlepšia od tejto značky. Pre mňa je už Pro+ naozaj veľká a nevyužiteľná.
Výkonu má táto "menšia" až až...

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Stale je to pre mna najlepsia volba. Testoval som INOKIM a moja ultimejtka mi prisla lepsia.
To ze ide od nuly a hned je jej obrovskou vyhodou hlavne ked zastanete v kopci a snazite sa rozbehnut.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Beham s nou vsade. Nemozem ju vynachvalit. Odporucam kazdemu kto uvazuje nad kupou velkej kolobezky a naozajstne realne vozenie.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Pohon 2x2 je asi najväčšou výhodou. Keď ten motor zatiahne, je to fakt cítiť.
Nemám problém s kopcami.

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Mimoriadne dobry stroj. Som velmi prekvapeny. To co s tym treba robit ked to pride v krabici je trochu moc, ale pokial viete zapojit par konektorov tak sa mozete bezproblemov vozit. Jazda na tom je fakt navykova

Celková spokojnosť
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

SXT.ESCULTPR

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe