SXT MAX eKFV

Vhodná
do mesta
Vysoká
spoľahlivosť

Vhodná
do mesta
Vysoká
spoľahlivosť

SXT MAX eKFV

SXT.ESCMX

New product

Veľmi robustná kolobežka so zvýšenou odolnosťou a pevnosťou, ktorá má ako jedna z mála kolobežiek IP certifikáciu voči vplyvom prostredia. Spĺňa požiadavky nemeckého zákona eKFV a jej maximálna rýchlosť je preto obmedzená na 20 km/h. Má 690 W motor, ktorý zvládne aj kopec a dojazd 40 km.

Cena s DPH

1 100 €vrátane DPH

- +

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť modelu

Eshop
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Bratislava
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Bratislava Sklad
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Brno
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Praha
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Nemecko
Pripravené k expedícii. Bežná doba dodania 3 - 5 dní.
Voltride Central
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Voltride Servis
Na predajni po preposlaní (3 - 5 dni)
Zistiť viac
 • Doživotná zľava 50% na servis
 • Zľava 10% na náhradné diely
 • Zľava 10% na náhradnú batériu
 • Prvý servis úplne zadarmo
 • Zľava na ďalší nákup
 • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
 • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

Čo je to eKFV?


Je to smernica o malých elektrických vozidlách, ktorá bola uvedená do platnosti v Nemecku v júni 2019 a ktorá reguluje využívanie malých elektrických vozidiel, akými sú napríklad elektrické kolobežky na verejných komunikáciách v Nemecku. Vyžaduje, aby vozidlá spĺňali napríklad tieto požiadavky:

 • musia mať dve nezávislé brzdy, pričom ak jedna zlyhá, druhá musí naďalej brzdiť predpísanou silou
 • musia mať predpísané osvetlenie spĺňajúce určené parametre viditeľnosti
 • musia mať žlté odrazky na bočnej strane vozidla
 • musia mať aspoň jeden zvonček (klaksón)
 • limitovanú maximálnu rýchlosť na 20 km/h
 • nesmú presiahnuť váhu 55 kg a výkon 500 W
 • musia mať držiak na miniatúrnu ŠPZ, ktorá sa vydáva spolu s poistením

Takéto vozidlá musia dodržiavať rovnaké predpisy ako cyklisti. Nie je vyžadovaný vodičský preukaz a minimálny vek je 14 rokov, prilba nie je povinná, ale je odporúčaná. Tieto vozidlá v Nemecku majú primárne využívať cyklotrasy, ak tieto nie sú k dispozícii, môžu ísť po ceste pre autá. Je možné s nimi jazdiť aj na chodníkoch, ale nemala by byť prekročená rýchlosť chôdze (cca 5 km/h) a nesmú byť ohrození chodci. Je nutné mať uzavreté povinné zmluvné poistenie (ktoré stojí cca 25 - 50 € ročne). Porušenie týchto predpisov, alebo jazda na zariadení nesplňajúcom tieto predpisy v Nemecku môže byť pokutovaná políciou do 70 €.

 

SXT MAX je odpoveďou pre tých, ktorí hľadajú robustnú kolobežku so zvýšenou odolnosťou voči vplyvom prostredia s vysokou pevnosťou spĺňajúcu nemecký zákon eKFV o regulácii malých elektrických vozidiel. Pokiaľ sa vám zdá povedomá - áno máte pravdu, pretože ide o kolobežku, ktorú používa najväčší systém zdieľaných kolobežiek Lime (najnovší Lime model Gen 3), ale upravenú pre koncového používateľa. Lime pôsobí takmer po celom svete vo viac ako 30 krajinách a vyše 120 mestách a prevádzkuje viac ako 100 tisíc elektrických kolobežiek, preto v Lime vedia, ako vyrobiť kolobežku, ktorá toho vydrží viac, ako je bežné. Vďaka tomu je SXT MAX jeden z najstabilnejších, najodolnejších a najtrvácnejších modelov, ktorý znesie napríklad aj pobyt na daždi.

 

Výkon a dojazd

SXT MAX spĺňa eKFV zákon z Nemecka, preto je jej rýchlosť elektronicky limitovaná na maximálne 20 km/h. Nízka maximálna rýchlosť však automaticky neznamená aj nízky výkon, ten je slušných 690 W, vďaka čomu kolobežka zvládne aj stúpanie s ťažším jazdcom. Je vybavená 36 V 12,8 Ah líthiviou batériou, čo zodpovedá uloženej energii 460,8 Wh. Tá kolobežke vystačí na dojazd 40 km. Nabíja sa prúdom 2A a nabíjanie z nuly trvá približne 6 hodín.

Pohodlie

Vďaka 10 palcovým kolesám a zdvojenému prednému tlmiču je kolobežka pohodlnejšia, ako by sa mohlo na papieri zdať. Má síce plné kolieska a pevnú zadnú nápravu, nedosahuje však tak vysokých rýchlostí aby sa to stalo problémom. Vďaka rozmerným blatníkom zvládne aj jazdu po vlhkom povrchu. K pohodliu prispieva aj bočný stojan a až tri brzdy, vďaka ktorým môžete jazdiť bez obáv o to, či bezpečne zabrzdíte.

 

Bezpečnosť

SXT MAX určite patrí medzi najbezpečnejšie kolobežky na trhu, čo je čiastočne zabezpečené obmedzením maximálnej rýchlosti na 20 km/h, ale najmä brzdami. Brzdy má totiž tri, čo je určite nadštandard. Dve sú bubnové, každá na jednom kolese a tretia je elektromagnetická, keď kolobežka brzdeniu pomáha aj motorom. Tá sa aktivuje automaticky pri použití mechanických bŕzd. Pokiaľ aj predná bubnová brzda z nejakého dôvodu zlyhá, stále bude brzdiť aj samotný motor. To samozrejme tiež prispieva k dlhšej životnosti brzdového obloženia. MAX je tiež vybavená osvetlením integrovaným do tela kolobežky a navyše aj bočnými odrazkami, ktoré sú v Nemecku povinné podľa eKFV. Vďaka plným kolieskam nemôžete dostať defekt a nemusíte kontrolovať tlak v pneumatikách, navyše majú pomerne dobrú priľnavosť. Bezpečnosti pomáha aj predný zdvojený tlmič, ktorý obmedzuje prenos vibrácií a nárazov do riadidiel, vďaka čomu máte kolobežku vždy pod kontrolou. Telo kolobežky je robustné a celokovové (pevný hliník), takže žiadne plasty ktoré prasknú, alebo sa opotrebujú.

Zvýšená odolnosť

Takmer žiadne modely elektrických kolobežiek na trhu nemajú oficiálnu vode odolnosť a v manuáloch majú zdôraznené, že nesmú prísť do styku s vodou. Utopené kolobežky riešime v našom servise ako najčastejší prípad a opravy občas bývajú drahé, pretože takéto poruchy nepokrýva záruka od výrobcov. Keďže je SXT MAX založená na modeli určenom pre zdieľané kolobežky Lime, ťaží aj z ich zvýšenej vode odolnosti, pretože zdieľané kolobežky často stoja len tak na daždi. Riadiaca jednotka je s certifikáciou IP67 - úplne odolná voči prachu a odolná voči ponoreniu pod hladinu do hĺbky 1 m. Batéria má certifikáciu IP54 - čo značí odolnosť voči prachu a špliechajúcej vode. To znamená, že nemá certifikáciu na ponorenie pod vodu, ani na prúd vody so zvýšeným tlakom (vysokotlakový čistič nezvládne!), ale je odolná voči bežnému dažďu. To je obrovská výhoda, ktorou sa oficiálne nemôže pochváliť takmer žiadna iná kolobežka. Celá kolobežka je postavená tak, aby dlhé roky bez problémov zvládala mestskú džungľu a dlhé presuny po nej, a to jednak po stránke mechanickej odolnosti, zvýšenej odolnosti voči vode, ale aj z pohľadu odolnosti použitej elektroniky. Ponárať ju ale prosím neskúšajte, už to za nás vyskúšali v Scooterhelden Berlin, kde ju hodili do rieky na 5 minút a nedopadlo to dobre, takže na elektrické kolobežky pre potápačov si ešte budeme musieť počkať...

 

Využitie a praktickosť

S váhou 23 kg určite nejde o najľahšiu výkonnú elektrickú do mesta, tejto kategórii stále kraľuje výrobca E-Twow. Ide však o rozumnú bezstarostnú alternatívu s pomerne pohodlným podvozkom, mechanickou prednou a zadnou brzdou, elektrickou brzdou a najmä väčším dôrazom na bezpečnosť. Kolobežka je robustná a celokovová, čo sa samozrejme prejavilo na váhe, opláca to však celkovou pevnosťou a bezstarostnosťou. 10 palcové kolesá sú výbornou voľbou aj do horších podmienok a prispievajú ku komfortu z jazdy. SXT MAX je na rozdiel od jej Lime predlohy skladateľná, takže ide poľahky previezť v kufri auta, alebo vo vlaku, keďže zložená zaberá oveľa menej miesta. Veľkou výhodou je aj vysoká spoľahlivosť, ktorá prispieva k dobrému pocitu, že vás SXT MAX vždy dovezie tam, kam potrebujete.

 

Naše hodnotenie

Ide o rozumné riešenie pre tých, ktorí sú ochotní akceptovať vyššiu váhu a nízku rýchlosť výmenou za vyššiu bezpečnosť a bezstarostnosť. 20 km/h mnohým jazdcom bohate postačuje, ale rozhodnutie, či postačí aj vám je na vás. Tento rýchlostný limit je vyžadovaný v Nemecku a nie je spôsobený nízkym výkonom samotnej kolobežky, tá preto vďaka 690 W motoru zvládne aj stúpanie do kopca. Ak nie je pre vás elektrická kolobežka hobby, ale beriete ju iba ako praktický dopravný prostriedok, môže byť MAX pre vás dobrá voľba, pretože si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, má slušný výkon aj dojazd a zrejme vám 20 km/h na presuny po meste postačí. Navyše sa o ňu nemusíte báť pokiaľ zaprší. MAX môže byť dobrá voľba aj pre firmy, ktoré chcú pre svojich zamestnancov zabezpečiť moderný spôsob prepravy po meste, ale za dodržania maximálnej možnej bezpečnosti. Navyše kolobežka zvládne aj drsnejšie zaobchádzanie jazdcov, ktorí sa k nej nemusia vždy správať ako k vlastnej, čo minimalizuje potrebnú údržbu a predlžuje jej životnosť.

 

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Ukrajinu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne, Bratislave a Užhorode. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe, Brne, Užhorode a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

 

4/10
Komfort
9/10
Ľahkosť údržby
23 kg
Váha
690 W
Výkon
40 km
Dojazd
20 km/h
Rýchlosť
Vhodná do mesta
Zadné osvetlenie
Predné osvetlenie
Zvládne kopec
Voľnobežka
Dobre skladateľné
Brzda vpredu
Brzda vzadu
Motor vpredu
Odpružený podvozok vpredu
Vysoká spoľahlivosť
 
Data sheet
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 23 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 6 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť 20 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 690 W Zatiaľ netestované
Dojazd 40 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Min. rýchlosť obmedzovača 10 km/h  
      Max. rýchlosť obmedzovača 20 km/h  
      Krútiaci moment 22 Nm  
      Dĺžka 117,8 cm  
      Výška 119,4 cm  
      Šírka 50 cm  
      Dĺžka zložená 117,8 cm  
      Výška zložená 56,7 cm  
      Šírka zložená 50 cm  
      Rázvor 91 cm  
      Typ motoru bezuhlíkový (BLDC) v kolese  
      Typ batérie Li-Ion  
      Napätie batérie 36 V  
      Kapacita batérie 12,8 Ah  
      Energia v batérii 460,8 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania palcová páčka  
      Tempomat nie  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Pohon predný náhon  
      Predná brzda bubnová + elektrická  
      Zadná brzda bubnová  
      Typ kolesa vpredu plné  
      Typ kolesa vzadu plné  
      Veľkosť kolesa vpredu 10"  
      Veľkosť kolesa vzadu 10"  
      Odpruženie vpredu  
      Predné zavesenie zdvojený tlmič  
      Zadné zavesenie pevné (bez odpruženia)  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Max. záťaž 120 kg  
      Odporúčaný tlak v pneumatikách -  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Overený nákup

Je fakt veľmi ťažká, asi som precenil svoje sily. Myslela som si že to bude v pohode, možno si len musím zvyknúť. S výkonom som OK.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe