Veľmi
komfortná
Nižšia
spoľahlivosť
Veľmi
ťažká

Veľmi
komfortná
Nižšia
spoľahlivosť
Veľmi
ťažká

Veľká kolobežka od SXT s odnímateľným sedadlom s výkonom až 1600 W, s maximálnym dojazdom 60 km a maximálnou rýchlosťou 55 km/h. Má rokmi overenú konštrukciu, ktorá zvládne aj terén a dlhšie trasy.

`

SXT 1600 XL

New product

Product Options
Batéria: *
576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
+ 583 €
1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion
+ 855 €
Farba: *
 
 
Cena s DPH

799 €vrátane DPH

  • 576 Wh (48 V 12 Ah) Olovená
  • 960 Wh (48 V 20 Ah) LiFePO4
  • 1440 Wh (48 V 30 Ah) Li-ion

Garancia najlepšej ceny

Našli ste lepšiu cenu?

Kontaktujte nás

Dostupnosť vybraného modelu

V závislosti od konfigurácie produktu

Eshop
Nedostupné
Bratislava
Nedostupné
Bratislava Sklad
Nedostupné
Brno
Nedostupné
Praha
Nedostupné
Nemecko
Nedostupné
Voltride Central
Nedostupné
Voltride Servis
Nedostupné
Zistiť viac
  • Doživotná zľava 50% na servis
  • Zľava 10% na náhradné diely
  • Zľava 10% na náhradnú batériu
  • Prvý servis úplne zadarmo
  • Zľava na ďalší nákup
  • Bezpečnostné prehliadky zadarmo
  • Certifikát originality
Všetky dôležité

Informácie o produkte

 
Popis

 

Obor medzi kolobežkami, ktorý stiera hranicu medzi elektrickou kolobežkou a ľahkým skútrom. Patrí medzi výkonné modely, pričom motor poháňa cez reťaz zadné koleso a poskytuje výkon 1600 W. Je možné vybrať si z troch batérií podľa požadovanej váhy a najmä dojazdu. Dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Maximálny dojazd má až 60 km s 30 Ah Li-ion batériou.

Táto kolobežka umožňuje pohodlnú jazdu, pričom ako jedna z mála je vybavená ľahko odnímateľným sedadlom. SXT 1600 XL má veľké 11 palcové vzduchom plnené kolesá, vďaka čomu je skutočne pohodlná a zvládne aj ľahší terén. Poháňané je zadné koleso, pričom o prenos výkonu sa stará reťaz. Pohodlie zabezpečuje podvozok, ktorý má vzadu zdvojené tlmiče s pružinami a vpredu tlmič s pružinou.

 

 

Výkon a dojazd

Výkon je 1600 W, prenášaný na zadné koleso pomocou reťaze a postačí na maximálnu rýchlosť 55 km/h. Dojazd veľmi závisí od zvolenej batérie, pričom 1600 XL umožňuje voľbu až z troch rôznych batérií. Všetky majú spoločné napätie 48V, ale tam sa podobnosti medzi nimi končia. Najlacnejšia, ale zároveň najťažšia a s najmenším dojazdom je klasická olovená batéria, akú poznáte z automobilov. Má kapacitu 12 Ah a teda uloženú energiu 576 Wh. Váha kolobežky s touto batériou je 48,2 kg a dojazd cca 20 km, doba nabíjania je približne 8 hodín. Drahšou možnosťou je zvoliť batériu technológie LiFePO4 s kapacitou 20 Ah a celkovou energiou 960 Wh. Tá zvládne dojazd približne 40 km a kolobežke klesne váha na 39,3 kg, takže takmer o 9 kilogramov. Pozor však na dobu nabíjania, pretože batérie LiFePO4 sa nabíjajú pomalšie, tá je až 10 hodín. Najdrahšia, ale zároveň najlepšia možnosť je zvoliť Li-ion batériu s kapacitou až 30 Ah, čo zodpovedá 1440 Wh, ktorá sa nabije za 6 hodín a umožní dojazd až okolo 60 km. Váha s touto batériu mierne stúpne na 40,2 kg. Všetky verzie majú možnosť jazdy na ECO režim, ktorý sa aktivuje červeným tlačidlom pri otočnej rukoväti a zníži výkon motora na cca 850 W. V ECO režime je možné očakávať predĺženie dojazdu o ďalších 10 - 20 km podľa batérie, terénu, či váhy jazdca.

 

Pohodlie

SXT 1600 XL sa radí medzi pohodlné kolobežky, a to najmä vďaka kvalitnému podvozku. Predné aj zadné koleso je odpružené, pričom zadné má zdvojený nastaviteľný tlmič s pružinou a predné jeden nastaviteľný tlmič s pružinou. Kombinácia tlmiča aj pružiny zabezpečuje veľmi príjemnú jazdu, ku ktorej ešte prispievajú veľké 11 palcové vzduchom plnené pneumatiky. Vďaka nízko uloženej batérii je ťažisko nízko a preto sa s kolobežkou dobre jazdí a tá sa správa príjemne aj vo vyšších rýchlostiach. Sedadlo je výškovo nastaviteľné, zabezpečuje dobrú stabilitu a posed a určite patrí medzi tie pohodlnejšie, navyše v prípade potreby je možné ho veľmi rýchlo odmontovať. K pohodliu prispieva aj dobrý pocit z toho, že kolobežka má dve kotúčové brzdy. Samozrejme, všetok tento komfort, odpruženie, veľká batéria a brzdy niečo vážia, preto sa jazdec musí zmieriť s vyššou váhou, ktorá je 39,3 až 48,2 kg podľa zvolenej batérie. Takáto váha diskvalifikuje kolobežku z kategórie ľahkých a napríklad jej prenesenie už nie je nič príjemné a je lepšie ju prenášať vo dvojici. Kolobežka sa ovláda pomocou plynovej rukoväte, podobne ako motorka či skúter, čo stiera rozdiely medzi kolobežkou a ľahkým skútrom.

 

Bezpečnosť

SXT 1600 XL je dobre vybavená aj z pohľadu bezpečnosti. Dve mechanické kotúčové brzdy kolobežku poľahky zastavia aj z vysokých rýchlostí, ktoré dokáže dosiahnuť. Veľké pneumatiky zabezpečujú dobrú trakciu aj v ľahšom teréne, najlepšie sa však cítia na asfalte. Podvozok je tvorený dokopy až tromi tlmičmi s pružinami, ktoré udržujú dobrú priľnavosť aj pri rýchlej jazde na horšom povrchu, či v ľahšom teréne a tým prispieva nie len k pohodliu, ale najmä k efektívnemu brzdeniu. Kolobežka má nastaviteľné LED osvetlenie vpredu, a vzadu svetlo kombinované s brzdovým. Kolobežka disponuje aj mechanickým kľúčom, bez ktorého ju nie je možné naštartovať a tiež ju je možné dovybaviť spätnými zrkadlami.

 

Využitie a praktickosť

Ide o jednu z tých ťažších kolobežiek v našej ponuke a preto nie je možné hovoriť o jej jednoduchej prenosnosti. Pripravte sa na to, že prenášať ju budete prevažne vo dvojici, pretože váha 39,3 až 48,2 kg už nie je zanedbateľná. Tyč riadenia je možné sklopiť a sedadlo odmontovať, aj potom je však kolobežka pomerne rozmerná a na jej prepravu budete potrebovať veľký kufor. Pokiaľ však toto nie je pre vás zásadný problém a neplánujete s kolobežkou často cestovať, odvďačí sa vám vynikajúcim pohodlím, slušným dojazdom aj výkonom. Zvládne nie len zlé cesty, ale aj stúpanie. Pokiaľ ju budete mať niekde v garáži, alebo na chalupe, nebudete sa chcieť po okolí prepravovať žiadnym iným spôsobom. Či to bude cesta na lúku či pole, alebo len tak do potravín či do podniku, vždy dorazíte s úsmevom na tvári, v pohodlí, nehlučne a bez emisií. Pri jazde na SXT 1600 XL budete počuť iba bzukot elektromotora a svišťanie reťaze. Výhodou je samozrejme najmä sedadlo, takže kolobežka dobre poslúži aj tým, ktorí majú zdravotné ťažkosti (napríklad s kolenami) a chcú si zachovať vysokú mobilitu v obci a jej širšom okolí.

 

 

Naše hodnotenie a využitie

U niekoho môžu modely so sedadlom vyvolať úsmev na tvári alebo nechápavé krútenie hlavy. My ich predávame už niekoľko rokov a musíme povedať, že tieto modely si našili svojich pomerne rôznorodých zákazníkov a sú čoraz obľúbenejšie. Umožňujú dlhšie presuny vo väčšom pohodlí a sú vhodné aj pre ľudí s drobnými zdravotnými obmedzeniami, akými sú bolesti kolien, či bedrových kĺbov.

Vhodnou voľbou batérie si viete túto kolobežku nakonfigurovať podľa svojich potrieb a finančných možností. Tento model je vhodný aj do firiem, ako pohodlný a ekologický spôsob prevozu medzi stanovišťami, prípadne pre pracovníkov strážnych služieb na večerné obchôdzky väčších objektov, či areálov. Po skončení obchôdzky ho stačí zapojiť na nabíjačku a onedlho je pripravený na ďalšiu jazdu a samotná obchôdzka bude určite oveľa rýchlejšia a dôkladnejšia, ako pešky.

Ďalšou skupinou zákazníkov sú napríklad ľudia, ktorí majú ťažkosti s chôdzou, alebo už nevládzu pešo na dlhšie vzdialenosti, napríklad na návštevy alebo na nákupy. Je to napríklad skvelý darček pre starých rodičov, alebo na chalupu. Takéto využitie je možné aj vďaka príjemne širokému sedadlu a celkovej jednoduchosti obsluhy kolobežky. Pokiaľ však hľadáte model so sedadlom určený viac do terénu, pozrite si aj model SXT Monster, ktorý je cenovo podobný modelu 1600 XL ale je športovejšie zameraný.

 

Servis

Sme najväčší autorizovaný dovozca a predajca značky SXT pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Ukrajinu. Poskytujeme priamo záručný aj pozáručný servis, ktorý je zabezpečený na našich predajniach v Prahe, Brne, Bratislave a Užhorode. Väčšinu náhradných dielov držíme skladom a sme certifikovaný poskytovateľ záručných aj pozáručných opráv. Preto sa pri kúpe tejto kolobežky nemusíte vôbec obávať servisu či dostupnosti náhradných dielov a vďaka priamej reprezentácii výrobcu si poradíme aj so zložitejšími prípadmi a diagnostikou.

O značke

SXT patrí medzi najstaršie značky elektrických kolobežiek na svete, pretože vznikla už v roku 2005. Ide o jednu z mála značiek, ktoré sídlia v Európe, konkrétne v Nemecku na južnej hranici so Švajčiarskom. Centrála SXT je v Nemeckom meste Rheinfelden, kde sídli obchod, dizajn, centrálny servis aj sklad vo vlastnej budove o celkovej ploche vyše 3000 m2. Stratégiou SXT sú lokálne zastúpenia, aby zákazníci mali stále poruke poradenstvo aj servis vo svojom regióne a jazyku a nemuseli všetko riešiť na diaľku cez internet. Voltride je najväčším takýmto zastúpením v strednej Európe so sieťou predajní v Bratislave, Prahe, Brne, Užhorode a tiež e-shopom v Maďarsku. Samotná výroba prebieha v 9 továrňach v Číne, ktoré boli starostlivo zvolené zo strany SXT tak, aby poskytovali vysoký štandard a kvalitu výroby a ktoré produkujú viac, ako 10 miliónov kusov ročne. SXT zabezpečuje pravidelnú kontrolu a prítomnosť vo výrobe tak, aby boli dosahované vysoké nároky, ktoré SXT od svojich dodávateľov požaduje. Všetky produkty SXT spĺňajú Európske štandardy, ako napríklad CE, ROHS, IQC, IPQC a FQC a sú pravidelne kontrolované internými auditmi tak, aby ste si mohli byť istý, že kúpou originálnych výrobkov SXT získate produkt vysokej kvality. Za tým si SXT stojí vlastným menom. Voltride ponúka výhradne originálne produkty SXT, ktoré pochádzajú z Európskej centrály a vieme preto garantovať ich originalitu. Máme vybudované dobré vzťahy aj priamo s majiteľom SXT a často sa aj osobne navštevujeme, preto môžeme aj z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že značka SXT to myslí s osobnou elektromobilitou vážne a robí to z presvedčenia o budúcnosti tohto spôsobu prepravy, s rovnakou vášňou a zanietením, ako to robíme my sami.

Porovnanie veľkých SXT kolobežiek so sedadlom

Parameter 500 EEC - Facelift 1000 Turbo 1000 XL EEC - Facelift SXT 1600 XL SXT Monster
Max. rýchlosť 20 km/h 32 km/h 40 km/h 55 km/h 50 - 60 km/h
Výkon 600 W 1000 W 1350 W 1600 W 2000 - 3000 W
Váha 35 - 41 kg 35 - 42 kg 40 - 48 kg 39 - 48 kg 47 - 55 kg
Dojazd 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 20 - 60 km 25 - 65 km
Napätie batérie 36 V 36 V 48 V 48 V 48 V
Energia batérie 432 - 1080 Wh 432 - 1080 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh 576 - 1440 Wh
Podvozok 4x tlmič s pružinou 3x tlmič s pružinou 4x tlmič s pružinou 3x tlmič s pružinou 4x tlmič
Pneumatiky 11 palcov 10 palcov 11 palcov 11 palcov 14,5 palca
Tempomat áno nie áno nie nie
Display áno nie áno nie nie
Max. záťaž 120 kg 120 kg 120 kg 120 kg 140 kg
Spätné zrdkadlá áno za príplatok áno za príplatok áno
Prenos sily motor v kolese reťaz motor v kolese reťaz reťaz
9/10
Komfort
2/10
Ľahkosť údržby
40,2 kg
Váha
1600 W
Výkon
60 km
Dojazd
55 km/h
Rýchlosť
Zadné osvetlenie
Predné osvetlenie
Zvládne kopec
Vzduchové kolesá
Viaceré farebné varianty
Dobre skladateľné
Brzda vpredu
Brzda vzadu
Motor vzadu
Odpružený podvozok vzadu
Odpružený podvozok vpredu
Vysoký výkon
Odnímateľné sedadlo
Zvládne terén
Štart z nuly
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Výkonnostné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom Voltride nezávislé meranie Hodnotenie
Hmotnosť s batériou 40,2 kg podľa konfigurácie od 39,3 kg do 48,2 kg Zatiaľ netestované
Doba nabíjania 6 h podľa konfigurácie od 6 h do 10 h Zatiaľ netestované
Max. rýchlosť 55 km/h Zatiaľ netestované
Výkon 1600 W Zatiaľ netestované
Dojazd 60 km podľa konfigurácie od 20 km do 60 km Zatiaľ netestované
 
Data sheet
Parametre sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie produktu. Pre presnejšie parametre vyberte konfiguráciu.
Ostatné parametre
Parameter Hodnota udávaná výrobcom
      Dĺžka 112 cm  
      Výška 110 cm  
      Šírka 65 cm  
      Dĺžka zložená 112 cm  
      Výška zložená 45 cm  
      Šírka zložená 65 cm  
      Rázvor 96 cm  
      Svetlá výška 13 cm  
      Typ motoru bezkomutátorový (bezkartáčový) s reťazou  
      Typ batérie Li-Ion podľa konfigurácie: Li-Ion, LiFePO4, Olovená  
      Napätie batérie 48 V  
      Kapacita batérie 30 Ah podľa konfigurácie: 12 Ah, 20 Ah, 30 Ah  
      Energia v batérii 1440 Wh podľa konfigurácie: 576 Wh, 960 Wh, 1440 Wh  
      Rekuperácia nie  
      Systém ovládania otočná rukoväť  
      Tempomat nie  
      Obmedzovač rýchlosti áno  
      Štart odrazom nie  
      Pohon zadný náhon  
      Predná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Zadná brzda kotúčová (disková) mechanická  
      Typ kolesa vpredu vzduchové s dušou  
      Typ kolesa vzadu vzduchové s dušou  
      Veľkosť kolesa vpredu 11"  
      Veľkosť kolesa vzadu 11"  
      Odpruženie vpredu a vzadu  
      Predné zavesenie hydraulický tlmič + pružina  
      Zadné zavesenie zdvojený hydraulický tlmič + pružina  
      Osvetlenie predné, zadné a brzdové  
      Brzdové svetlo áno  
      Farby biela, čierna  
      Max. záťaž 120 kg  
Spokojní zákazníci

Recenzie

Rated 3.20 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Overený nákup

Pohodlné sedadlo ale slabý vykon. Chodim s nou na mensi nakup.

Overall satisfaction
Kvalita
Služby Voltride
Doručenie
Presnosť popisu
Je táto recenzia užitočná? Áno Nie

Robíme dobré veci. Vďaka vám.

Nakúpte u nás a vyberte si či pomôžete životnému prostrediu vysadením stromov, zrecyklovaním batérií alebo výstavbou cyklociest. My prispejeme za vás.
Do košíka ste si vložili
Množstvo
Celkom
There are 0 products in your cart. There are 0 products in your cart.
Celkom (s DPH)
Pokračovať v nákupe