SXT Ultimate LITE

Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Vysoký
výkon

Vhodná
do mesta
Zvládne
terén
Vysoký
výkon

SXT Ultimate LITE

SXT.ESCULTLT

New product

Najmenšia z výkonných SXT elektrických kolobežiek s pohonom obidvoch kolies. Celkový výkon 2000 W postačuje na dosiahnutie rýchlosti až 50 km/h. Má hydraulické brzdy, LED osvetlenie, alarm s imobilizérom a plné 8 palcové kolesá. Za pomerne nízku váhu 28 kg platí menším dojazdom, ktorý je iba 28 km.

Cena s DPH

1 499 €vrátane DPH

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Nemecko
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

SXT Ultimate LITE je najmenší z trojice extrémnych modelov od značky SXT (Ultimate LITE, Pro, Pro +). Patrí medzi mimoriadne výkonné modely a vďaka dvom elektrickým motorom s celkovým výkonom 2000 W dosiahne rýchlosť až 50 km/h. Vďaka kvalitnému podvozku so vzduchovými tlmičmi sa nezľakne ani terénu a jazda na nej je pomerne pohodlná aj napriek pevným 8 palcovým pneumatikám.

Ultimate LITE ponúka aj možnosť jazdy v ECO režime a tiež možnosť vypnúť jeden motor, ktorá je vhodná na zvýšenie dojazdu a tiež pre začiatočníkov aby si postupne zvykli na jej plný výkon. S váhou 28 kg patrí medzi ľahšie modely s pohonom 2x2, za čo však platí menším dojazdom. Výhodou sú menšie rozmery a lepšia skladnosť.


Výkon a dojazd

SXT Ultimate LITE má poháňané obidve kolesá, z ktorých každé v sebe ukrýva motor o výkone 1000 W, spolu teda disponuje slušným výkonom 2000 W. Ten je prenášaný na cestu pomocou dvoch 8 palcových plných kolies. Vďaka pohonu 2x2 je pánom v každej situácii a to aj v teréne so svetlou výškou 12 cm. Kolobežka dosiahne rýchlosť až 50 km/h a vďaka menším kolesám veľmi dobre zrýchľuje. Dojazd tohto modelu je limitovaný batériou, ktorá je technológie Li-ion a postačí na dojazd 28 km. Batéria má uloženú energiu 720 Wh, čo zodpovedá pri napätí 48 V kapacite 15 Ah. Ultimate LITE síce nie je tá najextrémnejšia z extrémnych kolobežiek, ale je o to praktickejšia a príjemnejšia na každodenné používanie. Navyše jej zrýchlenie nezačne nudiť ani po rokoch používania a nemusíte sa obávať ani prudkého kopca.

 


Pohodlie

Plné osem palcové kolesá výborne dopĺňa vzduchový podvozok, ktorý je navyše nastaviteľný zmenou tlaku v tlmičoch a ktorý tlmí predné aj zadné koleso. Jazda na vzduchom plnených pneumatikách by bola o niečo pohodlnejšia, to však nahrádza Ultimate LITE dobrým pocitom, že nemôžete dostať defekt, čo samozrejme prispieva k pohodliu a dobrému pocitu, že nemusíte nič riešiť. Tlmiče sú nastaviteľné zmenou tlaku vzduchu, takže si kolobežku viete prispôsobiť svojmu štýlu jazdy a váhe.

Okrem toho je kolobežka vybavená tempomatom, takže aj dlhšie trasy budú o niečo pohodlnejšie. Tempomat sa aktivuje automaticky pokiaľ udržujete rovnakú rýchlosť niekoľko sekúnd a deaktivuje sa automaticky brzdením, alebo naopak pridaním rýchlosti. Kolobežka disponuje portom USB, z ktorého si môžete napríklad za jazdy dobíjať svoj smart-phone, alebo z neho napájať prídavné svetlá. Veľkým plusom je aj vstavaný alarm a imobilizér, takže svoju kolobežku môžete na chvíľku spustiť bez obáv z dohľadu.


Bezpečnosť

SXT Ultimate LITE výborne brzdí vďaka dvom hybridným 120 mm kotúčovým brzdám. Hybridné brzdy kombinujú výhody klasických mechanických lankových kotúčových bŕzd s tými hydraulickými. Z brzdovej páčky tak síce ide klasické lanko, to však stláča hydraulický brzdový valec, ktorý je integrovaný v strmeni. K bezpečnosti prispieva aj vzduchový nastaviteľný podvozok, ktorý sa skladá z dvoch tlmičov, na každom kolese je jeden. Ten skvele tlmí nerovnosti, čo prispieva k lepšej trakcii a brzdeniu. Kolobežka má nosnosť 100 kg a tá sa nesmie prekračovať práve kvôli dimenziám tlmičov. Disponuje predným a zadným osvetlením v platforme kolobežky, v ktorom je integrované aj brzdové svetlo. Výhodou je, že na plných kolesách nemôžete dostať defekt a nemusíte kontrolovať tlak v pneumatikách, takže je kolobežka vždy pripravená na jazdu. Určite poteší aj vstavaný alarm a imobilizér, ktorý sa ovláda pribaleným diaľkovým ovládačom, podobne ako auto.

 

Dizajn

SXT Ultimate LITE zaujme neobvykle širokými 8 palcovými kolesami, ktoré jej dávajú unikátny vzhľad a zároveň poskytujú dobrú stabilitu aj vo vyšších rýchlostiach. Industriálny minimalistický dizajn tejto kolobežky jej dodáva až armádny nádych, keď je výzor podriadený funkčnosti a robustnosti. Ostré hrany, obdĺžniková platforma a kovový blatník kombinovaný s nášľapnou plochou sa na nič nehrajú a navzájom utvárajú ucelený dojem funkcionality a pevnosti. Neobvyklé je umiestnenie brzdových kotúčov, pretože predný je na pravej strane a zadný na ľavej strane kolobežky. Brzdové strmene vo výraznej farbe kontrastujú s inak úplne čiernym telom kolobežky a zdôrazňujú jej športový charakter. Potrebná kabeláž je pomerne dobre integrovaná do tela a zbytočne neruší jej vzhľad. Rovnako dobre sú schované aj tlmiče, ktoré sú integrované a vďaka ich čiernej farbe nenápadné. Určite nejde o dizajnové veľdielo, ale niekedy je krása v jednoduchosti a funkčnosti.

 

Využitie a praktickosť

Nejde o typickú spratnú mestskú kolobežku. Jej váha je 28 kg, takže ju určite nebudete radi nosiť po schodoch. Na druhú stranu medzi kolobežkami s veľkým výkonom ide o jednu z tých menších a ľahších, takže stále ju dokážete preniesť ak je to potrebné. Pevné kolesá vám dodávajú istotu, že po ceste nedostanete defekt a vždy dorazíte včas. Jednoducho máte o starosť menej a vzduchový podvozok zabezpečí dostatočné tlmenie nerovností a vibrácií z jazdy. Široké riadidlá sú síce výhodou, pretože máte kolobežku lepšie pod kontrolou, avšak Ultimate LITE ich má pevné a rúčky sa nedajú sklopiť, preto je kolobežka pomerne široká aj po zložení tyče riadenia. Zmestíte ju aj do kufra bežného auta, ale veľa miesta už nezostane a preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení. Vzhľadom na vysoký výkon a pohon oboch kolies nepohrdne ani terénom, či prudším kopcom. Nižšia váha na svoj výkon sa žiaľ prejavuje aj nižším dojazdom 28 km, ktorý však postačí pre väčšinu jazdcov.


Naše hodnotenie

SXT Ultimate LITE je výkonná kolobežka s pohonom obidvoch kolies, ktoré sú plné a nemôže tak dostať defekt. O pohodlie sa stará vzduchový nastaviteľný podvozok, ktorý vyvažuje menej pohodlné kolesá. Na svoj výkon a výbavu je pomerne ľahká, váži 28 kg, daňou za nižšiu váhu je však aj nižší dojazd, ktorý je v tejto výkonnostnej kategórii podpriemerných 28 km. O ten sa stará 48 V 15 Ah Li-ion batéria s uloženou energiou 720 Wh. Pokiaľ však nemáte na pláne veľmi dlhé výlety a hľadáte čím ľahšiu, veľmi výkonnú, bezúdržbovú kolobežku, ktorá dokáže ísť až 50 km/h a má zároveň kvalitné brzdy, Ultimate LITE od SXT bude pre vás tá správna voľba. Na tomto modeli poteší aj vstavaný alarm s imobilizérom a diaľkovým ovládaním, tempomat a tiež možnosť dobíjať svoj telefón cez USB konektor. Ak seriózne uvažujete nad týmto modelom, pozrite si pred kúpou ešte jeho konkurenciu, najmä model ZERO 8X, ktorý ku vašej plánovanej kúpe môže mať čo povedať.

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Ukrajinu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne, Bratislave a Užhorode. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe, Brne, Užhorode a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

Porovnanie výkonných kolobežiek s pohonom 2x2

Parameter SXT Ultimate LITE SXT Ultimate PRO SXT Ultimate PRO + ZERO 8X ZERO 10X INOKIM OXO ZERO 11X
Max. rýchlosť 50 km/h 65 km/h 80 km/h 55 km/h 65 km/h 65 km/h 95 km/h
Výkon 2000 W 2640 W 3600 W 3200 W 3200 W 2600 W 3600 W
Váha 28kg 31,3 kg 41,64 kg 33 kg 35 kg 33,5 kg 54 kg
Dojazd 28 km 50 km 50 km 65 km 110 km 100 km 150 km
Napätie batérie 48 V 60 V 60 V 52 V 52 V 60 V 72 V
Energia batérie 720 Wh 1092 Wh 1380 Wh 780 Wh 1196 Wh 1536 Wh 2304 Wh
Podvozok 2x vzduchový tlmič 2x vzduchový tlmič 2x vzduchový tlmič 2x hydraulický tlmič + pružina 2x hydraulický tlmič + pružina nastaviteľný skrutný blok 2x hydraulický tlmič + pružina
Pneumatiky 8 palcov 10 palcov 11 palcov 8 palcov 10 palcov 10 palcov 11 palcov
Max. záťaž 100 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg
Brzdy disková hybridná disková hydraulická disková hydraulická disková mechanická disková hydraulická disková hydraulická disková hydraulická
7/10
Komfort
7/10
Ľahkosť údržby
28 kg
Váha
2000 W
Výkon
28 km
Dojazd
50 km/h
Rýchlosť
Vhodná do mesta
Zadné osvetlenie
Predné osvetlenie
Zvládne kopec
Voľnobežka
Dobre skladateľné
Hydraulická brzda vpredu
Hydraulická brzda vzadu
Motor vzadu
Motor vpredu
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Vysoký výkon
Tempomat
Zvládne terén
Štart z nuly
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 28 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 7,5 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť 50 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 2000 W Zatiaľ netestované
Dojazd 28 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Krútiaci moment 34 Nh  
      Dĺžka 117 cm  
      Výška 114 cm  
      Šírka 60 cm  
      Dĺžka zložená 120 cm  
      Výška zložená 42 cm  
      Šírka zložená 60 cm  
      Rázvor 100 cm  
      Svetlá výška 12 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 48 V  
      Kapacita batérie 15 Ah  
      Energia v batérii 720 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania prstová páčka  
      Tempomat áno  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom zvoliteľný  
      Pohon pohon predného aj zadného kolesa  
      Predná brzda disková hybridná (mechanická + hydraulická)  
      Zadná brzda disková hybridná (mechanická + hydraulická)  
      Typ kolesa vpredu plné  
      Typ kolesa vzadu plné  
      Veľkosť kolesa vpredu 8"  
      Veľkosť kolesa vzadu 8"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie vzduchové pruženie  
      Zadné zavesenie vzduchové pruženie  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 100 kg  
      Odporúčaný tlak v pneumatikách -  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.42 on the scale 1 - 5 based on 9 customer reviews
Overený nákup

Dobry vykon ale tie tlmice su dost makke, nemam na to pumpu aby som natlacil taky tlak

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Nemali ju na predajni, vyskusal som zero 8X, predajca hovoril ze je to takmer rovnake, nakoniec som ju objednal u nich.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Je to podobne ako zero 8X, Toto sa mi ale pacilo viac. Parametre su podobne

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie
Overený nákup

Maximalna spokojnost. Azda by som len vytkol male kolesa, inak parada.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Dobra volba. myslim ze pomer vaha, vykon su na dobrej urovni.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe